Тростянецька районна державна адміністрація
офіційний сайт
Тростянецька районна державна адміністрація
офіційний сайт
Державний герб України

Робота із зверненнями громадян в районній державній адміністрації у І кварталі 2019 року

16.04.2019

АНАЛІТИЧНА ДОВІДКА

про організацію роботи із зверненнями громадян

в районній державній адміністрації

за І квартал 2019 року

 

За І квартал 2019 року до райдержадміністрації надійшло 104 звернення, що на 34 більше ніж за відповідний період 2018 року. З них 37 звернень надійшло поштою, 9 звернень надійшло під час особистого прийому керівництва райдержадміністрації, 58 звернень - від інших органів влади.

Протягом І кварталу 2019 року мешканцями району порушено 155 питань      ( 85 – за  відповідний період  2018 року).

Надано роз’яснення та необхідну інформацію на 46 звернень, 6 звернень вирішено позитивно, 52 – залишається на контролі. 

Найбільш суттєві питання, які порушували громадяни протягом звітного періоду у своїх зверненнях стосувались: соціального захисту – 48 (30,9 %), аграрної політики і земельних відносин – 33 (21,2 %), двійку займають питання промислової політики та охорони здоров’я – 12 (7,7%)

Найбільш суттєві питання, які порушували громадяни протягом звітного періоду у своїх зверненнях до керівництва району  висвітлені у порівняльній таблиці:

Питання

Надійшло до РДА

І квартал

 2018

І квартал

2019

Кількість порушених питань

 

85

155

Аграрна політика та земельні відносини

6

33

Соціальний захист

21

48

Комунальне господарство

10

6

Житлова політика

4

0

Транспорту і зв’язку

2

5

Охорона здоров'я

3

12

Промислова політика

1

12

Праця та заробітна плата

3

9

Освіта, наукова, наукова-технічна, інноваційна діяльність та інтелектуальна власність

5

2

Інше

30

28

 

Від органів влади вищого рівня протягом І кварталу 2019 року до районної державної адміністрації надійшло 71 звернення (в 2018 році - 40), в тому числі :

  •  з Адміністрації Президента України  9 ( 0 в 2018 р.);
  •  з Верховної Ради України –  0 (0 в 2018р.),
  •  з Кабінету Міністрів України – 56 (39 в 2018р.),
  •  з облдержадміністрації –  6 ( 1 в 2018р.)

 

Питання роботи із зверненнями громадян заслуховується на нарадах. Керівником апарату райдержадміністрації, начальником та головним спеціалістом відділу діловодства, контролю та роботи із зверненнями громадян апарату райдержадміністрації постійно надається консультативна та методична допомога громадянам, які звертаються на  прийом  до керівництва  райдержадміністрації.

Керівництво райдержадміністрації продовжує забезпечувати виконання вимог  Указу Президента України від 7 лютого 2008 року  № 109/2008 “Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування”, так в Тростянецькій районній державній адміністрації продовжує працювати комісія з питань розгляду звернень громадян. Протягом І кварталу 2019 року проведено 3 засідання комісії, на яких зокрема піднімались питання: щодо призначення соціальної допомоги як особі, яка не набула права на призначення пенсії, надання роз’яснень стосовно норм розташування господарських та інших будівель від межі сусіда, щодо правильності призначення і нарахування державних допомог. За результатами засідань прийнято відповідні рішення та поінформовано заявників.

Відділом діловодства, контролю та роботи із зверненнями громадян апарату райдержадміністрації проведено перевірку стану роботи із зверненнями громадян у виконавчому комітеті Летківської сільської ради, по дотриманню вимог чинного законодавства щодо розгляду звернень громадян. За наслідками складено доповідну записку голові райдержадміністрації, де вказано на недоліки у роботі із зверненнями громадян та надано змістовні рекомендації щодо їх усунення.

Відповідно до Закону України від 2 липня 2015 року № 577-VIII “Про внесення змін до Закону України "Про звернення громадян" щодо електронного звернення та електронної петиції” на офіційному веб- сайті райдержадміністрації в розділі «Звернення громадян, Інтернет- приймальня» громадяни можуть написати електронне звернення. Так, протягом І кварталу 2019 року зареєстроване одне електронне звернення. 

Питання роботи зі зверненнями громадян, організації їх особистого прийому знаходиться на постійному контролі керівництва райдержадміністрації.

 

 

 


« Повернутись