Тростянецька районна державна адміністрація
офіційний сайт
Тростянецька районна державна адміністрація
офіційний сайт
Державний герб України

Тростянецький ОРВК повідомляє

07.11.2018

З 01 березня 2018 року набрав чинності пункт 1 статті 3 Указу Президента України “Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2018 році” від 15.02.2018 № 33/2018 щодо призову громадян України на строкову військову службу у жовтні – грудні 2018 року.

Призову на строкову військову службу (виклику на призовні комісії) згідно ЗУ «Про військовий обов’язок та військову службу» ст. 15 підлягають громадяни України чоловічої статі  з 18 до 27  років. При отриманні повістки призовник повинен негайно з’явитися до Тростянецького ОРВК в термін зазначений в повістці. Строки служби становлять від 1-го до півтора року в залежності від рівня освіти

Призовники, яким надійшла повістка районного військового комісаріату на прибуття до призовної дільниці для проходження призовної комісії, зобов’язані прибути в пункт і у строк, зазначені в повістці.

У разі якщо за будь-яких обставин повістка не надійшла, громадяни призовного віку зобов’язані з’явитися до призовної дільниці в десятиденний строк з дня початку відповідного чергового призову, визначеного Указом Президента України (з 01 березня 2018 року).

Призовники, які змінили місце проживання, зобов’язані в семиденний строк прибути до районного (міського) військового комісаріату за новим місцем проживання для взяття на військовий облік. Керівники підприємств, установ, організацій і навчальних закладів незалежно від підпорядкування та форм власності на вимогу військових комісаріатів забезпечують своєчасне прибуття громадян призовного віку до призовних дільниць.

Станом на 07 листопада 2018 року порушено 5 кримінальних справ, які  знаходяться на розгляді в правоохоронних органах, а саме в суді та прокуратурі. За ухилення від призову дані громадяни будуть  нести відповідальність згідно закону.  Громадяни, які ухиляються від призову,  не з’являються за повістками до військового комісаріату і не мають причин на відстрочку   будуть нести  відповідальність згідно  кримінального та адміністративного законодавства.

При призові призовнику виплачується грошова допомога у розмірі двох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня календарного року (у 2018 році це – 3,5 тис. гривень).

  • військовослужбовці перебувають на повному державному утриманні, розміщуються в казармах (на кораблях), забезпечуються щоденним триразовим гарячим харчування та військовою формою одягу  згідно встановленим норм.
  •  виплачується щомісяця 154 – 245 грн. (від в/звання та посади) на додаткові особисті потреби.
  • при звільненні в запас  виплачується вихідна грошова допомога у розмірі 8-ми посадових окладів (від 1 232 – до 1 960 грн. залежно від в/звання і посади).
  • відповіднодо ч. 3 ст. 119 КЗпП за офіційно працевлаштованими  зберігається робоче місце та виплачується заробітна плата.

                  Призовники, які проходять строкову військову службу до зони ООС(АТО)  в жодному разі не направляються.


« Повернутись