Тростянецька районна державна адміністрація
офіційний сайт
Тростянецька районна державна адміністрація
офіційний сайт
Державний герб України

Тростянччани відзначили 74-ту річницю перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні

10.05.2019

Із року в рік  9 травня залишається для українців величним святом, днем, коли усі покоління єднаються, аби віддати данину пам’яті тим, хто пожертвував власним життям заради мирного неба для своїх нащадків.

Цього дня ми низько вклоняємось ветеранам, котрі захищали нашу Батьківщину від лютої нациської навали та довгі роки відбудовували країну після закінчення страшної Другої світової війни.

9 травня  в смт Тростянець відбулися районні заходи  з нагоди відзначення 74-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні.

Урочистості розпочалися зі святкової ходи вулицею Соборна до Меморіального комплексу в центрі смт Тростянець.

У святковій урочистій ході прийняли участь голова райдержадміністрації Леонід Лобань, голова районної ради Людмила Скапровська, Тростянецький селищний голова Людмила Червонецька, заступники голови  райдержадміністрації та районної ради, ветерани війни, учасники бойових дій на Сході України, військовослужбовці, колективи райдержадміністрації, виконавчого апарату районної ради, підприємств, установ, громадських організацій, представники духовенства та жителі селища.

«У Другій світовій війні взяли участь 20 тисяч жителів Тростянецького ра­йону. З  війни не повернулося  5114 наших земляків, знайшовши свій вічний притулок у братських могилах України та землях сусідніх з нами держав. Пам’ятає наша земля своїх героїв. Ми по праву пишаємося героїзмом наших земляків,» - зазначив у своєму виступі голова райдержадміністрації Леонід Лобань.

Також до вітального слова приєдналися селищний голова Людмила Червонецька, голова районної організації ветеранів України Микола Мельник, заступник командира 10 батальйону 59 бригади з морально - психологічного забезпечення майор Олег Юрков, голова громадської організації «Учасників АТО «Патріот» Максим Щуренко.

Присутні вшанували загиблих у Другій світовій війні, борців за незалежність України  та тих героїв, які сьогодні віддали своє життя на Сході нашої країни хвилиною мовчання та покладанням квітів біля Вічного вогню та підніжжя пам’ятних знаків.

На завершення заходів на центральній площі біля районного будинку  культури відбулося урочисте вручення керівництвом району відзнак Президента України «За участь антитерористичній операції» учасникам бойових дій на Сході України, тематичний святковий концерт, який підготували аматорські творчі колективи району, а також  частування ветеранів війни.

З нагоди величних і пам’ятних дат в усіх населених пунктах району відбулися мітинги – реквієми, поминальні панахиди та заупокійні богослужіння в храмах та біля пам’ятників, обелісків, на меморіальних комплексах за жертвами Другої світової війни, молебні за мир та злагоду в Україні і захисників Вітчизни.

    

    

    

    

    

      

      

      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


« Повернутись