Тростянецька районна державна адміністрація
офіційний сайт
Тростянецька районна державна адміністрація
офіційний сайт
Державний герб України

Тростянчани відзначили День пам'яті та примирення, долучились до всесвітньої поминальної акції «Перша хвилина миру»

10.05.2019

Третій рік поспіль 8 травня, в День пам’яті та примирення, громадськість ввечері виходить на центральну площу смт Тростянця, щоб віддати данину пам’яті тим, хто поклав своє життя у боях, визволяючи світ від нацизму.

До присутніх звернувся голова районної державної адміністрації Леонід Лобань: «8-го травня, в річницю капітуляції нацистської Німеччини, наша держава разом із усією Європою відзначає День пам’яті та примирення. Ця нова для нас традиція жодним чином не підміняє, а доповнює і посилює звичне державне свято – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

  У цей  день вся Європейська спільнота вшановує пам’ять тих, хто не повернувся живим з війни 1939- 1945 років, це день пам’яті за кожним, хто боровся з нацизмом.

  Скільки б не спливало часу, ми пам’ятаємо ту війну й схиляємо голови перед подвигом наших героїв. Перед тими, хто ціною власного життя, виявляючи героїзм, мужність та відвагу, захистив в боях рідну землю. Перед тими, хто наближав славетну Перемогу виснажливою працею в тилу. Ця пам’ять робить нас сильнішими. Вона – запорука неминучості нашої перемоги сьогодні».

Учасники заходу переглянули тематичну концертну програму у виконанні аматорських творчих колективів та долучились до акції «Перша хвилина миру». Запалили символічний вогонь пам’яті, поклали лампадки до Меморіалу пам’яті та хвилиною мовчання вшанували загиблих  герїв-визволителів.

Хай вогонь пам’яті горить у наших серцях, передається від покоління до покоління нашим нащадкам, як символ всенародної вдячності і пам’яті про тих, хто віддав своє життя за Батьківщину

    

    

    

    

 

 


« Повернутись