01 грудня 2017

Дітям з інвалідністю подарували маленьке свято

 • Edit
 DSC 04723 грудня Україна відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю.  Цей день боротьби людей з вадами здоров’я за свої права. Це символічне нагадування про обов’язок влади та суспільства перед людьми, яких доля позбавила повноцінного здоров’я. 
    Сьогодні, 1 грудня, напередодні  Міжнародного дня людей з інвалідністю Тростянецький районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з сектором з питань сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації  організував маленьке, але таке потрібне свято для дітей з інвалідністю Тростянецького району.
 Це свято стало довгоочікуваною казкою як для дітей, так і для батьків, адже діти мали можливість не тільки поспілкуватись між собою, проявити свої таланти,  відчути повагу і розуміння,  але і стати частиною казкового дійства, яке подарували дітям юні таланти Тростянеччини, а також  театральний колектив Тростянецького районного будинку культури.
 Учасники свята отримали незабутні враження, позитивний емоції, а також подарунки від організаторів свята.
 
DSC 0405DSC 0412DSC 0451
 
DSC 0457DSC 0463DSC 0469
DSC 0479DSC 0482DSC 0494
DSC 0516DSC 0519DSC 0533
Детальніше

“Конфлікт інтересів: треба знати!”

 • Edit
dd54f2087dd117bdcbdaf97c3cd78c9c MБершадське об’єднане управління Пенсійного фонду України Вінницької області інформує, що на даний час триває інформаційна компанія Національного агентства з питань запобігання корупції “Конфлікт інтересів: треба знати!”, яка стартувала 17 жовтня 2017 року та триватиме до 15.12.2017 року.
З  09.12.2017 року стартуватиме навчальний онлайн-курс “Конфлікт інтересів: треба знати!”,  на prometheus.org.ua (адреса постійного посилання: https://goo.gl/RjLvZK).
         Вище зазначені заходи проводяться з метою роз’яснення основних положень антикорупційного законодавства щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.
         Основною передумовою їх проведення стали Методичні рекомендації щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, які затверджені наказом Національного агентства з питань запобігання корупції від 29 вересня 2017 року №839
         У Методичних рекомендаціях узагальнено та використано практику Національного агентства, а також напрацювання міжнародних організацій, органів державної влади, наукових установ, інститутів громадянського суспільства. Використовуючи зазначені матеріали, на основі чинного законодавства та з урахуванням міжнародного досвіду запропоновано базові практичні інструменти для підвищення ефективності виявлення, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, дотримання встановлених заборон та обмежень.
         Зазначені Методичні рекомендації будуть цікавими не лише для державних службовців, але й для посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад, для керівників державних, комунальних підприємств, установ, організацій, для колегіальних органів (комітету, комісії, колегії тощо), оскільки дають змогу виявити конфлікт інтересів в їх діяльності та передбачають дієві механізми щодо його  запобігання та врегулювання. Зокрема,  в додатках до Методичних рекомендацій передбачено зразок самостійного теста на наявність (відсутність) конфлікту інтересів, рекомендовані форми повідомлень безпосереднього керівника,  Національного агентства з питань запобігання корупції про наявність реального/потенційного конфлікту інтересів, огляд судової практики з даного питання.
          В Методичних рекомендаціях передбачені алгоритми дій особи та її керівника у зв’язку із виникненням в них конфлікту інтересів, окремі види обмежень ( щодо одержання подарунків, сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, спільної роботи близьких осіб), пов’язані з конфліктом інтересів та велика кількість прикладів різноманітних ситуацій  конфлікту інтересів.
 
Отже, складовими частинами будь-якого  конфлікту інтересів (реального, потенційного) є: приватний інтерес (будь-який майновий чи немайновий інтерес, що спричинений різними стосунками), а також службові/представницькі повноваження (безпосередні та загальнослужбові).
Слід зазначити, що приватний інтерес особи може виникати  з абсолютно різних стосунків (відносин), в тому числі відносин, які мали місце в минулому.
Законом не встановлюється заборон чи обмежень на наявність приватного інтересу, як такого. Йдеться про дотримання правил етичної поведінки службовця та відповідну оцінку приватних інтересів через призму можливого їх негативного впливу на об’єктивність прийняття рішень чи діянь службовця при реалізації своїх службових чи представницьких повноважень
Приватний інтерес, що може вплинути або ж впливає  на об’єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання службових/представницьких повноважень  спричиняє виникнення потенційного чи реального конфлікту інтересів.
Потенційний конфлікт інтересів – у сфері службових/ представницьких повноважень наявний приватний інтерес, що може за настанні певних обставин у майбутньому вплинути на об’єктивність чи неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.
Реальний конфлікт інтересів – приватний інтерес суперечить службовим/представницьким повноваженням, що впливає на об’єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень.
Коло службових повноважень (сукупність прав та обов’язків за певною посадою) визначається в посадових інструкціях, трудових договорах, іноді – в дорученнях тощо.
Водночас необхідно пам’ятати, що інструкції та інші документи визначають лише безпосередні повноваження конкретного службовця, в той час, як законом або іншим нормативно-правовим актом може додатково визначатися коло як безпосередніх, так і загальнослужбових повноважень, які повинні братися до уваги при розгляді питання про наявність чи відсутність конфлікту інтересів.
Перелік представницьких повноважень  розкривається, як правило, у відповідних законах, що визначають правовий статус наділених ними осіб.
Із Методичними рекомендаціями можна ознайомитися на сайті НАЗК.
Детальніше

Вінниччину представлено на Всеукраїнському інтелектуальному форумі «Європейська платформа з прав національних спільнот»

 • Edit
IMG 20171129 14263429 листопада 2017 року представники управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації взяли участь у Всеукраїнському інтелектуальному форумі «Європейська платформа з прав національних спільнот», в ході якого обговорювалисяпріоритетні питання підтримки діяльності національних спільнот в Україні і Європі, зокрема,  збереження мови національних спільнот, забезпечення освітніх послуг, а також працевлаштування та соціальних захист представників національних спільнот в Україні та в Європейських країнах.
Організатором заходу виступив  голова Ради національних спільнот України, заслужений діяч культури України – АванесянАшотДадікоєвич, модератор проекту – заступник голови Ради національних спільнот України – Корецький Микола Христофорович
Під час форуму вперше відбулось пряме включення та телеефір з представниками національних спільнот України, а також з представниками українськоїдіаспори з країн Євросоюзу (Польща, Чехія, Угорщина, Греція, Німеччина, Латвія, Литва, Естонія та ін.).
Вінницьку область в телевізійній студії «Українського народного телебачення» представляв: Ігор Салецький – начальник управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації.
Міні студію в Центрі національних культур Вінниччини представляли: заступник начальника управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації - голова громадської організації спілки поляків Вінниччини Алла Ратинська, заступник голови громадської організації «Рада національних товариств Вінниччини» - голова Вінницької обласної грузинської громади «Арго» - МерабіНарсіа та голова Вінницької міської організації «Рома Поділля» - Володимир Григориченко, голова Постійної комісії Вінницької обласної Ради з питань освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини - Людмила Станіславенко.
Презентуючи Вінницьку область Алла Ратинськарозповіла про досвід взаємодії національних спільнот з державними органами влади.
Зокрема, вона зазначила, що  завдяки  підтримці органів державної  владиВінниччини та впровадженню Програми підтримки діяльності національно-культурних товариств області та забезпечення міжконфесійної злагоди і духовно-морального розвитку Вінниччини на період 2016-2020 роки у минулому році створено Центр національних культур Вінниччини, який став своєрідною платформою для вирішення соціально-важливих питань наших національних спільнот. І саме завдяки двосторонньому діалогу ми забезпечуємо злагоду і міжнаціональний спокій на території Вінницької області.
Ігор Салецький, виступаючи модератором третьої дискусійної панелі щодо взаємодії з українськоюдіаспорою в Європейських країнах, представивновий пріоритетний напрямок роботи по створенню Центру закордонного українства у Вінницькій області, який за його словами, розпочав  досить ефективно розвиватися в рамках Державної програми співпраці із закордонними українцями на 2017-2020 роки.
Адже, по суті, українська діаспора, є своєрідним «народним дипломатом» у формуванні міжнародного іміджу та суспільної думки про Україну.
Учасниками заходу високо оцінено роботу, яка проводиться у Винницькій області, та виражено свою готовність до співпраці.
Для довідки:
На даний часпідписано угоду про співробітництво у культурній, освітній, інформаційній та інших сферах життя між ГО «Рада національних товариств Вінниччини» та 
 • «Об’єднанням українських товариств Латвії».
 • Громадським об’єднанням «Центр української культури «Січ» Республіка Білорусь;
 • Німецько-українським інформаційно-культурним центром;
 • Грузинсько-українським культурно-просвітницькою спілкою «Єдність»;
 • Громадською організацією «Друзі України в Ізраїлі»;
 • «Християнським товариством українців в Італії»;
 • «Асоціацією українців регіону Мурсія» (Королівство Іспанія). 
Налагоджена співпраця з:
 • Союзом Українців в Румунії;
 • Українською спілкою в Анкарі (Туреччини);
 • Українським товариством Солідарність в Стамбулі;
 • ГО української культури та солідарності в Мармарисі (Туреччина).
Детальніше

Соціально-економічне становище Тростянецького району за січень – жовтень 2017 року

 • Edit
22Населення
 
    На 1 жовтня 2017 р. чисельність наявного населення Тростянецького району,за оцінкою,становила  35308 осіб. Упродовж січня-вересня 2017 року чисельність населення зменшилась на  201  особу.За 9 місяців в районі народилось 233 немовляти .
                                 
 
ДОХОДИ НАСЕЛЕННЯ
 
    У 3 кварталі 2017р. середньооблікова кількість штатних працівників  підприємств,установ та організацій* (далі-підприємства) Тростянецького району становила  5640  осіб,порівняно з 3 кварталом 2016 року кількість працівників зменшилась на 3,2% .
     У 3 кварталі 2017 року середньомісячна заробітна плата працівників підприємств Тростянецького району становила 6849 грн,що на 35,5 % більше її рівня у 3 кварталі 2016р. та яка в 2,1  раза перевищує рівень мінімальної заробітної плати ,яка становила 3200грн. Розмір середньомісячної заробітної плати штатного працівника Тростянецького району на 8,1 % більше середнього рівня по економіці по області .
       Загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати по Тростянецькому району на 1 листопада 2017 року становила  1,5  млн.грн.
       Заборгували своїм працівникам суб’єкти господарювання,щодо яких реалізовується  відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом,на яке припадає 100% загальної суми..
 
*Дані наведено по юридичних особах та відокремлених підрозділах юридичних осіб із кількістю найманих працівників 10 і більше осіб.       
 
 
СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ
 
   У січні-жовтні 2017 р. загальна сума субсидій ,призначених домогосподарствам району для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг становила 843129 гривень,що у 8,6 раза менше відповідного показника 2016р.Середній розмір призначеної субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на одне домогосподарство у жовтні 2017р. становить 449,9 грн.в минулому році 1914,8грн.Середній розмір призначеної субсидії на відшкодування витрат для придбання скрапленого газу,твердого та рідкого пічного побутового палива у жовтні становив-2677,3грн.
   У  січні –жовтні 2017р населенням району сплачено за  житлово-комунальні послуги,включаючи погашення боргів попередніх періодів,      19453,9.грн.,що порівняно з відповідним періодом 2016р. менше на 18,1% або на 3537,6тис.грн.
 
 
 
 
                                                             ЦІНИ
 
 
У жовтні по відношенню до вересня 2017р. індекс споживчих цін (індекс інфляції) по Україні становив  101,2% ,до грудня 2016р.-111,5%, на Вінниччині, відповідно ,100,8% та 110,3%.
 
                     
                                                  Сільське господарство
 
                                                          Рослинництво
 
  Станом на 1 листопада 2017 року господарствами  району (крім малих) намолочено  зернових та зернобобових культур 1277.3 тис. центнерів (у початково –оприбуткованій вазі),середня урожайність зернових по району склала 57,0 центнерів з 1 га.
   На початок листопада п.р. цукрових буряків (фабричні) всього отримано 978,7 тис. ц коренів. Середня урожайність 454,1 ц/га проти 525,8 ц/га на початок листопада 2016р. відповідно.
Соняшника одержано 291.7 тис ц насіння (93,5% рівня відповідного періоду 2016р.), його урожайність становила 32,1 ц/га (торік – 35,1 ц/га).
 
 
ТВАРИННИЦТВО
 
   У січні-жовтні 2017 р. в порівняні з січнем-жовтнем 2016 року збільшилась реалізація   худоби птиці на забій ( в живій вазі )на 7,2 відсотки і складає 176070тонн.Виробництво  молока зменшилось на 3 %,надій молока на одну корову проти відповідного періоду 2016р збільшився на 722 кг і становить 6046 кг.
   Порівняно зі станом за січень-жовтень 2016р. зменшилась загальна кількість великої рогатої худоби –на 5,2%,в тому числі корів-на 14,6%,а поголів’я свиней на 51,8%.
  За січень-жовтень 2017р. сільськогосподарськими підприємствами району по всіх каналах реалізації продано 38279 тонн зернових та зернобобових культур, 21845т-олійних культур,718 т-худоби та птиці,3818 т-молочних продуктів.
 
БУДІВНИЦТВО
 
     У січні-жовтні 2017р. підприємствами Тростянецького району виконано будівельних робіт на суму 3607 тис.гривень що становить0,2 % до загального обсягу робіт.
    У січні-вересні 2017 року забудовниками Тростянецького району прийнято в експлуатацію 1876  квадратних метрів загальної площі житла. Обсяг прийнятого в експлуатацію житла у січні-вересні 2017 р порівняно з відповідним періодом 2016р збільшився в 2 рази.
 За обсягами житлового будівництва Тростянецький район займає 11 місце серед регіонів області,де збудовано 0,8 % житла від загального обсягу по області.Обсяг прийнятого в експлуатацію житла у розрахунку на 10000 населення по району складає 525,4 м кв. загальної площі ,такий показник у 2016 році був 254,8 м кв.
 
 
ЗОВНІШНЯ ТОРГІВЛЯ ТОВАРАМИ
 
   Зовнішньоторгівельний оборот товарів Тростянецького району за 9 місяців 2017р. склав 2724,8 тис.дол.США,що менше проти 9 місяців 2016р на 469,3тис.дол.
    Обсяги експорту та імпорту товарів Тростянецького району за 9 місяців 2017 року становили,відповідно,2340,1тис.дол. і 384,7 тис.дол. та зменшились,порівняно з 9 місяцями 2016р. відповідно,на 3,9 і 49,3 відсотки.
Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами становить 1955,8 тис.дол.
 
ТРАНСПОРТ
    За січень-жовтень 2017 р.автомобільним транспортом Тростянецького району(з урахуванням перевезень,виконаних фізичними особами-підприємцями) перевезено 14,5тис. тонн вантажів та виконано 2,5 млн. тонно-кілометрів вантажообороту.Проти січня –жовтня 2016р обсяги вантажних перевезень зменшилися на 24,5%,а вантажооборот на 13,9%.
   Обсяги пасажирських перевезень автомобільним транспортом Тростянецького району (з урахуванням перевезень ,виконаних фізичними особами-підприємцями) у січні-жовтні 2017р.становили87,1 тис.пасажирів,пасажирооборот-8,6млн. Пасажиро-кілометрів.
   У порівняні з січнем-жовтнем 2016р. Обсяги перевезених пасажирів та пасажирообороту зменшились на 45,7% та 26,3 % відповідно.
 
 
Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України
(ЄДРПОУ)
 
 
Станом на 1 липня 2017р. в ЄДРПОУ по Тростянецькому району налічувалось 475 суб’єкти ,93,9% яких є юридичними особами. Протягом 1 півріччя 2017р сукупність субє’ктів ЄДРПОУ по Тростянецькому району зросла на 19 суб’єктів або на 4,3%.
Детальніше

3 грудня Міжнародний день людей з інвалідністю

 • Edit
lohotyp-do-Dnya-invalidiv-624x352Третього грудня українське суспільство разом із світовим співтовариством відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю. На сьогодні для України проблема захисту людей з інвалідністю  набуває значення у зв’язку з постійним зростанням їх частки серед населення держави. По Україні чисельність осіб з особливими потребами у розрахунку на 1000 населення на початок 2017 року становила 61 особу (по Вінницькій області – 75).
Держава бере на себе конкретні зобов’язання з матеріального забезпечення людей з інвалідністю, створення для них необхідних правових, соціально-побутових, психологічних умов життя, надає їм пільги, конституційно гарантує рівні з усіма іншими громадянами можливості для освіти, участі в економічній, політичній, соціальній та інших сферах життя суспільства.
На початок 2017 року на Вінниччині за даними Пенсійного фонду, Мінсоцполітики та МОЗ налічувалося 119,4 тис. інвалідів. Із них: інвалідів  I групи – 12,2 тис. осіб, II групи – 34,1 тис. осіб, III – 66,2 тис. осіб, дітей-інвалідів до 18 років – 6,9 тис. осіб. Станом на 01.01.2017 року пенсію по інвалідності отримували 64,8 тис. осіб, середній розмір якої з урахуванням цільової грошової допомоги складав 1570 грн.
Протягом минулого року людей з інвалідністю збільшилось на 136 тисяч. По Вінницькій області ця цифра становить 6,5 тис. осіб. Причому, інвалідність «молодшає» – більшість із них люди середнього віку, працездатні. У 2016 році було вперше визнано інвалідами більше 5 тис. мешканців області працездатного віку. Причини банальні і відомі усім: травматизм на виробництві, дорожньо-транспортні пригоди, екологічні проблеми, внаслідок чого – знижений імунітет і високий рівень захворюваності. Минулого року 23% вперше визнані інвалідами через хвороби системи кровообігу; через новоутворення – 21%;  хвороби кістково-м’язової системи та сполучної тканини – 14%. Зростає щороку й кількість дітей із вродженими аномаліями, які, підійшовши до повноліття, одержать групу інвалідності. На початок 2017 року у Вінницькій області налічувалося майже 7 тис. дітей-інвалідів до 18 років (що складає 6% від загальної чисельності інвалідів).
Однією з надійних форм соціального захисту людей з інвалідністю є організація соціально-побутового та медичного обслуговування їх через мережу інтернатних установ, територіальних центрів і відділень соціальної допомоги, яка постійно вдосконалюється. У Вінницькій області діють 8 будинків-інтернатів для громадян похилого віку та інвалідів-дорослих на 1661 місце та 2 будинки-інтернати для інвалідів-дітей та молоді на 315 місць. У  2016 році  33 територіальних центри надавали побутову і медико-соціальну допомогу в умовах стаціонарного, тимчасового, денного перебування і вдома.
Люди з інвалідністю  потребують не лише прямої фінансової допомоги на прожиття з бюджету, а й можливості своєю власною працею заробити собі і своїй родині. Тим самим вони не лише забезпечать себе матеріально, але й повноцінно адаптуються у суспільство. За даними Державної служби зайнятості Мінсоцполітики України по Вінницькій області у 2016 році було працевлаштовано 753 людини з інвалідністю, які не досягли пенсійного віку. На початок 2017/2018 навчального року у загальноосвітніх навчальних закладах області навчаються 2834 дитини з інвалідністю, а у вищих навчальних закладах здобувають освіту 540 осіб, що мають інвалідність.
Люди з інвалідністю беруть активну участь і у громадському житті. На Вінниччині діють обласна організація молоді з обмеженими фізичними можливостями «Гармонія», Вінницький міський центр інвалідів колясочників. Мета цих об’єднань – спільне розв’язання проблем соціального, культурного, правового плану.
 
 
Головне управління статистики у Вінницькій області 
Детальніше

Сьогодні - Всесвітній день боротьби зі СНІДом

 • Edit
SNID-300x1501 грудня вся світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Цей день став одним із найбільш визнаних міжнародних днів здоров’я і важливою можливістю для підвищення рівня обізнаності про це захворювання та його профілактику. Синдром набутого імунодефіциту вперше було виявлено  в США у 1980 році. За декілька років поширення СНІДу набуло характеру всесвітньої епідемії, що охопила населення практично усіх країн.
В Україні перші 6 випадків ВІЛ-інфікування серед громадян країни були виявлені  в 1987 році, а вже  через рік у 1988 році – першу смерть від СНІДу. В 1995 році поширення ВІЛ-інфекції та СНІДу набуло епідемічного характеру, тоді було зареєстровано 1,5 тис. хворих з уперше в житті встановленим діагнозом ВІЛ-інфекція, в 2016 році – понад 17 тис. випадків інфікування за рік.
Через нестабільну економічну ситуацію, безробіття, зниження моральних устоїв, збільшення захворюваності населення на наркоманію протягом останніх років в Україні спостерігається вибухове поширення ВІЛ-інфекції. На початок 2017 року в медичних закладах України на обліку перебувало 133,1 тис. ВІЛ-інфікованих осіб, з яких 38,8 тис. хворі на СНІД. Аналіз офіційних даних щодо поширення ВІЛ-інфекції свідчить, що епідемія триває з тенденцією до подальшого зростання. Найбільше ВІЛ-інфікованих в Дніпропетровській, Одеській, Донецькій областях та місті Києві.
Стрімко розповсюджується ВІЛ-інфекція і серед мешканців нашої області. Так, якщо на початок 1996 року на обліку в медичних закладах Вінниччини не знаходилось жодної такої особи, то вже на початок цього року в області зареєстровано 2662 носія ВІЛ-інфекції та 1104 хворих на СНІД.
Тоді як у 2000 році на кожні 100 тис. населення області припадало трохи більше 14 ВІЛ-інфікованих,  у 2005 році – 40, то у минулому році уже 168, тобто на 8% більше в порівнянні з попереднім роком та в 12 разів більше, ніж у 2000 році. Залишається гострою проблема з хворими на СНІД, оскільки їх кількість зросла в порівнянні з 2015 роком на 11%,  а з 2000 роком –  у 138 разів. На кожні 100 тис. жителів нашої області в минулому році припадало майже 70 хворих на СНІД.
Протягом 2016 року в області зареєстровано 300 ВІЛ-інфікованих та 168 хворих на СНІД, з них 71 ВІЛ-інфікований та 2 хворих на СНІД серед дітей та підлітків.  Викликає занепокоєння той факт, що серед хворих, які знаходились на обліку на початок поточного року майже 44% складали жінки, 8% – діти та підлітки. Серед шляхів передачі ВІЛ-інфекції в 2016 році переважав статевий шлях – 66%, а також  25% були інфіковані під час уживання наркотиків за допомогою ін’єкцій.
Протягом 2016 року 51 летальний випадок був безпосередньо пов’язаний з ВІЛ-інфекцією, що більше попереднього року на 16%.
Тільки з початку 2017 року на виявлення ВІЛ-інфікованих обстежено понад 47 тис. осіб, з яких ВІЛ було підтверджено у 306 осіб, а взято під нагляд з уперше в житті встановленим діагнозом 200 носіїв ВІЛ-інфекції та 101 хворого на СНІД.
У 2017 році Всесвітній день бортьби зі СНІДом буде присвячений темі «Право на здоров’я», отже основними заходами боротьби з недугою,  має стати забезпечення належної терапії інфікованих та попередження інфікування здорових людей.
 
Головне управління статистики у Вінницькій області
Детальніше
Відправити в DeliciousВідправити в DiggВідправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в StumbleuponВідправити в TechnoratiВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в BobrdobrВідправити в LiveinternetВідправити в LivejournalВідправити в MoymirВідправити в OdnoklassnikiВідправити в VkcomВідправити в Yaru
Герб України                       
                               ТРОСТЯНЕЦЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ                                             
             24300 Україна Вінницька область Тростянецький район   
             смт Тростянець вул. Соборна буд. 37 тел. (04343) 2-22-05, 2-23-64

факс (04343) 2-21-45 Email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 

Герб Тростянця

eskisehir escort escort izmit escort bursa ankara escort bayan samsun escort elazig escort bayan erzurum escort bayan