Тростянецька районна державна адміністрація
офіційний сайт
Тростянецька районна державна адміністрація
офіційний сайт
Державний герб України

Звіт про роботу Тростянецького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за 9 місяців 2019 року

07.10.2019

Тростянецький районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді (далі – районний центр) - спеціальний заклад, що проводить соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги.

Організаційна діяльність та кадрове забезпечення Центру.

Районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді діє відповідно до Положення про Тростянецький районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, затвердженого розпорядженням голови райдержадміністрації  від 01 березня 2019 р. №60  (із змінами).  

Діяльність Центру спрямована на виконання загальнодержавних та інших соціальних програм з питань соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю.

Основною метою діяльності районного центру є сприяння у задоволенні соціальних потреб сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги.

Основні досягнення центру протягом 9 місяців 2019 року.

Протягом  звітного періоду 2019 року Тростянецький районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді забезпечував діяльність 2 спеціалізованих формувань:

1. «Служба соціальної підтримки сімей»;

2. «Школа волонтерів».

В рамках діяльності «Служби соціальної підтримки сімей» здійснювалась індивідуальна робота із сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах, а саме: протягом  9 місяців 2019 року на обліку районного центру в електронному банку даних таких сімей перебувало 66, в них 145 дітей, а також 5 осіб, які перебувають в складних життєвих обставинах.

Виявлення сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах, здійснюється спеціалістами шляхом відвідування, розгляду інформації, поданої суб’єктами соціальної роботи, та звернень таких сімей (осіб) з метою своєчасного надання соціальних послуг.

Під час відвідування сім’ї (особи) спеціалісти проводять оцінку її потреб у наданні соціальних послуг, обстеження (за згодою) матеріально-побутових умов, визначають методи соціальної роботи, відповідно до пункту 9 Порядку виявлення сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах, надання їм соціальних послуг та здійснення соціального супроводу таких сімей (осіб), затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21.11.2013 року № 895. 

З метою забезпечення міжвідомчої співпраці на рівні територіальних громад Тростянецький районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді постійно  здійснює організаційні заходи для забезпечення діяльності опікунських рад при виконавчих комітетах сільських рад. До складу опікунських рад входять депутати територіальної громади та працівники центру. В ході засідань розглядаються питання щодо стану утримання та виховання дітей у сім’ях, які перебувають в складних життєвих обставинах, в яких батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків; про стан утримання та виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в сім’ях опікунів, піклувальників; про сім’ї, у яких є факти, або ризик нецільового використання  коштів державної допомоги сім’ям з дітьми та ін.

Важливим аспектом діяльності  Тростянецького районного  ЦСССДМ є проведення соціальних заходів  на попередження та запобігання насильству в сім’ї, шляхом проведення роз’яснювальної роботи в сім’ях. Під час здійснення візиту в сім’ю працівники центру ознайомлюють членів родини про неприпустимість фактів вчинення домашнього насильства, розповсюджують буклети відповідної тематики та проводять профілактичні бесіди. Також під час надання послуг працівники центру надають інформацію про спеціальні заклади, куди можна звернутись у разі загрози або вчинення насильства.

З метою посилення національної системи попередження та реагування на гендерно зумовлене, в тому числі домашнє насильство, на території Тростянецького району діє мобільна бригада соціально-психологічної допомоги, яка базується на базі Гайсинського районного ЦСССДМ. Бригада, до якої входять керівник, соціальний працівник та психолог, здійснює регулярні виїзди на виклики та планово до районного ЦСССДМ, а також до сіл Тростянецького району для виявлення випадків гендерно зумовленого насильства, в т.ч. домашнього насильства.

Протягом 9 місяців 2019  року на обліку районного центру перебувало 45 осіб, засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, з них 1 неповнолітня особа.

Відповідно до спільних заходів Тростянецького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Тростянецького міськрайонного відділу з питань пробації щодо здійснення соціальної роботи з дітьми та молоддю, засудженими до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі основна діяльність центру  протягом звітного періоду була спрямована на попередження повторного скоєння злочину та профілактику здорового способу життя.

З метою соціальної підтримки дітей та молоді, які засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі центром та Тростянецьким відділом з питань пробації на підставі угоди про співпрацю, організована взаємодія щодо проведення спільних групових профілактичних заходів з дітьми та молоддю даної категорії, та індивідуальної роботи з ними. Протягом січня – вересня 2019 року було організовано та проведено 8 групових занять. В ході проведення роботи надано 40  послуг соціально-економічного, соціально-медичного характеру, питання працевлаштування.

Протягом 9 місяців 2019 року центром спільно з Тростянецьким міськрайонним відділом з питань пробації щомісячно проводились перевірки за місцем проживання неповнолітніх, засуджених до покарань не пов’язаних із позбавленням волі для проведення заходів профілактичного характеру, в тому числі з батьками.

На виконання пункту 10 Указу Президента України від 18.03.2015 року №150/2015 «Про додаткові заходи щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції», пункту 9 Плану заходів щодо соціального супроводу, організації реабілітації, надання пільг учасникам антитерористичної операції, у тому числі демобілізованим, затвердженого розпорядженням голови облдержадміністрації від 19.03.2015 року №163 Тростянецький районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді постійно вивчає потреби сімей учасників антитерористичної операції у соціальних послугах та організовує надання соціальної підтримки таким сім’ям. Зокрема, в ході відвідування даної категорії сімей працівниками центру здійснюється оцінка потреб сім’ї, вивчаються проблеми даної категорії отримувачів послуг. Працівниками центру надавались соціальні та інформаційні послуги, спрямовані на вирішення соціально-побутових проблем сім’ї та налагодження взаємостосунків в родинах. З метою забезпечення соціального захисту учасників антитерористичної операції Тростянецьким районним ЦСССДМ розповсюджувались інформаційні буклети щодо порядку оформлення одноразової грошової допомоги від держави військовослужбовцям, пораненим в АТО та соціальних пільг учасникам АТО.

З метою надання соціальних послуг демобілізованим учасникам АТО та членам їх сімей спеціалістами центру здійснювались виїзди за місцем проживання.  Працівниками проводилось анкетування з  метою визначення потреби в психологічній допомозі.

Станом на 30.09.2019 року працівниками центру було охоплено послугами  178  учасників АТО. На кожного з них складено соціальні паспорти та ведеться картка обліку роботи з сім’єю (особою).

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 30.10.2014 року № 623 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо функціональних обов’язків державного соціального інспектора» працівниками центру було здійснено 83 перевірки щодо цільового використання коштів при призначені одноразової допомоги при народженні дитини. Було виявлено 2 факти нецільового використання коштів, в результаті чого спільно із членами сім ҆ ї було складено плани використання даних коштів.

Постійно здійснюється робота щодо налагодження соціальної підтримки сімей, дітей та молоді, в яких існує проблема інвалідності. Протягом 9 місяців 2019 року здійснено 101 оцінку потреб сімей, в яких виховуються діти з інвалідністю.

З метою впровадження системної роботи з сім’ями опікунів, піклувальників працівники центру працювали над виконанням спільних заходів, розроблених спільно із службою у справах дітей райдержадміністрації.

В рамках їх виконання працівниками ЦСССДМ спільно з працівниками ССД проаналізовано стан утримання та виховання кожної дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування в сім’ях опікунів, піклувальників, які проживають на території району.

Протягом звітного періоду соціальною роботою було охоплено 17 сімей, в яких виховується 23 дитини.

З метою підвищення компетентності прийомних батьків та опікунів, піклувальників у вихованні дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, вирішення актуальних проблем виховання і розвитку дітей щоквартально проводились групи зустрічі для прийомних батьків та опікунів, піклувальників. Даний вид роботи - це можливість обміну позитивним досвідом і забезпечення якісного функціонування прийомних та опікунських сімей.

Активно здійснювалась робота щодо популяризації сімейних форм виховання. Зокрема, проводились бесіди з безробітними особами  у Тростянецькій районній філії Вінницького обласного центру зайнятості, публікували  інформаційні повідомлення у ЗМІ та на офіційні сторінці центру в соціальній мережі facebook.   

Протягом звітного періоду було створено прийомну сім’ю, в якій виховується 2 дітей.

Станом на 30.09.2019 року здійснювалось соціальне супроводження 3 прийомних сімей, у яких виховувалось 7 прийомних дітей.

На виконання районної програми «Молодь Тростяннеччини  2018-2020 р.р.»  районним центром було організовано та проведено культурно-масові та просвітницькі заходи, присвяченні Дню захисту дітей. Відбувся конкурс малюнка на асфальті. Діти, які висвітлювали свої конституційні права в малюнках, брали участь і у вікторині на правову тему, за що отримали подарунки.

Протягом звітного періоду районний центр проводив профілактично-просвітницьку роботу з дітьми та молоддю, спрямовану на профілактику наркоманії, тютюнопаління, алкоголізму, ВІЛ/СНІДу, пропаганду здорового способу життя, планування сім'ї та збереження репродуктивного здоров'я.

Результати здійснення соціальної роботи Тростянецького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді систематично висвітлюються на сайті райдержадміністрації та на веб - сторінці у соціальній мережі Fecebook.


« Повернутись