Тростянецька районна державна адміністрація
офіційний сайт
Тростянецька районна державна адміністрація
офіційний сайт
Державний герб України

Початок Вирішення екологічних проблем ДП «Тростянецьким спиртовим заводом»

04.10.2018

Для покращення екологічної ситуації з метою ліквідації неприємних і шкідливих запахів на полях фільтрації, ДП «Тростянецьким спиртовим заводом» розроблено та впроваджено комплекс заходів.

Так, між ДП «Тростянецьким спиртовим заводом» і ТОВ «ЕМ Україна» укладено договір від 1 1 вересня 2018р. №09/01-1 на поставку препарату «Біоактив» - це композиція корисних мікроорганізмів з пробіотичними та регенераційними властивостями, опрацьована професором Теруо Хіга з Японії. Біоактив є сучасним препаратом, що містить Ефективні мікроорганізми та призначений до перетворення стічних осадів та інших комунальних відходів на безпечний органічний продукт. Препарат відповідає стандарту МАОС з органічного виробництва та переробки, еквівалентний Регламентам Ради (ЄС) № 834/2007 та 889/2008.

Технологічним процесом передбачено план по внесенню препарату починаючи з жовтня 2018 року по травень 2019 року, внаслідок чого буде ліквідовано неприємний запах.

Для витримки технологічного процесу, препарат БІОАКТИВ потрібно вносити з осені, для кращого накопичення ефективних мікроорганізмів за осінньо-зимовий період з метою ліквідації неприємних і шкідливих запахів (аміаку та сірководню) та зменшення об'єму і маси осадів, прочищення каналізаційних трубопроводів. А головне витрати на технологію зменшуються вдвічі.

Мікроорганізми, що входять до складу препарату діють за принципом фізіологічної сумісності, тому для мікроорганізмів більш сприятливим періодом їх заселення, розмноження та гармонійного співіснування буде осінній сезон.

Загальна вартість робіт складе 1 940 000 гривень. Даний препарат потрібно вносити 2 рази на тиждень, згідно вищевказаних норм. Загальний об’єм препарату на місяць становить 3200 л з розрахунку на 10 карт.

Окрім того на виконання комплексних заходів ДП «Тростянецьким спиртовим заводом»  також проведено озеленення навколо території полів фільтрації, висаджено одну тисячу п’ятсот саджанців граба. Загальна вартість робіт склала 12 000 гривен.

    

  


« Повернутись