Тростянецька районна державна адміністрація
офіційний сайт
Тростянецька районна державна адміністрація
офіційний сайт
Державний герб України

Звіт за І квартал 2019 року директора Тростянецької районної філії Вінницького обласного центру зайнятості

15.04.2019

У травні 2018 року у зв’язку з реорганізацією Державної служби зайнятості була створена Тростянецька районна філія Вінницького обласного центру зайнятості.

Протягом 2018 року  перебували на обліку  в районній службі зайнятості 1760 безробітних, що менше ніж у 2017 році на 212 осіб. Тенденція щодо зменшення на ринку праці зареєстрованого безробіття збереглася і у 2019 році. Так,  у І кварталі перебували на обліку як безробітні 874 особи, що на 92 особи менше минулорічного показника.

З набуттям чинності  01 січня 2019 року  Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу (постанова Кабінету Міністрів України № 792 від 19.09.2018 року) в державній службі зайнятості впроваджено нові підходи в обслуговуванні клієнтів, а саме:

  • інститут  кар’єрного радника, який запроваджено для того, щоб надавати клієнтам послуги за індивідуальним підходом, проводити процедуру поглибленого профілювання безробітних, і як результат - складання індивідуального плану працевлаштування для конкретної особи  із заходами та послугами, що відповідають групі  профілювання. Взаємодія клієнта і кар’єрного радника будується на взаємних зобов’язаннях особи і служби зайнятості задля досягнення єдиної мети - працевлаштування.

   Інститут кар’єрного радника є першим етапом трансформації державної служби зайнятості як провайдера послуг на ринку праці. Всі фахівці, які виконують функції  кар’єрних радників, пройшли  спеціальне навчання за програмою, яка була розроблена Державною службою зайнятості (Центральним апаратом).

Протягом І кварталу 2019 року за направленням Тростянецької районного філії працевлаштовано 100 безробітних (що на 36 осіб більше ніж у 2018 році) та 30 шукачів роботи. У базі даних Державної служби зайнятості, як правило, найбільше вакансій для тих, хто може і вміє працювати з інструментом, тобто для професійних робітників, а третина з тих,  хто бажає отримати роботу - мають вищу освіту. І цей величезний дисбаланс не дає можливості швидкого та ефективного працевлаштування. Протягом I кварталу 64 роботодавці  заявили до служби зайнятості  192 вакансії. Укомплектовано за сприяння служби зайнятості 110 вакансій. Змінився акцент щодо заявленого розміру заробітної плати у вакансіях. Так, у січні - березні 2018 року частка вакансій з мінімальним розміром заробітної плати становила 55%, тоді  як у звітному періоді 29 %.

З метою сприяння підвищенню конкурентоспроможності осіб на ринку праці направлено на професійне навчання 121 безробітного. В тому числі у звітному періоді розширено напрями  навчання і 100  безробітних пройшли курси цільового призначення за навчальною програмою « Основи охорони праці та правове регулювання взаємовідносин у  сільському господарстві».

У звітному періоді залучено  до участі в інших роботах тимчасового характеру 36 осіб та 2-х безробітних для участі у громадських роботах на будівельних та ремонтних роботах на об’єктах соціальної сфери   Ободівської сільської ради (табір). Також у квітні організовано громадські роботи в Цибулівській сільській раді та направлено 2 безробітних на виконання робіт по утриманню в належному стані цвинтарів та 2 безробітних у Савинецькій сільській раді -  для впорядкування придорожніх смуг.

Протягом  I кварталу 2019 року  фахівцями філії надано 2407 профорієнтаційних послуг  865 безробітним. Проведено 10  уроків реального трудового  життя в загальноосвітніх школах району та День відкритих дверей. Проводилась активна інформаційна політика – організовано та проведено різноманітні семінари  для безробітних, профорієнтаційні заходи для учнів загальноосвітніх шкіл району. Особлива увага приділяється наданню індивідуальних профорієнтаційних  послуг вразливим категоріям осіб, таким як  учасники АТО, внутрішньо переміщені, особи з інвалідністю, молодь та інші. Профорієнтаційні послуги надаються з елементами психологічної підтримки найбільш вразливих категорій осіб для підвищення рівня інтеграції на ринку праці та соціальної реабілітації.

Протягом січня - березня 2019 року в  районній філії перебував на обліку 31 військовослужбовець, які брали участь в проведенні антитерористичної операції. Працевлаштовано за направленням служби зайнятості  1 учасника АТО. Чотири учасники АТО проходили профнавчання за направленням районної філії.

Станом на  01.04.2019 року на обліку перебуває 661 безробітний, з них 324 жінки, 156 молодих осіб у віці до 35 років, 47 осіб з інвалідністю, 26 учасників АТО.

Впродовж 2018 року та І кварталу 2019 року  службою зайнятості активно використовувались  сучасні сервіси, такі як: «Електронна черга», «Електронний кабінет шукача роботи», «Електронний кабінет роботодавця», тощо.

Районною філією проводилась інформаційна робота серед жителів району щодо можливості тимчасового працевлаштування українських працівників у окремих галузях на ринку праці Держави Ізраїль, надана  в рамках міждержавної двосторонньої Угоди, укладеної між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Ізраїль від 07 червня 2016 року (ратифікована та набула чинності 16 листопада 2016 року). Більш детальну інформацію щодо вимог до кандидатів та документів для офіційного тимчасового  працевлаштування можна отримати у Тростянецькій районній філії.

Державна служба зайнятості не є соціальною касою з виплати допомоги по безробіттю. Допомога по безробіттю є супутньою, але не основною функцією підтримки громадян, які стали безробітними. Наше головне завдання - зацікавити громадян постійно тримати в тонусі свою кар’єру та довести переваги легальної зайнятості.


« Повернутись