Тростянецька районна державна адміністрація
офіційний сайт
Тростянецька районна державна адміністрація
офіційний сайт
Державний герб України

Розпорядження № 57 від 31 березня 2020 р. "Про деякі заходи захисту прав та інтересів дітей в умовах запровадження карантину"

02.04.2020

 

 УКРАЇНА
ТРОСТЯНЕЦЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
 
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
 
31 березня 2020 року                     смт Тростянець                                    № 57
 
Про деякі заходи захисту прав та інтересів дітей
в умовах запровадження карантину
 
Відповідно до статей 2, 6, 13, 22, 23, 25, 28,  41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», статей 55, 56 Цивільного кодексу України, статті 4 Закону України  «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей», Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)», постанови Кабінету Міністрів України від 16 березня 2020 р. № 215 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211» «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», постанови Кабінету Міністрів України  від 24 вересня 2008 року № 866 «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини», постанови Кабінету Міністрів України від 03 жовтня 2018 року № 800 «Деякі питання соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, у тому числі таких, що можуть загрожувати їх життю та здоров’ю», розпорядження голови районної державної адміністрації від 30 березня 2020 року № 56 “Про введення режиму надзвичайної ситуації на території Тростянецького району”, з метою забезпечення реалізації прав дитини на життя, охорону здоров’я, освіту, соціальний захист, всебічний розвиток та виховання в сімейному оточенні, що ґрунтуються на забезпеченні найкращих інтересів дитини, зокрема, сприяння створенню безпечних умов для життя і здорового розвитку дитини в умовах запровадження карантину:
 
         1. Службі у справах дітей райдержадміністрації (Лук’янова Т.В.); районному центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді (Широкожухова А.В.), структурним підрозділам райдержадміністрації: управлінню праці та соціального захисту населення (Томін Н.І.), відділу освіти (Ільченко О.Ф.);  відділу культури, молоді та спорту (Дворський В.М.), Тростянецькому відділенню поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області (Деркач В.В.), КНП “Тростянецький районний центр первинної медико- санітарної допомоги” (Пересунько В.А.), виконавчим комітетам  сільських рад,  в межах повноважень:
1.1. Дотримуватися вимог законодавства щодо заходів безпеки в режимі карантину та довести дані вимоги, наявними засобами зв’язкудо прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, сімей опікунів/піклувальників, сімей усиновителів, сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах та мають на вихованні дітей, за необхідності, інших сімей, які виховують дітей.
1.2. Забезпечити виконання законодавства у сфері захисту прав дітей, не допускати порушення прав дітей та  вживати заходи, дотримуючись термінів їх виконання встановлених нормативно-правовими актами.
1.3. У разі отримання інформації в категорії, яка передбачає вжиття заходів невідкладного/негайного реагування:
1.3.1. За ініціативою служби у справах дітей райдержадміністрації створюється робоча група, склад якої затверджується заступником голови районної державної адміністрації та яка складається із працівника служби у справах дітей, медичного працівника, працівника поліції та центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, за необхідності інших працівників, але загальна кількість не повинна перевищувати 10 осіб, які забезпечуються засобами захисту та знезаражувальними засобами (антисептик, тощо).
1.3.2. Під час організації виїзду робочої групи дотримуються вимоги індивідуального захисту, зокрема, при виїзді в членів робочої групи та до моменту їх потрапляння в помешкання медичним працівником проводиться їх температурний скринінг, результати якого заносяться в Акт складений членами робочої групи відповідно додатку, що додається; також проводиться температурний скринінг тих осіб, які знаходяться в помешканні, інформація заноситься до Акту обстеження умов проживання, який заповнюється відповідно Додатку 9 до Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов'язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.09.2008 року №866.
1.3.3. При підтвердженні інформації, всі дії по захисту прав дитини здійснюються у відповідності до Порядку взаємодії органів державної влади, органів місцевого  самоврядування, закладів та установ під час забезпечення соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, у тому числі таких, що можуть загрожувати їх життю та здоров’ю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.10.2018 року №800 та інших нормативно-правових документів.
 
2. Робота Комісії з питань захисту прав дитини (далі-Комісія) в умовах запровадження карантину організовується:
2.1. У разі необхідності розгляду питання на засіданні Комісії, засідання Комісії проводиться в режимі реального часу через Інтернет або секретарем Комісії надсилається Порядок денний та проекти рішень Комісії через електронну адресу членам Комісії. Члени Комісії надсилають свої пропозиції та в електронному вигляді голосують за прийняте рішення Комісії, результати яких заносяться секретарем Комісії до Протоколу ведення засідання Комісії.
2.2. Секретар Комісії формує паперовий екземпляр Протоколу Комісії та рішень Комісії відповідно до затвердженого Положення про Комісію.
2.3. Заступник голови Комісії забезпечує організацію та контроль за прийнятими рішеннями Комісії.
2.4. При наявності документів, які надійшли і потребують розгляду на засіданні Комісії із запрошенням зацікавлених сторін, секретарю Комісії повідомити сторони про перенесення засідання Комісії на дату відповідно до затвердженого Графіку засідань Комісії.
 
3. Головам виконавчих комітетів сільських рад:
3.1 Забезпечити, за потреби із залученням відповідних спеціалістів,проведення інформаційно – роз’яснювальної роботи серед населення, насамперед серед сімей з дітьми, які перебувають в складних життєвих обставинах, інформації про коронавірусну хворобу (COVID-19), її симптоми, як поширюється, про правила індивідуального захисту, яких необхідно дотримуватися з метою убезпечення від зараження, як діяти  у разі наявності у батьків або дитини ознак захворювання, зокрема надання контактних даних сімейних лікарів.
3.2 Вжити, в межах повноважень, заходів щодо недопущення під час карантину перебування груп дітей на вулиці, на дитячих та спортивних майданчиках, в інших громадських місцях, а також залишення дітей без нагляду дорослих.
3.3 З метою недопущення виникнення загрози життю та здоров’ю дітей, взяти під особливий   контроль прийомні сім’ї, сім’ї опікунів та піклувальників, сім’ї, які перебувають в складних життєвих обставинах, сім’ї в яких діти повернулися із закладів інституційного догляду та виховання дітей на  підвідомчій території.
     3.4. Забезпечити  постійний моніторинг стану справ щодо наявності та потреби у предметах першої необхідності, засобів індивідуального захисту та інформувати про наявні контактні телефони, куди можна завернутися за допомогою,   прийомні сім’ї,  сім’ї опікунів та піклувальників,  сім’ї, які перебувають в складних життєвих обставинах,  сім’ї, в яких діти повернулися із закладів інституційного догляду та виховання дітей, за потребою інші сім’ї. 
      3.5. При виявленні фактів захворювання дітей вищезазначених категорій чи інших обставин, які вимагають негайного реагування, невідкладно вживати заходів щодо надання всіх видів допомоги даним дітям, забезпечення термінового звернення   в  лікувальні заклади  та інформування органів поліції і служби у справах дітей.
       3.6. Забезпечити негайне реагування на випадки насильства щодо дітей, та неналежного догляду за ними відповідно до чинного законодавства.
 
4. Дане розпорядження діє з моменту його прийняття та до скасування карантину.
 
       5.  Контроль за виконанням цього розпорядження залишаю за собою.
 
 
Перший заступник голови
районної державної адміністрації                                                                                                                           Таїсія НАУМЕНКО
                                        
 

 

 

 

 

 


« Повернутись