Тростянецька районна державна адміністрація
офіційний сайт
Тростянецька районна державна адміністрація
офіційний сайт
Державний герб України

Пам’ятка-зобов’язання для оператора потужності

19.08.2019

Кейтеринг відноситься до одного з напрямів виробничо-торговельної діяльності підприємств і полягає у виїзному (поза місцем розташування закладу) ресторанному обслуговуванні споживачів, а також наданні послуг обслуговування виїзного заходу та реалізації готової продукції, товарів споживача.

Існує три види обслуговування кейтерінгу:

  • Повне обслуговування (за допомогою офіціантів);
  • Доставка та сервірування страв та посуду за присутності офіціантів, посуд вивозиться по закінченню свята;
  • Доставка та сервірування страв в одноразовому посуді при відсутності офіціантів і без вивозу посуду.

Кожний вид кейтерінгового обслуговування передбачає наявність певної матеріально-технічної бази, до якої мають входити необхідне обладнання, інвентар та допоміжні засоби у відповідній кількості та номенклатурі.

Заклад (потужність) має відповідати вимогам ст. 41 та 42 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів».

Заклад (потужність) підлягає державній реєстрації.

Кейтерінг-послуги поділяються на три категорії:

  • Корпоративне обслуговування - вимагає приготування сніданків, обідів, інколи вечерь (корпоративні прийоми налічують багато страв);
  • Індивідуальне обслуговування (обслуговування приватних клієнтів) - передбачає забезпечення необхідним сервісом різні заходи сніданки, вечері, обіди, урочисті подій і т.д.;
  • Обслуговування організацій - це виїзне обслуговування державних організацій, це кейтерінг по школах, лікарнях та інших державних установах.

Замовник безпосередньо залишає своє замовлення менеджеру, або директору підприємства. В замовленні зазначається день, місце проведення, час, кількість людей. Після цього розробляється меню, згідно з меню закуповують продукти.

Продукція готується на підприємстві та розкладається по блюдам або тарілкам, запаковується за допомогою харчової плівки.

На всю сировину яка закуповується для приготування страв обов’язкова наявність документів які підтверджують їх якість і безпеку (товарно-транспортні накладні, закупівельні акти (для ринку) і чеки).

Меню-замовлення підписане замовником і адміністратором (власником) закладу разом з супроводжуючими документами зберігається в закладі на протязі        7 діб з моменту видачі страв.

Меню кейтерінговой кухні дуже відрізняється від ресторанного меню! Склад меню повинен містити страви, які добре зберігаються та потребують мінімальних зусиль для приготування та подачі на стіл. До того ж ці страви не повинні потребувати доповнення на протязі заходу. Частіш за все використовують фуршетне меню, це великий вибір канапе, салатів в порційних корзинках, нарізка на шпажках. В меню не планують страви з складним оформленням та приготуванням, страви які швидко псуються, також страви на які може вплинути перевезення та розігрів перед подаванням на стіл. В теплий період року з 01 травня по 01 жовтня приготування салатів з майонезом, заливних та фаршированих страв для кейтерінгового обслуговування забороняється!

Транспортування страв здійснюється власним або орендованим спеціалізованим транспортом, який повністю відповідає вимогам ст. 44 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», що підтверджується складеним працівником Держпродспоживслужби уніфікованим актом. Видача страв у транспорт замовника суворо заборонена.

Відповідно до Закону України «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів» оператор потужності забезпечує наявність обов’язкової інформації про харчові продукти (страви) на прикріплених до них етикетках (стікерах).

Власникам (орендарям) закладів забороняється здійснювати обіг харчових продуктів, отриманих з потужностей, що не пройшли державної реєстрації або не отримали експлуатаційного дозволу, та/або використовувати такі харчові продукти у виробництві інших харчових продуктів.

Власники (орендарі) закладів розробляють, запроваджують та використовують постійно діючі процедури, які базуються на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках.

Оператори ринку повинні бути здатні встановити інших операторів ринку, які постачають їм харчові продукти та інші об’єкти санітарних заходів за принципом «крок назад».

Оператори ринку повинні бути здатні встановити інших операторів ринку, яким вони постачають харчові продукти та інші об’єкти санітарних заходів за принципом «крок вперед».


« Повернутись