Тростянецька районна державна адміністрація
офіційний сайт
Тростянецька районна державна адміністрація
офіційний сайт
Державний герб України

Діяльність КНП "Тростянецький районний центр первинної медико-санітарної допомоги" у січні-листопаді 2019 року

02.12.2019

Трансформація системи охорони здоров’я почалась з первинної ланки в 2018 році і триває по даний час. Що зроблено в 2019 році  і чого чекати в наступному.

 1. З 01.11.2019 року перезаключено договір з НСЗУ через МІС «МедЕйр». Зарплата лікарям та середньому медичному персоналу виплачена  в повному об’ємі. Заборгованості по зарплаті немає.  Але, НСЗУ в ІІ півріччі поточного року розпочато механізм верифікації даних в електронній системі охорони здоров'я та деактивації декларацій, зокрема  - виявлення в центральнiй  базi даних записiв, що належать однiй i   тiй   самiй   особi,   та   вилучення   таких   дублiв;   деактивацii записiв   про  користувачів,  які  померли по  уточнених даних вiд ДРАЦС,   та ін., що приводить до перерахунку виплат відповідно до укладеного договору.
 2. Продовжено  підписання декларацій  між пацієнтом та сімейним лікарем. Станом на 01.12.2019 року підписано 26 346 декларацій або 74,8 % від населення району, в т.ч. дітей до 17 років  - 4857. Декларації можна підписати з сімейними лікарями Ілляшівської, Капустянської, Новоободііської, Ободівської та Цибулівської АЗПСМ.Сімейні лікарі Тростянецької та Летківської АЗПСМ використали свій оптимальний ліміт, тому тимчасово обмежено підписання з ними декларацій.
 3. Розпочато впровадження електронних інструментів  для сімейних лікарів та пацієнтів – електронні амбулаторні картки, електронні направлення та електронні рецепти на лікарські засоби, що включені до  Урядової програми «Доступні ліки». Виписка електронних лікарняних листів відтермінована. З 1 липня  електронні інструменти мали з’єднати первинну та спеціалізовану ланку в межах програми “Безкоштовна діагностика” , джо якої ввійдуть 54 безоплатні для пацієнтів види діагностики: аналізи, рентгени, УЗД тощо. : мамографія і 5 видів рентгену (грудна клітина, суглоби, хребет, кістки та приносові пазухи), ехокардіографія, моніторинг ЕКГ і 2 види тесту для визначення патологій серцево-судинної системи, 6 видів УЗД (шлунково-кишковий тракт, нирки, сечовий міхур, артерії ніг, щитоподібна і молочні залози), 4 види біопсії під контролем УЗД (щитоподібної залози, лімфатичних вузлів, молочних та передміхурової залоз), видалення новоутворень (м'яких тканин і шкіри, у носі, гортані, вухах), ендоскопічні дослідження та операції одного дня (стравоходу, шлунку, дванадцятипалої та товстої кишки, сечового міхура, трахеї та бронхів тощо). Але питання також відтерміноване до 1 квітня 2020 року.
 4. Амбулаторний прийом пацієнтів сімейними лікарями кодується відповідно до міжнародної класифікації ІСРС-2.
 5. Прийом пацієнтів, інструментальна та лабораторна діагностика  використання розхідного матеріалу,надання невідкладної допомоги   всім пацієнтам надається  безкоштовно.
 6. Впроваджено попередній запис на прийом до сімейного лікаря, консультація пацієнта  - додатково по телефону або вайберу. На жаль, користування попереднім записом неефективне, що зв’язано з доїздом до Центру, тому основне навантаження припадає на години прийому з 08.00 год до 11.30 год щоденно.
 7. Станом на 01.12.2019 року всі амбулаторій підключено до мережі Інтернет. Робочі місця сімейних лікарів забезпечені 100,0% комп’ютерною технікою, підключено до мережі Інтернет, встановлено на всіх робочих місцях МІС «МедЕйр». В листопаді місяці 2018 року заключено угоду з «Укртелеком» на підключення 31 робочих місця з метою збільшення швидкості Інтернет. Станом на 01.12.2019 року Тростянецька, Ободівська , Новоободівська, Верхівська АЗПСМ переведені на швидкість Інтернету 20 – 50  мБт/с.
 8. Створено сторінку в Фейсбук, де постійно висвітлюються матеріал про роботу закладу.
 9. Ативно включилися сімейні лікарі в запровадження системи безперервного професійного розвитку фахівців у сфері охорони здоров’я відповідно до постанови Кабміну №302 від 28 березня 2018 року та наказу МОЗ України від 22.02.2019 року  № 446 «Деякі питання безперервного професійного розвитку лікарів». Безперервний професійний розвиток означає, що лікар повинен для підвищення кваліфікації набрати певну кількість балів щороку (а не раз на п’ять років, як це було раніше). Бали зараховуватимуться за різні форми підвищення кваліфікації. Це дозволяє лікарю підвищувати свою кваліфікацію не лише через навчання в академії післядипломної освіти, а й на конференціях, навчанні за кордоном, онлайн-курсах, тренінгах.
 10. З метою  покращення матеріально – технічної бази структурних підрозділів Центру та  виконання наказу МОЗ України від 26.01.2018 р. № 148 «Про затвердження Примірного табеля матеріально-технічного оснащення закладів охорони здоров’я та фізичних осіб – підприємців, які надають первинну медичну допомогу» та умов договору з НСЗУ в 2019 році проведено закупівлю медичного обладнання та техніки на суму майже 400,0 тис грн.
 11. Здійснено заміну вхідних верей в Тростянецьку АЗПСМ на металопластикові в кількості 2 шт на суму 10,8 тис грн.
 • Проведено ремонт внутрішнього туалету та гардеробу в Тростянецькій АЗПСМ відповідно до проектно-кошторисної документації, вартість якого 200,0 тис грн..
 • Для покращення сервісного обслуговування населення придбано дивани в хол для відвідувачів 6 шт. - 19,9 тис грн.,  телевізори – 2 шт ( 15,2 тис грн.),  2 куллєри (4,7 тис грн.) та воду питну для куллєрів ( 2,3 тис грн.),  для облаштування дитячого куточка - манєж та іграшки дитячі  (1,2 тис грн.), парта дитяча (1,8 тис грн.).
 • Замінено електролічильники в Верхівській, северинівській, Новоободівській та Четвертинівській АЗПСМ на суму 1,5 тис грн., закуплено 2 бактіоопромінювачі в кабінет прийому туберкульозних хворих на суму 2,2 тис грн., для Ободівської АЗПСМ придбано бензопилу на суму 4,9 тис грн. за кошти НСЗУ.
 • Проведено модернізацію 7 легкових  автомобілів (переведено з бензину на газ) – 99,8 тис грн за кошти НСЗУ, що дало значну економію коштів на паливно-мастильні матеріали.

В 2019 році продовжено роботу по виконанню Урядової програми «Доступні ліки», відповідно до якої  пацієнти можуть отримати ліки від серцево-судинних захворювань, цукрового діабету ІІ типу та бронхіальної астми  безкоштовно або з незначною доплатою. Маємо дві проблеми -

Станом на 01.12.2019 року  виписано 8174 електронних рецептів , відшкодовано (отоварено) – 4752 електронних рецептів або 58,1 % від виписаних.

За рахунок районної програми «місцеві стимули» навчається 4 студенти в Вінницькому національному університеті ім.. М.І. Пирогова, за навчання яких в 2019 році з районного бюджету виплачено в повному об’ємі 71,7 тис грн..

На виконання програми  «Збереження здоров’я жителів Тростянецького району на 2016 – 2020 рр». організовано_

 • надання невідкладної медичної допомоги (кабінет невідкладної допомоги), який працює щоденно з 8.00 до 18.00 , субота 8.00 13.00, неділя та святкові дні – 9.00 – 12.00 тел. 2-27-83.;
 • для профілактики грипу та ГРВІ для медичних працівників Центру було придбано 35 доз протигрипозної вакцини ;
 • хворих на гемодіаліз забезпечено  необхідними лікарськими засобами витрачено  більше 240,0  тис. грн. з районного бюджету
 • Для забезпечення паліативних хворих знеболюючими та наркотичними засобами для купування хронічного болю витрачено з районного бюджету  62,3 тис грн..
 • Для двох дітей з фенілкетонурією лікувальне харчування закуплено на суму 260,0 тис грн. або 100,0 % від річної потреби та інше.
 • Для забезпечення виконання постанов КМУ від 17 серпня 1998 р. № 1303 «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань» та  від 13 грудня 2017 р. № 1081  «Про внесення змін до Національного переліку основних лікарських засобів»  витрачено з районного бюджету  в цілому біля 316,8 тис грн грн..на технічні засоби ( памперси, кало – та сечоприймачі, слухопротезування ) витрачено – біля 250,0 тис грн.

Закупівля медичного та технічного обладнання , лікарських засобів здійснювалася через систему Прозоро. Очікувана вартість закупівлі становила 4,1 млн грн., проведено закупівлю відповідно до договорів на суму 3,7 млн грн., сума економії склала 380 тис грн..

Для санаторно-курортного лікування в поточному році використано всі путівки, які надавалися безкоштовно, в першу чергу дітям батьків АТО, дітям- інвалідам, сиротам, багатодітним та малозабезпечених.

Звертаю увагу, що з 01 січня 2020 року путівки будуть видаватися тільки задекларованим дітям, та дітям , які отримали профілактичні щеплення відповідно до календаря щеплень.

На виконання Закону України № 2206 від 14.11.2017 року «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості» в березні 2019 року розпочато будівництво Капустянської АЗПСМ на 3 сімейних лікаря , яка буде обслуговувати 5400 жителів населених пунктів Капустяни, Ілляшівка, Олександрівка, Савинці, Китайгород, Демківка. Кошторис проекту складає 8 883 000,0 грн . Площа амбулаторії 230,0 кв.м. , електроопалення. Потужність амбулаторії – 60 відвідувань / день. Будівництво продовжується.

Поступило 23 звернення від населення , в основному це забезпечення технічними засобами, лікарськими препаратами, придбання слухових апаратів для дітей з інвалідністю. Всі звернення задоволені.

Завдання на 2020 рік :

 1. Виконання районних програм щодо забезпечення населення безкоштовними та пільговим лікарським засобами у разі амбулаторного лікування відповідно до Постанов КМУ №1303 та 1081; , надання паліативної допомоги, проведення імунопрофілактики, туберкулінодіагностики та інш.
 2. Надання субвенції з місцевих бюджетів сільських/селищної рад на утримання ФАПів відповідно до  делегованих повноважень , визначених  ст..89 Бюджетного Кодексу України та ст..5 Закону України 2206-VIII «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості»
 3. Облаштування пандусів для  безперешкодного доступу людей з обмеженими фізичними можливостями до структурних підрозділів Центру відповідно до  ДБН В.2.2-10-2001 «Заклади охорони здоров’я».

 

​Головний лікар КНП "Тростянецький РЦ ПМСД"               Володимир Пересунько

 


« Повернутись