Тростянецька районна державна адміністрація
офіційний сайт
Тростянецька районна державна адміністрація
офіційний сайт
Державний герб України

Представники влади району та жителі села Цибулівка вшанували пам'ять загиблого під час Дебальцівської операції Миколи Мельника

11.02.2020

Шостий рік в Україні триває війна. Шостий рік, якщо не оплакуємо щодня своїх вірних синів та доньок, то поминаємо їх. 11 лютого минула п»ята річниця  з дня загибелі полум»яного патріота нашої багатостраждальної держави, бійця Тернопільської окремої артилерійської 44-ї бригади Миколи Мельника. На той момент йому щойно виповнилося 32 роки.

Микола дуже любив життя. Допомагав односельчанам, батькам. Прислужував у місцевій церкві. Але смерті все одно кого ти любиш чи що цінуєш. В районі міста Торецьк (колишній Дзержинськ), де дислокувався підрозділ Миколи Мельника, 11 лютого 2015 року було «спекотно». В розпалі – Дебальцівська операція, вірніше котел, з якого не кожному судилося вийти живим.

Артилеристи зайняли позиції в кількох кілометрах від кубла сепаратистів - у Горлівці. Снували у небі безпілотними, вираховуючи українські сили на позиціях, до того ж місцеве населення, значна частина якого прагнула «руського міра», корегувало вогонь на українські підрозділи.

Під час такого обстрілу загинув Микола Мельник. Поранення артилерійським осколком в голову виявилося несумісним з життям. Як свідчать статистичні дані,  у період з 15 січня по 18 лютого 2015 року в боях у районі Дебальцевого загинули 110 бійців, 270 отримали поранення, 18 зниклих безвісти, 7 потрапили в полон. З плацдарму, і за цим спостерігав весь світ, на підбитих машинах або пішки, із пораненими на руках в режимі повної тиші виходили українські бійці.

Такого масового відходу українські війська до цього не здійснювали ніколи.

За оцінками Генштабу,  під час виходу із Дебальцевого було втрачено 30% техніки.

Поминальні заходи з нагоди роковин загибелі Миколи Васильовича Мельника відбулися з ініціативи районної ради та райдержадміністрації. На цвинтарі, біля могили покійного, відбувся імпровізований мітинг. Вшанувати пам»ять відважного земляка  прийшли зо п»ять десятків жителів села, в тому числі й учасники антитерористичної операції. Місцевий священник відправив панахиду.

В заходах взяли участь  перший заступник голови райдержадміністрації Таїсія Науменко та голова районної ради Людмила Скапровська.

Вони висловили щирі співчуття батькам героя та жителям села Цибулівка й вкотре нагадали про необхідність берегти пам»ять про кожного загиблого під час війни на Донбасі, про кожного, хто віддав своє життя за демократичні цінності. Герої ж не помирають.

 


« Повернутись