Тростянецька районна державна адміністрація
офіційний сайт
Тростянецька районна державна адміністрація
офіційний сайт
Державний герб України

Герб району
Герб району
Щит герба горизонтально перетятий синьою хвилястою балкою і розділений на два поля. У верхньому полі на малиновому фоні золоте сонце з усміхненим людським обличчям з шістнадцятьма променями, прямими і полум'яподібними перемінно, у нижньому на зеленому фоні срібний лебідь, що злітає.Щит увінчує корона з рослинного орнаменту та літерою «А». Щит симетрично обрамований композиціями, що складені із золотого пшеничного колосся, листів дуба з жолудями (все природних кольорів). Композиції, що оточують щит, перевиті синьо-жовтою стрічкою У нижній частині стрічки, яка проходить під щитом, листок і дві кетяги калини.
Золоте усміхнене сонце - стародавній оберіг нашого подільського краю, символ тепла, світла, добра, злагоди, врожаю, надії і щастя.
Малиновий колір верхньої частини щита символізує козацьку славу і честь, славне козацьке минуле, вірність нащадків духовним традиціям пращурів.
Червона літера «А» у в рослинному орнаменті корони перегукується з старовинною назвою районного центру – поселенням під назвою «Адамгород».
Зелений колір нижньої частини щита є символом розвинутого сільського та лісового господарства, багатої заповідної флори, достатку і надії.
Срібний лебідь, що злітає, є символом благородства краю, поступу розвитку району, вірності жителів віковим традиціям, символізує рідну землю, спадковість від минулих поколінь, духовне відродження нащадків, а також є найбільш характерним представником місцевої фауни.
Колоски пшениці є символом основного напрямку діяльності району –розвинутим сільським господарством. Зелене листя дуба з жолудями символізують наполегливість та прагнення працівників району до боротьби за міцний та постійний зріст матеріального добробуту, а також наявність в лісових масивах значної кількості цієї могутньої рослини, яка прикрашає заповідний рослинний світ району. Кетяги та листя калини –символ національної свідомості, найбільш шанована рослина в свідомості українців.
Синя горизонтальна хвиляста балка символізує річку Нетеку, на берегах якої було засноване поселення Адамгород, теперішній райцентр Тростянець.
Синя смуга по обводу щита символізує р. Південний Буг - найбільшу річку району, яка знаходиться на периферії нашого району і розмежовує його з сусідніми районами.
 
Прапор району
Прапор району
Прапор являє собою прямокутне полотнище зі співвідношенням сторін 1:2, яке складається з трьох горизонтальних смуг – малинової, жовтої і зеленої, співвідношення ширин яких рівне 1:2,5:1. В центрі полотнища розташовано фрагмент герба району - його щит. Навколо щита по колу розташовано 18 зірок синього кольору, що відповідає по кількості місцевим територіальним громадам.