Тростянецька районна державна адміністрація
офіційний сайт
Тростянецька районна державна адміністрація
офіційний сайт
Державний герб України

НА ТРОСТЯНЕЧЧИНІ ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ 1932-1933 РОКІВ

27.11.2020

87 років тому мільйони синів і доньок України, мільйони невинних людей, мільйони наших рідних і близьких були без жалю винищені Голодомором. Тоталітарний комуністичний режим свідомо спланував і здійснив терор нашого народу голодом.

Влада забрала у людей все. Все до останнього колоска, до останньої зернини. Масове голодування почалося в грудні 1931 року і тривало до вересня 1933. 22 місяці народ страждав, мучився, вмирав. Моторошно подумати, але навесні 1933 року, коли настав пік голоду, на Україні щодня вмирало голодною смертю 25 тисяч чоловік, щогодини - 1 тисяча, щохвилини - 17. Голод забрав за різними підрахунками, від 7 до 10 мільйонів людських життів.

Четверта субота листопада в Україні, згідно з відповідним Указом Президента України, визнана Днем пам'яті жертв голодоморів – періодів масового голоду, що привели до багатомільйонних людських втрат на Україні.

З цієї нагоди в п’ятницю, 27 листопада, напередодні скорботного дня голова райдержадміністрації Таїсія Науменко, делегації колективів райдержадміністрації, районної ради, військового комісаріату, духовенство та культури взяли участь у меморіальних заходах із вшанування пам’яті жертв голодомору 1932-1933 років.

Страшна та жорстока інформація про мільйони українських селян, які загинули мученицькою смертю від голоду, заподіяного сталінським тоталітарним режимом, не залишила байдужим жодного глядача.

Слова жалоби по загиблим і постраждалим у періоди голодної смерті пролунали із уст очевидця тих страшних подій, голови Тростянецької районної організації ветеранів війни Мельника Миколи Олексійовича.

Усі учасники дійства запалили лампадки та вшанували хвилиною мовчання пам’ять жертв Голодомору 1932-33 років.

По завершенню учасники заходу поклали тематичні композиції з житніх та пшеничних колосків, запалені свічі до підніжжя пам’ятних знаків жертвам Голодомору.

 


« Повернутись