Тростянецька районна державна адміністрація
офіційний сайт
Тростянецька районна державна адміністрація
офіційний сайт
Державний герб України

Відбувся семінар щодо державних програм підтримки аграрного сектору

13.04.2018

13 квітня відбувся семінар щодо державних програм підтримки аграрного сектору за участю представників Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації, Агенції регіонального розвитку у Вінницькій області, банків, що підписали з Мінагрополітики Меморандум про загальні засади співробітництва, Вінницької філії ДП «Агентство з ідентифікації та реєстрації тварин».

Участь у заході взяли голова районної державної адміністрації Леонід Лобань, голова районної ради Людмила Скапровська, заступники голови райдержадміністрації, голови територіальних громад району, представники сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств, представники банків та  засоби масової інформації.

Відкрив семінар голова райдержадміністрації Леонід Лобань.

         Захід розпочався із демонстрації серії анімаційних відеороликів Мінагрополітики, які розповідають про державні програми підтримки аграріїв.

         У ході семінару розглядались питання щодо державної підтримки аграрного сектору, співпраці з Агенцією регіонального розвитку як інструменту підтримки та розвитку громад, проведення процесу ідентифікації та реєстрації сільськогосподарських тварин, механізму компенсації вартості витрат, понесених суб’єктами господарювання через банківські установи.

         По завершенню роботи учасники заходу обмінялися думками щодо розвитку сільськогосподарського виробництва та використання програм підтримки аграрного бізнесу. 

          Основною метою цього виїзного семінару є популяризація державних програм підтримки аграрного сектору у 2018 році та порядок отримання допомоги сільськогосподарськими виробниками.

Нагадаємо, що Кабінет Міністрів України в рамках виконання завдань, окреслених в Державному бюджеті України та програмах розвитку економіки, запроваджує програми підтримки сільськогосподарського виробника. Загальний обсяг підтримки агросектору становить понад 6 млрд. грн. 2,5 млрд. грн. спрямовується на будівництво молочнотоварних комплексів та ферм. Також стане прийнятним утримання худоби. Так, допомога по утриманню дійних корів для юридичних осіб становитиме 1500 грн. на голову. Для приватних господарств, які побажають утримувати молодняк до 13 місяців, компенсація становитиме 2500 грн. на голову.

Продовжена програма підтримки виробництва вітчизняної сільгосптехніки, яка передбачає 1 млрд. грн. та компенсацію 25% вартості техніки вітчизняного виробництва. Окрема увага приділена підтримці садівництва та ягідництва, в тому числі на рівні малих господарств: компенсуватиметься 70% вартості посадкового вітчизняного матеріалу.

Передовою новацією є програма підтримки фермерів у розмірі 1 млрд. грн. Кошти будуть спрямовані на здешевлення кредитів для фермерів та на 40-відсоткову компенсацію вартості української сільгосптехніки.

Передбачається: компенсація 25% вартості придбання нової сільгосптехніки та обладнання українського виробництва; здешевлення на 80% вартості посадкового матеріалу у садівництві та ягідництві.
У галузі тваринництва передбачено: 
- відшкодування 50% вартості високопродуктивного поголів’я, а також біологічного матеріалу та ембріонів;
- компенсація 25% частини тіла кредиту, залученого на будівництво тваринницьких комплексів; 
- відшкодування 30% вартості введених в експлуатацію тваринницьких комплексів, збудованих за власний кошт інвестора; 
- здешевлення до 3% позик для проектів, що реалізуються в сфері аквакультури, вівчарства, козівництва тощо;
- здешевлення утримання ВРХ молочного напрямку на агропідприємствах із розрахунку 1 500 гривень/голову/рік;
- здешевлення утримання молодняку (до 1 року), що утримується в господарствах громадян із розрахунку 2,5 тисячі гривень/голову/рік.
      Для малого та середнього фермерських господарств передбачено відшкодування 100% вартості закупленого українського насіння та 90% вартості дорадчих послуг. Також ця категорія сільгосптоваровиробників отримає доступ до дешевого кредитного ресурсу, а також користується додатковою преференцію при купівлі української сільгосптехніки – їм компенсується 40% її вартості.
В рамках підтримки та розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів держава співфінансуватиме проекти по діяльності СОК в тваринництві, садівництві, будівництві овоче- та фруктосховищ, беручи на себе 70% витрат на придбання нового обладнання для них.

 

  

 


« Повернутись