Тростянецька районна державна адміністрація
офіційний сайт
Тростянецька районна державна адміністрація
офіційний сайт
Державний герб України

До уваги фізичних осіб-підприємців!

07.02.2019

            11 лютого 2019 року завершується термін подання річної звітності щодо сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за 2018 рік,

яку фізичні особи-підприємці формують та подають самі за себе до органів доходів і зборів один раз на рік ( п. 2 р. ІІІ Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435, із змінами, внесеними згідно з наказом Мінфіну від 15.05.2018 № 511 .

         Ця звітність є одним із джерел формування реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування . Він створений для накопичення інформації про набуття прав на одержання страхових виплат за усіма видами загальнообов’язкового державного соціального страхування. Формує та веде реєстр застрахованих осіб  Пенсійний фонд України відповідно до покладених на нього завдань (ст.12-1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»).

          Відсутність у реєстру застрахованих осіб  відомостей з причини помилок у звітності може в подальшому негативно вплинути на соціальні права фізичної особи-підприємця.

          Пенсійний фонд України наполегливо рекомендує фізичним особам-підприємцям у разі виявлення помилки у звіті повторно сформувати та подати коректний звіт у повному обсязі до органів фіскальної служби  за місцем обліку відповідно до п.1 р. V Порядку, для коректного формування реєстру застрахованих осіб загальнообов'язкового державного соціального страхування.

      Консультації щодо заповнення звітності за формою «Додаток 5» можна отримати у фахівців Бершадського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області.


« Повернутись