Тростянецька районна державна адміністрація
офіційний сайт
Тростянецька районна державна адміністрація
офіційний сайт
Державний герб України

Відбулась нарада щодо змін до порядку призначення житлових субсидій

16.05.2018

15 травня 2018 року відбулась нарада з уповноваженими особами сільських, селищної рад щодо змін до порядку призначення житлових субсидій, затверджених постановою Кабінету міністрів України від 27 квітня 2018 року №329.

Розпочала нараду начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Наталія Томін, яка відмітила, що нова програма житлових субсидій більш адресна підтримка тим, хто справді її потребує.

У травні 2018 року необхідно буде подати нову заяву і декларацію:

 • орендарям житла;
 • внутрішньо переміщеним особам;
 • тим сім’ям, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а фактично проживаючих в помешканні осіб;
 • тим сім’ям, де є непрацюючі люди працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати;
 • тим сім’ям, в яких відбулися зміни у складі сім’ї протягом останього року;
 • тим сім’ям, які станом на травень 2018 року матимуть понад двохмісячну заборгованість за житлово-комунальні послуги і не погасять її до червня 2018 року.

Заступник начальника управління, начальник відділу соціальних виплат та житлових субсидій Олена Гонтар розповіла про те, кому субсидія призначатися не буде:

 1. Якщо Ви проживаєте у квартирі, площа якої понад 120м.кв., або в будинку розміром понад 200м.кв. (виняток – будинки сімейного типу).
 2. Якщо у влісності будь-кого із складу домогосподарства є автомобіль, з дати випуску якого минуло менше п’яти років (не враховуються транспортні засоби придбані на пільгових умовах через структурні підрозділи з питань соціального захисту населення).
 3. У складі домогосподарства є особи, у яких взагалі відсутні доходи та вони не сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове  державне соціальне страхування протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії.
 4. Будь-хто із складу домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням здійснив покупку на суму, що перевищує 50тис.грн.
 5. Управлінням отримано інформацію про наявність простроченої понад два місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг (340грн) на день звернення за призначенням житлової субсидії.

Однак, субсидію може бути призначено за рішенням районної комісії, виходячи з конкретних обставин та коли особи перебувають у складних життєвих обставинах, викликаних тривалою хворобою, що підтверджується висновком лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я.

Для розрахунку розміру субсидії буде враховуватись лише 30% доходів від реалізації молока при наявності документів, що підтверджують суму доходу від реалізації молока.

Ще одним нововведенням є врахування доходу членів сім’ї, а не фактично проживаючих в помешканні.

Пояснимо на прикладі: якщо є родина з трьох осіб – дружина, чоловік (в офіційному шлюбі) та дитина, але у квартирі зареєстровані лише жінка з дитиною, а чоловік приписаний до іншого житла – при розрахунку розміру субсидії для помешкання жінки врахують доходи чоловіка, однак соціальні нормативи проживання на нього не розраховуються. На сім’ю виділяють 48,8 квадратних метрів і ще 13,65 на кожну зареєстровану особу (наприклад дитину). Тому, у випадку, врахують соціальні нормативи як 48,89 + 13,65 кв.м., однак на чоловіка ці нормативи не розповсюджуються.

Окремі зміни стосуватимуться пенсіонерів. Для них доходи у вигляді пенсій враховуються в розмірі нарахованої пенсії за останній місяць перед зверненням.

До речі, якщо раніше були в квартирі лише пенсіонери, які зверталися на комісію із заявою і ми могли їм дати субсидію на всю площу, наприклад, у 80 квадратних метрів, то  тепер субсидію нараховуватимуть на дещо меншу площу. По нормі, на одну людину виділяють 48,8 квадратних метрів житлової площі, до неї додадуть ще 30% від цієї норми і отримають площу у 63 квадратних метри, на яку нарахують субсидію, а різницю, яка залишається, людина має сплачувати самостійно.

Головним спеціалістом відділу соціальних виплат та житлових субсидій Ольгою Кравченко наведено розрахунки субсидій на сім’ю враховуючи соціальні нормативи.

Соціальні нормативи при призначенні субсидії будуть становити:

 • 4,5м.куб. на 1м.кв. площі на газове опалення;
 • 30квт год. на 1мкв. площі на електроопалення.

Так, на сім’ю з 1 особи в індивідуальному будинку норма становитиме 234,55 м. куб. природного газу:

 • з 2-х осіб – 305,04 м. куб.
 • з 3-х осіб – 357,16м. куб.

В порівнянні з минулим роком норма зменшиться приблизно на 50м.куб.

Громадяни, яким призначено житлову субсидію, забов’язані щомісяця сплачувати обов’язкову частку платежу.

                                                       Управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації 

 


« Повернутись