Тростянецька районна державна адміністрація
офіційний сайт
Тростянецька районна державна адміністрація
офіційний сайт
Державний герб України

До опалювального сезону потрібно підготуватись!

03.10.2019

В осінньо - зимовий період часто виникають пожежі через порушення правил пожежної безпеки при експлуатації печей, грубок, газових плит та інших опалювальних приладів.
Для обігріву своїх домівок використовуються прогресивні пожежобезпечні прилади опалення.


Однак, не всі громадяни дотримуються елементарних протипожежних вимог в побуті, що і призводить до пожеж, з нанесенням великих матеіальних збитків. Так за опалювальний сезон 2018-2019 років у Тростянецькому районі виникло 30 пожеж. Несправність приладів опалення та недотримання правил експлуатації печей, на сьогоднішній день, є одною з найпоширеніших причин виникнення пожеж в районі.
Тому кожен повинен стежити за тим, щоб піч в домі була завжди справною, без тріщин в кладці, в місцях, де горючі конструкції будівель примикають до димарів і печей були виконані протипожежні розподіли із цегли не менше - 38 см, якщо підлога перед топкою дерев’яна, повинен бути прибити до підлоги металевий лист розміром 50х70 см. Не допускайте, щоб біля грубок і печей сушили дрова, розвішували білизну та встановлювали столи, шафи та ліжка.
Насамперед до початку опалювального сезону треба перевіряти і налагоджувати димарі. Виключити використання гасу, бензину та інших легко-займистих рідин для розпалювання печей, так як вони під час підпалювання вибухають, полум’я спрямовується не в димар, а в кімнату і може обпалити обличчя або запалити легкозаймисті речі, що знаходяться поблизу.
Ні в якому разі не слід залишати розпалені печі без догляду, чи доручати наглядати за ними дітям.
Топку печей необхідно закінчувати за дві години до сну. Адже пожежа особливо небезпечна вночі, коли всі люди сплять, і ніхто її завчасно не може помітити.
В наше сьогодення у побуті широко використовується природній газ, аде його немає користуються газовими балонами. Невміла експлуатація також призводить до нещасних випадків. Тому малим дітям та особам, які не знають правил поводження з газовими приладами, забороняється користування ними. Заміну і підключення балонів з газом, повинні проводити тільки спеціалісти газового господарства. Пам’ятайте: в разі виявлення в приміщенні запаху газу негайно припиніть користування газовими приладами, не запалюйте сірників, не паліть, не вмикайте електроприлади. Перевіряйте чи закриті крани біля газових приладів, відчиніть вікна для провітрювання приміщення і викличте аварійну службу газу.

                                                                                                                            

ДПРЧ-29 смт.Тростянець

                                                               

 


« Повернутись