Тростянецька районна державна адміністрація
офіційний сайт
Тростянецька районна державна адміністрація
офіційний сайт
Державний герб України

Звіт про проведену роботу службою у справах дітей райдержадміністрації за 2019 рік

09.09.2019

Службою у справах дітей Тростянецької райдержадміністрації протягом 2018 року проводилась відповідна робота із захисту законних прав та інтересів дітей на території району.

Основна мета роботи служби - забезпечення соціально-правового захисту дітей згідно Конвенції ООН про права дитини та інших нормативно-правових актів держави.

Пріоритетні напрямки роботи служби у справах дітей:

- координація зусиль для забезпечення  безпечного середовища для розвитку та виховання дітей   

-зміцнення системи захисту прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених     батьківського піклування,  забезпечення прав дітей виховуватись у сімейному оточенні на виконання Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання.

- захист житлових та майнових прав дітей та осіб з їх числа.

- робота служби у справах дітей  з питань попередження соціального сирітства в умовах децентралізації влади.

Приділяється увага координації діяльності між підрозділами райдержадміністрації та іншими районними структурами в галузі реалізації державної політики щодо соціального захисту дітей.

Службою у справах дітей  проводиться робота з профілактики  дитячої безпритульності та бездоглядності.  

З метою виявлення дітей, які не приступили до навчання щорічно, протягом серпня-вересня служба проводить профілактичний рейд «Урок». який дозволяє проаналізувати ситуацію відвідування дітьми загальноосвітніх шкіл.(всі діти приступили до навчання)

Найбільш ефективними заходами попередження дитячої бездоглядності, профілактики негативних проявів в дитячому середовищі є проведення профілактичних рейдів, проведення профілактичної роботи з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах та проживають у функціонально-неспроможних (кризових) сім’ях, проведення індивідуально-профілактичних бесід з батьками та вжиття відповідних заходів щодо надання різних видів допомоги сім’ям та безпосередньо дітям.

Службою у справах дітей розроблені заходи, затверджені наказами за відповідними напрямками роботи: з профілактики бездоглядності; з попередження жорстокого поводження з дітьми, з профілактики правопорушень, алкоголізму, наркоманії, негативних явищ в дитячому середовищі.

Станом на 01.01.2019 року інформація щодо дітей, які потерпіли від жорстокого поводження, до служби у справах дітей не надходила.  

Службою у справах дітей проводиться робота з попередження бездоглядності шляхом організації та проведення профілактичних заходів «Діти вулиці», «Нічне кафе»,»Дискотека». Проведено 12 рейдів, виявлено 2 дітей.

З сім’ї вилучено 3 дітей , з них 2 влаштовано  до Жмеринського центру соціально-психологічної реабілітації дітей, 1 дитина до Тульчинського будинку дитини.

Службою підготовлено та подано до суду 2 позови про позбавлення батьківських 4 батьків відносно 4 дітей.

Станом на 01.01.2019 року  на обліку служби перебуває 49 дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, які проживають у 22 сім’ях, всі з  причин  невиконання батьками своїх батьківських обов’язків.

З усіма батьками та дітьми проведено профілактично-роз’яснювальні бесіди щодо належного виконання батьківських обов’язків, попередження дитячої бездоглядності та безпритульності, жорстокого поводження з дітьми та торгівлі ними, недопущення їх втягнення у злочину та іншу протиправну діяльність, запобігання тютюнопалінню та наркоманії. Дітям роз’яснено їх права та обов’язки.

Служба проводить інформаційно-просвітницьку роботу з питань охорони дитинства:

- Протягом року службою у справах дітей райдержадміністрації роздано інформаційні матеріали (плакати листівки, календарі)  з питань функціонування дитячого «телефону довіри», попередження насильства, наставництва, сімейних форм виховання тощо.

-Делегація району прийняла участь в обласному форумі з нагоди Дня усиновлення

-проведено заходи до Міжнародного дня захисту дітей, до Дня усиновлення(проведено флешмоб).

 - проводиться підготовка заходів до річниці прийняття Конвенції ООН з прав дитини.

- працівниками служби справах дітей райдержадміністрації здійснено 2 публікації в районній газеті, 1 виступ на радіо,2 засідання «круглих столів».

- за звітний період працівники служби у справах дітей  виступили близько 100 разів перед дитячою та батьківською аудиторією.

Одним із напрямків роботи служби є зміцнення системи захисту прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених  батьківського піклування та забезпечення права  дітей виховуватись у сімейному                                                                                                                                                                                             

На первинному обліку служби у справах дітей станом на 01 січня 2019 року, перебуває 10 дітей-сиріт та 24 дитини, позбавлених батьківського піклування. Слід зауважити, що всі діти влаштовані до сімейних форм виховання, а саме під опіку, піклування 25 (63,0%), в ПС 4 (14,8%) та ДБСТ 6 (22,2%) (загалом в районі сімейними формами виховання охоплено 100%.

Однією із форм реалізації державної політики з охорони дитинства є діяльність Комісії з питань захисту прав дитини райдержадміністрації.

За звітний період проведено проведено 13 засідань комісії(з них 1 позапланова), на яких було розглянуто 99 питань соціального захисту дітей.

Станом на 01.01.2019року,  набули статусу дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування _5_ дітей, з них 3 – набули статусу дитини-сироти. Всі діти  влаштовані  під опіку або піклування.

Іншою формою реалізації державної політики з охорони дитинства є неухильне дотримання службою у справах дітей порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 року № 866.

Під опікою, піклуванням громадян перебуває 24 дитини-сироти та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Діти перебувають під опікою, піклуванням  здебільшого в родичів (10– в тіткидядька, 15 в баби діда).Жодна дитина не  проживає в сім’ях опікунів, що не мають родинних зв’язків з підопічними.

Служба у справах дітей, із залученням працівників органів освіти, охорони здоров’я, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, інспектора ювенальної превенції Тростянецького відділення поліції Бершадського ВП ГУНП у Вінницькій області, за місцем проживання дитини здійснює контроль за умовами утримання, навчання, виховання, дітей над якими встановлено опіку, піклування, які виховуються в прийомних сім’ях, району, шляхом їх відвідування та спілкування з дітьми. Періодичність відвідувань опікунів, піклувальників проводиться згідно графіка затвердженого наказом начальника служби № 9 від 05.01.2018 року, але не рідше одного разу на рік. За потребою такі відвідування проводяться частіше.

Однією із форм реалізації державної політики з охорони дитинства  є неухильне дотримання службою у справах дітей порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 жовтня 2008 року № 905.

Станом на 01.01.2019 року, на регіональному обліку з усиновлення перебуває – 10 дітей, всі вони влаштовані на виховання та спільне проживання до ПС та ДБСТ всі 10 мають братів та сестер, тобто є родинними групами.

З 10 дітей, які можуть бути усиновленими: 2 дітей віком від 1 до 5 років, 4 дітей – 6-10 років,4 дітей -11-17 11 років.

Протягом звітного періоду випадків відмови та залишення батьками дітей в лікувальних установах району не було;

6 серпня 2018 року до районного суду громадянами України подано позов про усиновлення 2 малолітніх дітей, вихованців з прийомної сім’ї.

На обліку служби перебуває 1 сім’я потенційних кандидатів в усиновлювачі, які бажають усиновити одну дитину віком до десяти років

Служба у справах дітей  здійснює нагляд за умовами проживання та виховання 23 усиновлених дітей (з них 3 дітей – усиновлені менше трьох років тому, 20 – понад три роки тому).

Станом на 01.01.2019 року, в районі функціонує  2 ПС,  в яких виховується 5 дітей, 4 з яких перебуває на первинному обліку служби у справах дітей Тростянецької райдержадміністрації  і 1 дитина на первинному обліку служби у справах дітей Шаргородської  райдержадміністрації

Планується створення ще 1 ПС в с. Четвертинівка, в яку можливо влаштувати 2 дітей. Прийомні батьки пройшли навчання , проводиться підбір дітей.

Право дитини на житло є одним з основних прав, адже без мінімальної забезпеченості житлом і майном існування дитини просто неможливе. Служба забезпечує:

-облік житла та нерухомого майна статусних дітей;

-сприяння у постановці на  квартирний облік дітей даної категорії;

- контроль за отриманням і використанням коштів від оренди  майнових паїв дітей даної категорії

-надання консультацій громадянам з питань підготовки необхідних документів щодо відчуження майна дитини;

-підготовка документів для надання дозволів на вчинення правочинів щодо нерухомого майна дітей.

-використання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво/капітальний ремонт/реконструкцію малих групових будинків, будинків підтриманого проживання, будівництво/придбання житла для дитячих будинків сімейного типу, соціального житла для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, виготовлення проектно-кошторисної документації.

Служба у справах дітей


« Повернутись