Тростянецька районна державна адміністрація
офіційний сайт
Тростянецька районна державна адміністрація
офіційний сайт
Державний герб України

Громадська рада розглянула питання щодо фінансових гарантій медичного обслуговування та організацію дозвілля учнів

13.06.2018

       13 червня Станіслав Гаврилюк провів чергове засідання Громадської ради при Тростянецькій районній державній адміністрації.

         Участь у засіданні взяли представники районної влади: перший заступник голови райдержадміністрації Таїсія Науменко, заступник голови районної ради Іван Повидало та керівник апарату райдержадміністрації Руслан Заставнюк.

         Про досвід впровадження в районі Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» інформували представників громадськості головний лікар Тростянецької ЦРЛ Анатолій Гіленко та заступник головного лікаря КУ «Тростянецький РЦ ПМСД» Микола Шевчук.

          Анатолій Вікторович, зокрема, зазначив, що у Вінницькій області створили 4 госпітальні округи:  Північний, Західний, Південний, Східний.

          Заклади охорони здоров’я, що забезпечують надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги населенню, розміщені на території Тростянецького,  Бершадського, Гайсинського, Теплицького, Чечельницького районів та м. Ладижин ввійшли до складу Східного госпітального округу. Раду Східного госпітального округу очолив Владислав Уткін – голова Гайсинської райдержадміністрації. До складу ради ввійшли 3 представники від нашого району: голова райдержадміністрації Леонід Лобань, депутат Вінницької обласної ради Лариса Білозір та головний лікар Тростянецької ЦРЛ Анатолій Гіленко.

         Стосовно фінансування лікарні, то воно є недостатнім. Але, незважаючи на це, відремонтовано та укомплектовано реанімаційне відділення, придбано деяке медичне обладнання, хоча потреба в його оновленні залишається. Значну економію коштів забезпечило переведення опалення закладу з газового на тверде паливо.

         Микола Шевчук повідомив, що на виконання Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» здійснюється реорганізація КУ «Тростянецький РЦ ПМСД» в комунальне некомерційне підприємство.

         З 2 квітня 2018 року розпочато підписання декларацій між лікарем та пацієнтом у всіх амбулаторіях загальної практики сімейної медицини району, уже підписано майже 16 тисяч декларацій. Усі робочі місця сімейних лікарів укомплектовані комп’ютерною технікою та підключено до мережі Інтернет, встановлено медичну інформаційну систему (МІС) «МедЕйр» тощо. Необхідно отримати нову Ліцензію на здійснення медичної практики, доукомплектувати заклади необхідним медичним обладнанням.

         Про організацію дозвілля дітей у навчальних та позашкільних закладах освіти інформувала в.о. завідувача КУ «Тростянецький районний методичний кабінет» Світлана Лещенко: «З метою всебічного розвитку інтелектуальних та творчих здібностей учні беруть участь у конкурсах, фестивалях тощо. Залучаємо молодь до безстрокових акцій та заходів, спрямованих на підтримку воїнів АТО та їх родин. Проведено 185 інформаційно-просвітницьких заходів (уроків мужності, лекцій, тощо). Проведено ряд зустрічей з письменниками рідного краю: Ларисою Колесник, Людмилою Бурдейною, Святославом Щуром, Миколою Прусом та ін.

        Еколого-натуралістичною діяльністю охоплено всі заклади середньої освіти району.

        У вихідні та канікулярний час школами району здійснювалися екскурсійні поїздки до визначних місць Тростянеччини, Вінниччини, України.

        У 14 школах з 29 травня по 8 червня поточного року організовано роботу відпочинкових загонів, в тому числі мовних, під час роботи яких проводились фізкультурно-спортивні та культурно-екскурсійні виховні заходи та забезпечено змістовне дозвілля дітей».

        На засіданні Громадської ради було піднято актуальне питання забезпечення в районі права на безкоштовний проїзд пільгової категорії населення, зокрема, учасників АТО. 

        Перший заступник голови райдержадміністрації Таїсія Науменко пообіцяла вивчити це питання та організувати зустріч з перевізниками.

        Громадською радою прийнято рішення винести питання забезпечення в районі права на безкоштовний проїзд пільгової категорії населення, зокрема, учасників АТО на наступне засідання.

  

  

 


« Повернутись