Тростянецька районна державна адміністрація
офіційний сайт
Тростянецька районна державна адміністрація
офіційний сайт
Державний герб України

Е-Малятко: 10 сервісів для новоспечених батьків в одній послузі від держави

21.08.2019

Кабінет Міністрів України схвалив законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо створення сприятливих умов для отримання послуг, пов’язаних з народженням дитини», спрямований на створення сприятливих умов для отримання послуг, пов’язаних з народженням дитини.     

Це один з кроків, які здійснює Уряд для підтримки відповідального батьківства.

Уже зараз в кожному пологовому будинку за спрощеною процедурою можна отримати свідоцтво про народження дитини та оформити в он-лайн режимі отримання соціальної допомоги при народженні дитини.

Зараз Уряд пропонує об’єднати процедуру отримання всіх послуг, пов’язаних з народженням дитини, в одному сервісі — «Електронне малятко».

Проект під назвою «Е-малятко» передбачає повний комплекс послуг за однією заявкою.

Мова йде про такі послуги:

1 державну реєстрацію народження:

2 визначення походження дитини;

3 реєстрацію місця проживання;

4 призначення допомоги при народженні дитини; 

5 призначення допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях;

6 внесення відомостей про дитину до Реєстру пацієнтів, що ведеться у центральній базі даних електронної системи охорони здоров’я;

7 реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків;

8 видачу посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї; 

9 визначення належності новонародженої дитини до громадянства України;

10 внесення інформації про новонароджену дитину до Єдиного державного демографічного реєстру з присвоєнням унікального номеру запису в ньому.

Цей комплекс послуг надаватиметься після подання батьком або матір’ю новонародженої дитини всього однієї заяви.

Таку уніфіковану заявку можна буде подати як в органі державної реєстрації актів цивільного стану, так і в закладах охорони здоров’я, та через ЦНАПи з 1 січня 2020 року.

Батьки також зможуть подати заявку в електронному вигляді. Система працюватиме дуже просто: батьки через електронний кабінет в себе вдома ідентифікують свою особу електронним ключем і подають одну заявку, в якій вказано ім’я дитини і ті послуги, які вони хочуть отримати. Заявку опрацьовують відповідні державні органи, а батьки отримають послугу без необхідності відвідувати різні державні установи, витрачаючи час на черги.

Тепер батькам буде менше мороки. Адже вони отримають пакет сервісів від різних відомств через єдиний контакт, без ходіння по кабінетах та витрачання часу.


« Повернутись