вересня 2017

29 вересня 2017

Відбулось засідання колегії райдержадміністрації

 • Edit
DSC 003429 вересня голова районної державної адміністрації Леонід Лобань провів засідання колегії райдержадміністрації.
 У засіданні колегії взяли участь члени колегії, селищний, сільські голови, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, виконавчий апарат районної ради, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, окремі служби району, керівники сільськогосподарських, промислових  підприємств району та засоби масової інформації.
Детальніше

Шановні працівники освіти!

 • Edit
прац.осв тиУ дні початку золотої осені прийміть щирі вітання з професійним святом – Днем працівників освіти!
Усіх вас об’єднує одна головна мета – допомагати молоді пізнати навколишній світ, здобути необхідні знання, а найголовніше – проявити таланти, набути моральні й духовні цінності та обрати вірний життєвий шлях.
Наша  глибока повага вам, дорогі освітяни, за високий професіоналізм, невтомний творчий пошук і прагнення виростити яскраві особистості, соціально активних громадян, справжніх патріотів України.
Сьогодні ви – на передовій боротьби за українську незалежність. На вас покладено дуже велике завдання – підготувати наших дітей і молодь до майбутнього. Яким буде це майбутнє? Про нього відомо лише одне – воно буде дуже відрізнятись від сьогоднішнього дня. Тому, важливо дати дітям не лише знання, а підготувати їх до сміливого вирішення проблем, до того, як критично переосмислювати величезний потік інформації у сучасному інформаційному суспільстві.
Щиро зичу вам міцного здоров’я, творчості, натхнення, в жодному разі не піддаватись професійному вигоранню, а душі мати невичерпне джерело любові до дітей і до професії.
Нехай над вами завжди сяє зірка людської вдячності всіх тих, кого ви вивели в самостійне життя і кому дали найнеобхідніше – знання.
З професійним святом!
 
З повагою
     Голова районної державної адміністрації          Леонід  Лобань            
Детальніше

75 років тому в київському Бабиному Яру трапилася трагедія, про яку знають далеко за межами України

 • Edit
memorial-b-yarБратською могилою і символом Голокосту в Україні став Бабин Яр. З вересня 1941 року до кінця вересня 1943-го він був місцем регулярних розстрілів і захоронень, які проводили органи нацистської поліції безпеки та айзантцгрупи СД разом із військовою та цивільною владою Києва. Жертвами нацистів стали євреї, роми, українські націоналісти, радянські військовополонені, пацієнти київської психіатричної лікарні та інші національні чи соціальні групи, яких окупанти вважали ворогами або ж "просто зайвими". Бабин Яр – це некрополь для більше ніж 100 000 цивільних громадян та військовополонених.
19 вересня 1941-го війська Вермахту увійшли до Києва. За кілька днів вибухнули будівлі у Київській цитаделі та на Хрещатику. Вибухи стали зручним приводом для окупантів провести показову каральну акцію. У підривах звинуватили євреїв. Насправді ж організаторами цих вибухів були радянські диверсанти. Перші арешти і розстріли відбулися вже 27 вересня. 28-го в Києві з’явилися оголошення, в яких наказували всім євреям міста зібратися зранку наступного дня на розі вулиць Дегтярівської та Мельникова.
            Разом із Вермахтом у місто увійшли айнзатцгрупи СД. На них покладалося очищення армійських тилів від «небезпечних елементів» та придушення будь-якого опору. В Києві діяла айнзатцгрупа С, зокрема, зондеркоманда 4а. Разом із ними прибув штаб головнокомандувача СС і поліції «Росія-Південь», два батальйони зі складу поліцейську полку «Південь». Згодом у Києві з’явилася айнзатцкоманда 5. Саме ці підрозділи СС та поліції здійснювали масові розстріли євреїв у Бабиному Яру.
            «Дорога смерті», якою пройшли десятки тисяч євреїв 29 вересня 1941 року, пролягала від Лук’янівської площі по вул. Мельникова до перших воріт Єврейського кладовища, далі – на вул. Кагатну (нині – сім’ї Хохлових), потім по вул. Табірній (нині – Дорогожицькій). Біля входу до Братського кладовища у євреїв відбирали гроші, коштовності, документи, а також наказували залишати речі й верхній одяг. У кінці Братського (Воїнського) кладовища (нині – територія телевежі) люди повертали у прохід між огорожею кладовища та краєм яру. Розстріл відбувався на майже півкілометровому відтинку яру, який починався біля пам’ятника 1976 р., а закінчувався за теперішньою станцією метро «Дорогожичі». Людей змушували роздягатися догола та спускатися до яру, де клали долілиць, шар за шаром, а вздовж рядів ішли німецькі поліцейські й вбивали їх пострілами в потилицю.
 Того дня, 29 вересня, німці встигли до 18.00 розстріляти близько 22 тисяч. Інших приречених загнали на ніч у порожні гаражі на вул. Табірній (сучасна Дорогожицька) і вбили наступного дня. Потім німецькі сапери підірвали схили, щоб засипати тіла, і змусили військовополонених вирівняти дно яру.
            За два дні (29-30 вересня) загинула 33 771 особа. У «Донесенні про події в СРСР» від 02.10.1941 сказано: «Зондеркоманда 4а в співпраці зі штабом групи і двома командами поліційного полку «Південь» 29 і 30.9.41 стратила в Києві 33 771 єврея». Про продовження розстрілів свідчать німецькі документи. Так, приміром, у «Донесенні про події в СРСР» № 111 від 12.10.1941 говориться наступне: «Загальне число страчених зондеркомандою 4а тепер перевищило 51 000». Згідно з німецькими документами розстріли в Києві безперервно продовжувалися до середини листопада 1941-го. Основну масу розстріляних у цей період становили євреї.
            Втім, із середини жовтня цього ж року у Бабиному Яру та його околицях починаються спеціальні акції, під час яких були розстріляні комуністи-підпільники, роми, душевнохворі, заручники, моряки Дніпровської флотилії.
            Взимку 1941-1942-го у Бабиному Яру загинули члени Організації українських націоналістів. «Донесення про події в СРСР» № 164 від 4 лютого 1942 р. свідчить: «У Київській області боротьба проти комуністів все більше трансформується в боротьбу проти національних українських формувань... Конфіскований письмовий матеріал, а також свідчення різних арештованих в останній час прихильників Бандери знову доводять, що прихильників Бандери неможливо залучити до будь-якої позитивної співпраці. Тому лишається тільки повністю знищити цей рух».
            Незабаром нацисти розгортають свої репресії не лише проти бандерівців, але й представників інших течій українського визвольного руху. Загалом у Бабиному Яру загинув 621 український патріот. Тут обірвалося життя української поетеси, члена ОУН (м) Олени Теліги.
             Другий етап масових розстрілів припадає на кінець зими 1942 – середину серпня 1943. У цей час створюють Сирецький концтабір, який змінив табір на вулиці Керосинній (створений у квітні-травні 1942-го). Саме його в'язні заповнюють своїми тілами Бабин Яр, ями у самому таборі й довкола нього. Це здебільшого підпільники й партизани: комуністи й українські націоналісти.
 Заключний етап регулярних розстрілів відбувався у серпні-вересні 1943-го на фоні знищення раніше захоронених у Бабиному Яру тіл розстріляних. Цю "роботу" виконували ті ж в'язні Сирецького концтабору. Спалювали тіла в яру навпроти.
            Зрозумівши, що у Києві не втриматися, німці почали ховати сліди злочинів.
            18 серпня 1943-го до Сирецького табору прибула група в’язнів із Полтави, яких розмістили в спеціальних землянках у самому яру. Наступного ранку до них приєднали 100 ув’язнених євреїв із табору. Загалом у команді смертників працювало 327 осіб. Чоловіків закували в ножні кайдани та змусили викопувати трупи на місці колишніх масових розстрілів, а також будувати печі із огорожі Лук’янівського і надгробків Єврейського кладовищ. Тіла та дрова складали в печі штабелями. Потім усе спалювали. В одній такій печі за раз знищували до 2000 тіл.
            Двічі на тиждень нацисти привозили у Бабин Яр у машинах-«душогубках» в’язнів із тюрми СД. Цих людей після вбивства також спалювали у «печах». Всі ці "роботи" в Бабиному яру відбувалися таємно. Територія була оголошена забороненою зоною, обгороджена й засаджена деревами, але сморід і дим розносилися по Києву далеко за межами яру.
 До кінця вересня майже всі тіла розстріляних були спалені, а в’язні заклали останню піч – для себе. У ніч на 29 вересня 1943-го мешканці однієї з землянок вирвалися на волю, але врятуватися вдалося лише двом десяткам. Згодом саме їхні свідчення дали можливість відтворити історію знищення тіл у Бабиному Яру.
            Штандартненфюрер Пауль Блобель, який керував стратами у Києві в 1941-му, наглядав і за спаленням останків жертв у 1943-му. Про це він засвідчив на Нюрнберзькому процесі 1947 року: «Під час мого візиту в серпні я особисто спостерігав за спаленням тіл у загальній могилі під Києвом. Могила була близько 55 м довжиною, 3 м шириною і 2,5 м глибиною. Після того, як верхній шар був знятий, трупи облили горючим матеріалом і підпалили. Пройшло близько двох днів, поки могили згоріли до дна. Я особисто пересвідчився, що прогоріло все до самого дна. Після цього могила була засипана, і так майже всі сліди були заметені».
            У жовтні 1943-го у Бабиному Яру німці ще розстріляли киян, які ухилилися від виконання наказу про повне виселення з міста.
            Останній розстріл відбувся 4 листопада 1943-го, а 6-го до Києва увійшла Червона армія.
            Окремою сторінкою в історії Бабиного Яру є порятунок приречених євреїв. Національний інститут пам’яті Катастрофи і Героїзму "Яд Вашем" у 1963 році затвердив критерії для отримання почесного звання «Праведник народів світу». У квітні 1989-го було встановлене почесне звання «Праведник Бабиного Яру». Першим його отримав православний священик Олексій Глаголєв (посмертно) та члени його сім’ї. Наразі 662 особи удостоєні звання «Праведник Бабиного Яру». Як правило, це цивільні беззбройні жителі окупованих територій: люди похилого віку, діти, жінки. Часто євреїв переховували великі сім’ї. Серед тих, хто отримав звання «Праведник Бабиного Яру», люди різних національностей: українці, росіяни, поляки, білоруси, татари, вірмени, греки й німці. Вшановуючи їх, мусимо пам’ятати, що, рятуючи інших, вони ризикували своїм життям.
Детальніше

Засідання комісії з питань захисту прав дитини

 • Edit
DSC0705528 вересня 2017 року заступник голови райдержадміністрації Віктор Задорожний провів засідання комісії з питань захисту прав дитини. 
На розгляд порядку денного було винесено питання щодо надання висновку органу опіки та піклування райдержадміністрації про доцільність позбавлення батьківських прав; стану утримання та виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають  під опікою; піклуванням, взяття під соціальний супровід сім’ї, яка опинилась в складних життєвих обставинах, затвердження індивідуальних планів соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які опинились в складних життєвих обставинах,  про доцільність до влаштування 2 дітей, позбавлених батьківського піклування в прийомну сім’ю.
Заслухавши інформацію членами комісії прийняті зважені колегіальні рішення.
 
Служба у справах дітей райдержадміністрації
 
DSC07061 
Детальніше

28 вересня 2017

На Вінниччині, станом на 16.00 год. 28 вересня 2017 року, всі евакуйовані повернулись до домівок

 • Edit
3За оперативною інформацією про надзвичайну ситуацію у Вінницькій області,  станом на 16.00 год. 28 вересня 2017 року всі евакуйовані повернулись до домівок, окрім хворих, які евакуйовались з ЦРЛ Калинівського району. На даний час у Вінницькій центральній районній лікарні залишаються 48 осіб, у т.ч. 14 дітей та 7 жителів Калинівського району та в  КП «Козятинська ЦРЛ» 8 осіб.         
З прибуттям нaсeлeння рoзпoчалось вiднoвлeння eнeргo-, газопостачання та зв’язку.
За інформацією ПАТ "Вінницяобленерго" в результаті вибуху на арсеналі були відключені:
- ПЛ -110 кВ Калинівка – Укрфлора;
- ПЛ- 35 кВ Калинівка – Лаврівка;
- 10  ПЛ-10 кВ в м. Калинівка.
Без електропостачання залишались частково м. Калинівка, повністю були  відключені населенні пункти Лаврівка, Павлівка, Сосонка, Сальник, Мізяківські Хутори.
В результаті проведених робіт, станом на 14.30 28.09.2017 року всі населенні пункти підключені, проводяться заходи щодо приведення роботи електричних мереж  до нормальної схеми.
За інформацією ПАТ "Вінницягаз" від газопостачання було відключено 15 населених пунктів, які налічують 13 тис. 384 абонентів, в т.ч. у Вінницькому районі села: Мізяківські Хутори (572), Медвідка (153), Славне (170), Сосонка (714), Дорожнє (205); у Калинівському районі: м. Калинівка (7633), села Сальник (657), Павлівка (227), Лисіївка (488), Рівненне (142), Гущинці (672), Іванів (1299), Кам’яногірка (151), Мізяків (234), Мізяківська Слобідка (67). Відновлення газопостачання розпочато о 14.00  28 вересня. Задіяно 140 фахівців аварійно-диспетчерських служб, служб підземних газопроводів та внутрішньо-будинкового газового обладнання, а також 25 одиниць техніки.
За даними Головного Управління Національної поліції у Вінницькій області на 14:00 28 вересня організовано роботу 41 блок-посту, на які задіяно 115 працівників поліції. Зокрем,а закрито рух повітряного транспорту в радіусі 50 км від центру м. Калинівка.
Станом на 13:00 28 вересня рух на автодорозі М-21 Житомир – Могилів-Подільський відновлено повністю. Однак з’їзд (поворот) із вище вказаної автодороги у напрямку с. Павлівка та с. Медвідка заборонено.
Станом на 13:15 рух залізничного транспорту на перегоні Сосонка – Калинівка регіональної філії «Південно-Західна залізниця» відновлено.
Ситуація контрольована.   
Детальніше

Рада національної безпеки і оборони України відзначила відмінну роботу системи цивільного захисту у Вінницькій області

 • Edit
DSC 3428Про це під час телемарафону, присвяченого питанню ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, спричиненої пожежею на 48-му Арсеналі поблизу міста Калинівка, повідомив голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій.
За його словами, нині загорання ліквідоване, і силами та засобами підрозділів Міністерства оборони, Служби безпеки України, Державної служби з питань надзвичайних ситуацій вдалося провести величезний комплекс надзвичайно важливих і серйозних робіт.
«На об’єкт залучено 7 танків, які забезпечували гасіння в найбільш складних зонах та недопущення перекидання вогню на територію, яка могла дати ще більш негативні наслідки. Було залучено 2 літаки Служби з надзвичайних ситуацій. І я хотів би запевнити вінничан, що нам вдалося повністю застабілізувати ситуацію», - наголосив Валерій Коровій.
Він також відзначив, що надзвичайно оперативно спрацювало керівництво військової частини 48-го Арсеналу, тож буквально за лічені хвилини було прийнято рішення та евакуйовано людей, які безпосередньо проживали на території, наближеній до військових складів.
«В силу низки об’єктивних обставин ми дуже серйозно ставились до розгортання комплексу цивільної оборони якраз навколо 48-го Арсеналу. За місяць до того були проведені обширні навчання, де відпрацьовувалися елементи тієї ж евакуації населення, оповіщення і тому подібне, - зауважив голова облдержадміністрації. – Вже починаючи з 22:30 розпочався комплексний процес з евакуації населення. Були розгорнуті пункти прийому громадян, залучено транспорт, працювали й волонтери. І головним результатом є те, що жодна людина не загинула. Було евакуйовано майже 30 тисяч населення, яке потрапляло до зони ураження. І в дуже непростий час, коли потрібно було приймати надзвичайно швидкі рішення, враховуючи, що це був шок, я можу сказати, що пишаюся мужністю наших людей».
Крім того, Валерій Коровій повідомив про розмову, яку мав із секретарем Ради національної безпеки і оборони України Олександром Турчиновим. «Приємно було почути, що РНБО відзначила відмінну роботу всієї системи цивільного захисту у Вінницькій області в процесі, насамперед, забезпечення безпеки громадян», - зазначив керівник ОДА.
Очільник Вінниччини також зауважив, що в ніч з 26 на 27 вересня штаб  очолював Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Вже на ранок 27 вересня було внесено відповідне подання, і на засіданні Уряду Вінницькій області виділено 100 млн. гривень для ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.
Нині ж, за словами голови облдержадміністрації, першочергова увага зосереджена на заходах з розмінування, насамперед, у місцях проживання громадян, затим – на всій території, що потрапила до зони ураження.
Детальніше

Оперативна інформація щодо надзвичайної ситуації на території військового складу поблизу м. Калинівка

 • Edit
2На даний час на території військового складу відбувається поодинока детонація боєприпасівінтенсивність вибухів значно знизилась.
З 10:00 год. відновлено рух автотранспорту по автодорозі М-21 «Житомир-Могилів-Подільський» та залізничного транспорту на перегоні Сосонка-Калинівка Південно-західної залізниці.
З 15:00 год. після завершення обстеження піротехнічними підрозділами ДСНС населених пунктів, які потрапили в 5-ти кілометрову зону буде організовано повернення людей до своїх домівок.
Всього у 5 км зону надзвичайної ситуації потрапило 26 тис. 118 чол
з 5 населених пунктів.
Довідково: Калинівський район (24 тис. 860 чол.):с. Павлівка (3 тис. 750 осіб), с. Сальник 
(1 тис. 869 осіб), м. Калинівка (19 тис. 241 особа).
Вінницький район (1 тис. 258 чол.): с. Медвідка (528 осіб), с. Дорожне (730 осіб).
Евакуйовано понад 30 тис. осіб, у тому числі через пункти евакуації - понад 9 тис. осіб, виїхали самостійно на власному транспорті - 
понад 21 тис. осіб.
Для перевезення евакуйованого населення залучено 71 транспортний засіб, 10 карет швидкої медичної допомоги.
Розгорнуто 24 пункти прийому евакуйованих:
Довідково: Калинівського району – 11 (села Черепашинці, Заливанщина, Гущинці, Глинськ, Радівка, Нападівка, Люлинці, Пиків, Жигалівка, Уладівка, Лісова Лисіївка);
Козятинський району – 7 (Козятинська центральна районна лікарня, школа інтернат ім. Підгорбунського м. Козятин, Козятинська лікарня відновлювального лікування, Козятинське вище міжрегіональне училища залізничного транспорту, Глухівецька амбулаторія медичної практики сімейної медецини, Махнівська амбулаторія медичної практики сімейної медецини, Жежилівська школа – дитячий садок);
м. Вінниця – 6 (Загальноосвітня школа №31, загальноосвітня школа-гімназія №6, загальноосвітня школа - гуманітарно-естетичний колегіум №29, загальноосвітня школа №5, дошкільний навчальний заклад №46, Вінницька районна лікарня). 
В місцях безпечного розміщення евакуйованого населення організовано гаряче харчування та медичне забезпечення громадян.
Для надання психологічної допомоги мешканцям Калинівського району залучено групу екстреної психологічної допомоги у складі 5 осіб 
(від ДСНС – 3 особи, від Нацгвардії – 2 особи).
Довідково:  надано психологічну допомогу населенню м. Калинівки (41 особа) с. Павлівка 
(52 особи)
Місцевими органами влади організовано проведено подвірний обхід  житлових приміщень з метою вивезення людей похилого віку, інвалідів, дітей  в безпечні  місця.
Комісією з питань ТЕБ НС прийняте рішення щодо призупинення навчання дошкільних та освітніх закладів розташованих у зоні можливого ураження. Навчально-виховний процес планується відновити 
з 2 жовтня 217 року.
Інформації щодо загиблих внаслідок надзвичайної ситуації 
не зареєстровано.
За оперативною інформацією травмовано 2 особи, які госпіталізовані до медичних закладів
Довідково: (перша особа госпіталізована до Вінницької ЦРЛ гр. Рибаченко Т.М., 1968 р.н., мешканка с. Медвідка Вінницького району, діагноз – вибухова травма, забій м’яких тканин плеча, травма хребта, стан середньої важкості;
друга особа -  Комарницька Надія Тихонівна, 1934 р.н., с. Медвідка, 
вул. Підлісна, 12, перелом шийки бедра)
Закрито рух повітряного транспорту в радіусі 12 кілометрів від м. Калинівка.
Відключено лінії електропередач 110 кВт Калинівка-УкрФлора та Калинівка-Лаврівка.
Відключено газопостачання с. Дорожнє, с. Медвідка та с. Лаврівка.
Для гасіння окремих осередків пожеж залучено 9 протипожежних танків та 4 інженерні машини розгородження ІМР-2.
З метою недопущення розповсюдження лісової пожежі рішенням Голови ДСНС залучено два пожежні літаки ДСНС АН-32 ПАвіацією ДСНС проведено 30 скидів (240 тони води).
Підрозділами ДСНС здійснюється моніторинг протипожежного стану населених пунктів в зоні надзвичайної ситуації, ліквідовано загоряння 
7 будинків
 внаслідок влучання боєприпасів.
Довідково: смт. Стрижавка вул. Колгоспна – загорання пилорами (виїзд 22 год. 26 хв. ліквідація – 23 год. 27 хв.  26.09.2017 року);
м. Калинівка вул. Пушкіна – загорання житлового будинку (виїзд 03 год. 33 хв. ліквідація – 4 год. 20 хв.  27.09.2017 року);
м. Калинівка вул. Седова, 24 – загорання житлового будинку (виїзд 04 год. 35 хв. ліквідація – 5 год. 58 хв.  27.09.2017 року);
м. Калинівка вул. Свердлова – загорання житлового будинку (виїзд 06 год. 23 хв. ліквідація – 6 год. 40 хв.  27.09.2017 року);
с. Павлівка вул. Леніна, 47 – загорання житлового будинку (виїзд 08 год. 25 хв. ліквідація – 09 год. 20 хв.  27.09.2017 року);
м. Калинівка вул. Свердлова, 1 – загорання житлового будинку (виїзд 10 год. 08 хв. ліквідація – 10 год. 20 хв.  27.09.2017 року).
с. Павлівка вул. Леніна, 7 – загорання житлового будинку (виїзд 
21 год. 30 хв. ліквідація – 22 год. 10 хв.  27.09.2017 року).
 
До виконання завдань з гуманітарного розмінування населених пунктів і територій залучено зведений піротехнічний загін ДСНС загальною чисельністю 108 чол. особового складу та 41 од. спеціальної техніки.
ДСНС та Міноборони спільно розроблено та затверджено План організації робіт з очищення територій, забруднених вибухонебезпечними предметами внаслідок надзвичайної ситуації, яка виникла на 48 арсеналі Збройних Сил України.
Розмінування технічної території арсеналу не розпочато у зв’язку із оперативною обстановкою (поодинокі вибухи, наявність окремих осередків горіння).
На даний час піротехніками ДСНС спільно з представниками Нацполіції здійснюється подворовий обхід та виконуються заявки від населення щодо вилучення виявлених вибухонебезпечних предметів. Всього виконано 110 заявок із 122.
В результаті роботи піротехнічних груп виявлено понад 100 вибухонебезпечних предметів.
У готовності до виконання завдань за призначенням на території арсеналу в/ч А1119 перебуває 29 груп розмінування Збройних Сил України у кількості 151 осіб та 28 од. техніки.
Довідково: Загальна площа території у зоні відповідальності ДСНС для гуманітарного розмінування складає понад 30,4 тис. га.
Відповідно до розподілу зон відповідальності, очищенню від вибухонебезпечних предметів силами ДСНС підлягають дев’ять секторів у трьох зонах гуманітарного розмінування, зокрема:
у зоні високого забруднення(Зона № 1), радіусом 2 км, розподілено на 
20 ділянок розмінування, що безпосередньо прилягають до технічної території арсеналу і є найбільш забруднені вибухонебезпечними предметами, розкиданими під час вибухів на  арсеналі;
у зоні середнього забруднення (Зона № 2), радіусом від 2 до 5 км, включає 20 ділянок розмінування із середнім ступенем забруднення вибухонебезпечними предметами;
у зоні помірного забруднення (Зона № 3), радіусом від 5 до 10 км, складається із 17 ділянок, на яких виявлялися поодинокі вибухонебезпечні предмети.
Основними заходами ДСНС щодо виконання робіт з гуманітарного розмінування 10-ти кілометрової зони навколо 48 арсеналу Збройних Сил України є:
 1. Розмінування та очищення від вибухонебезпечних предметів під’їзних шляхів до забруднених населених пунктів Калинівського району.
 2. Розмінування та очищення від боєприпасів та їх елементів трас проходження комунікацій електро-, газо- та інших систем життєзабезпечення.
 3. Очищення від вибухонебезпечних предметів та їх залишків сільськогосподарських угідь та ділянок місцевості поза межами населених пунктів.
 4. Розмінування та очищення від боєприпасів та їх елементів ділянок місцевості у важкодоступних місцях.
 5. Обстеження виробничих та господарських об’єктів на наявність вибухонебезпечних предметів.
 6. Оперативне реагування на випадки виявлення населенням вибухонебезпечних предметів у населених пунктах та за їх межами.
 7. Проведення серед населення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо порядку дій у разі виявлення вибухонебезпечних предметів.
До 15 год. в прилеглих до місця події районах заборонено рух автомобільного транспорту. Для заборони в’їзду громадян у зону можливого ураження встановлено 36 мобільних постів по області та 5 постівбезпосередньо в районі події.
Всього для забезпечення публічної безпеки і порядку від Нацполіції задіяно 366 осіб, 57 транспортних засобів.
Для недопущення фактів мародерства в місті Калинівка, несанкціонованого допуску громадян до зони можливого ураження від Національної гвардії залучено 227 осіб та 15 од. техніки.
Довідково: особовий склад Нацгвардії виконує завдання шляхом патрулювання в складі 40 спільних з Нацполіцією, 5 автомобільних патрулів організовано роботу  контрольно-перепускного пункту.
Працює телефонна “гаряча лінія” Штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації за номером 043-332-14-63.
Керівником робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації призначено першого заступника Голови Вінницької облдержадміністрації Гижка А.П.
Керівником штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації призначено голову Калинівської районної державної адміністрації Гаврилюка В.О.
На місці події працює мобільна оперативна група ДСНС на чолі з  Першим заступником Голови ДСНС Мельчуцьким О.Г.
 
Всього до ліквідації наслідків надзвичайної ситуації залучено 2 тис. 277 чол. та 381 од. техніки, а саме:
ДСНС – 318 чол. та 90 од. техніки (у тому числі 
2 літаки АН-32П);
Нацполіція – 366 чол. та 57 од. техніки;
Нацгвардія – 203 чол. та 12 од. техніки;
ЗСУ – 908 чол. та 178 од. техніки (у тому числі 
9 протипожежних танків, 4 ІМР);
СБУ – 400 чол. та 30 од. техніки;
МОЗ – 30 чол. та 10 од. техніки;
Укрзалізниця – 52 особи та 4 пожежних потяги.
Довідково: залучено до гасіння пожежі чотири пожежних потяги, а саме: 1 на арсеналі боєприпасів, 1 на залізничній станції Калинівка в очікуванні на зміну, 
1 на заправці водою на станції Вінниця та 1 в резерві на станції Козятин.
Детальніше

На Тростянеччині відзначили День працівників освіти

 • Edit
IMG 659527 вересня в Тростянецькому районному будинку культури відбулося святкування Дня працівників освіти. Привітали зі святом освітян району голова районної державної адміністрації Леонід Лобань, голова районної ради Людмила Скапровськазаступник голови райдержадміністрації Віктор Задорожний
Цього дня освітяни Тростянеччиниза традицією отримали високі нагороди за свою віддану та наполегливу працю. Працівники освіти отримали Почесні грамоти Тростянецької районної державної адміністрації та Тростянецької районної ради, відділу освіти Тростянецької райдержадміністрації та Вінницької обласної організації Профспілкиа також грошовими нагородами (з нагоди 100 річчя створення Вінницької обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України).
Кожному педагогічному колективу району вручено подяку від народного депутата України Миколи Кучера.   
         У залі панувала неймовірно святкова атмосфера. Теплі слова, духмяні квіти, посмішки педагогів, радість зустрічі й пісня, танець, музика наповнили серця кожного.
Святковим концертом педагогічних працівників привітали колективи художньої самодіяльності м. Крижопіль. 
 
IMG 6588IMG 6600
 
IMG 6610IMG 6616
Детальніше

Місячник цивільного захисту

 • Edit
1409902679 26504785Відповідно до Плану основних заходів цивільного захисту в районі з 15 вересня по 17 жовтня 2017 року проводиться Місячник Цивільного захисту.
       Мета заходу - проведення роз’яснювальної роботи фахівцями цивільного захисту державної політики, спрямованої на забезпечення безпеки та захисту населення і територій від негативних наслідків надзвичайних ситуацій.
    Для цього розроблений та затверджений заступником голови райдержадміністрації План організаційних та практичних заходів підготовки та проведення Місячника, в якому заплановано проведення виставки з демонстрацією приладів радіаційної та хімічної розвідки, засобів індивідуального захисту, медичного обладнання на підприємствах, організаціях району.              
      В навчальних закладах району проводяться дні відкритих дверей із демонстрацією пізнавального матеріалу з питань пропаганди здорового і активного способу життя, виставки дитячих робіт з висвітленням знань з основ безпеки життєдіяльності. Також  проведення занять з працюючим населенням щодо надання першої медичної допомоги в разі виникнення надзвичайної ситуації.
Детальніше

Оперативна інформація щодо надзвичайної ситуації на території військового складу поблизу м. Калинівка

 • Edit
0О 22 год. 00 хв. 26 вересня 2017 року до ДСНС надійшла інформація про те, що на території військового складу 48 арсеналу Збройних сил України (військова частина А1119) розташованого на території Калинівського району Вінницької області виникла пожежа з подальшою детонацією боєприпасів.
Довідково:  на складах зберігається орієнтовно 188 тис. тон боєприпасів;
населення військового містечка – 1 тис. 100 чол. ;
загальна площа території – 586 га.
ЩОДО ЕВАКУАЦІЇ НАСЕЛЕННЯ
В 5 км зону надзвичайної ситуації потрапляє 26 тис. 118 чол. з 5 населених пунктів, а саме:
Калинівський район (24 тис. 860 чол.):
с. Павлівка (3 тис. 750 осіб), с. Сальник (1 тис. 869 осіб), м. Калинівка (19 тис. 241 особа).
Вінницький район (1 тис. 258 чол.):
с. Медвідка (528 осіб), с. Дорожне (730 осіб).
Евакуйовано понад 30 тис. осіб, у тому числі через пункти евакуації - понад 9 тис. осіб, виїхали самостійно на власному транспорті — понад 21 тис. осіб.
Для перевезення евакуйованого населення залучено 71 транспортний засіб, 10 карет швидкої медичної допомоги.
Розгорнуті 23 пунктів прийому евакуйованих, а саме:
Калинівського району – 11 (села Черепашинці, Заливанщина, Гущинці, Глинськ, Радівка, Нападівка, Люлинці, Пиків, Жигалівка, Уладівка, Лісова Лисіївка);
Козятинський району – 7 (Козятинська центральна районна лікарня, школа інтернат ім. Підгорбунського м. Козятин, Козятинська лікарня відновлювального лікування, Козятинське вище міжрегіональне училища залізничного транспорту, Глухівецька амбулаторія медичної практики сімейної медецини, Махнівська амбулаторія медичної практики сімейної медецини, Жежилівська школа – дитячий садок);
м. Вінниця – 5 (Загальноосвітня школа №31, загальноосвітня школа-гімназія №6, загальноосвітня школа - гуманітарно-естетичний колегіум №29, загальноосвітня школа №5, дошкільний навчальний заклад №46). 
Для роботи з населенням залучені психологи ДСНС. В місцях безпечного розміщення евакуйованого населення організовано гаряче харчування та медичне забезпечення громадян.
Комісією з питань ТЕБ НС прийняте рішення щодо призупинення навчання дошкільних та освітніх закладів розташованих у зоні можливого ураження.
Евакуаційними  та громадськими організаціями  проведено подвірний обхід  житлових приміщень з метою вивезення людей похилого віку, інвалідів, дітей  в безпечні  місця.
Інформації щодо загиблих внаслідок надзвичайної ситуації не зареєстровано.
За оперативною інформацією травмовано 2 особи, які госпіталізовані до медичних закладів
(перша особа госпіталізована до Вінницької ЦРЛ гр. Рибаченко Т.М., 1968 р.н., мешканка с. Медвідка Вінницького району, діагноз – вибухова травма, забій м’яких тканин плеча, травма хребта, стан середньої важкості;
друга особа -  Комарницька Надія Тихонівна, 1934 р.н., с. Медвідка, вул. Підлісна, 12, перелом шийки бедра)
 
ЩОДО ОБ’ЄКТІВ ТРАНСПОРТНОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ ТА ЖИТТЄЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
Закрито рух транспорту:
автотранспорту на автодорозі Житомир – Могилів – Подільський  на ділянці Стрижавка - Кордилівка;
залізничного транспорту на перегоні Сосонка – Калинівка Південно-Західної залізниці;
повітряного транспорту в радіусі 12 кілометрів від м. Калинівка.
Відключено лінії електропередач 110 кВт Калинівка-УкрФлора та Калинівка-Лаврівка.
Відключено газопостачання с. Дорожнє, с. Медвідка та с. Лаврівка.
КП «Вінницяоблводоканал» проведено заходи з укриття та евакуації контейнерів з хлором убезпечне місце.
ЩОДО УГРУПУВАННЯ СИЛ І ЗАСОБІВ
До ліквідації наслідків надзвичайної ситуації всього залучено 2 тис. 350 чол. та 284 од. техніки, а саме:
ДСНС – 310 чол. та 88 од. техніки (у тому числі 
2 літаки АН-32П);
Нацполіція – 394 чол. та 93 од. техніки;
Нацгвардія – 227 чол. та 17 од. техніки;
ЗСУ – 937 чол. та 42 од. техніки (у тому числі 
7 протипожежних танків, 6 БТР, 2 ІМР, 2 вертольоти та літак АН-30);
СБУ – 400 чол. та 30 од. техніки;
МОЗ – 30 чол. та 10 од. техніки;
Укрзалізниця – 52 особи та 4 пожежних потяги.
Довідково: залучено до гасіння пожежі чотири пожежних потяги, 
а саме: 1 на арсеналі боєприпасів, 1 на залізничній станції Калинівка в очікуванні на зміну, 1 на заправці водою на станції Вінниця та 1 в резерві на станції Козятин.
До ліквідації НС залучено 20 піротехнічних розрахунків ДСНС чисельністю 98 чол. та 38 од. техніки.
 
ЩОДО ЛІКВІДАЦІЇ НАСЛІДКІВ НАДЗВИЧАЙНОЇ СИТУАЦІЇ
На даний час на території військового складу відбувається поодинока детонація боєприпасівінтенсивність вибухів значно знизилась.
Для проведення розвідки та гасіння пожежі залучено 7 протипожежних танків, 2 інженерні машини розгородження ІМР-2, екскаватор та засоби повітряної розвідки.
З метою недопущення розповсюдження лісової пожежі рішенням Голови ДСНС залучено два пожежні літаки ДСНС АН-32 ПАвіацією ДСНС проведено 16 скидів (128 тон води).
Підрозділами ДСНС здійснюється моніторинг протипожежного стану населених пунктів в зоні надзвичайної ситуації, ліквідовано загоряння 
7 будинків
 внаслідок влучання боєприпасів.
Довідково: смт. Стрижавка вул. Колгоспна – загорання пилорами (виїзд 22 год. 26 хв. ліквідація – 23 год. 27 хв.  26.09.2017 року);
м. Калинівка вул. Пушкіна – загорання житлового будинку (виїзд 03 год. 33 хв. ліквідація – 4 год. 20 хв.  27.09.2017 року);
м. Калинівка вул. Седова, 24 – загорання житлового будинку (виїзд 04 год. 35 хв. ліквідація – 5 год. 58 хв.  27.09.2017 року);
м. Калинівка вул. Свердлова – загорання житлового будинку (виїзд 06 год. 23 хв. ліквідація – 6 год. 40 хв.  27.09.2017 року);
с. Павлівка вул. Леніна, 47 – загорання житлового будинку (виїзд 08 год. 25 хв. ліквідація – 09 год. 20 хв.  27.09.2017 року);
м. Калинівка вул. Свердлова, 1 – загорання житлового будинку (виїзд 10 год. 08 хв. ліквідація – 10 год. 20 хв.  27.09.2017 року).
с. Павлівка вул. Леніна, 7 – загорання житлового будинку (виїзд 
21 год. 30 хв. ліквідація – 22 год. 10 хв.  27.09.2017 року).
Піротехніками ДСНС (17 розрахунків, 84 чол. та
32 од. тех.) спільно з представниками Нацполіції здійснюється подворовий обхід та виконуються заявки від населення щодо вилучення виявлених вибухонебезпечних предметів. Виконано 38 заявок із 73.
В прилеглих до місця події районах заборонено рух автомобільного транспорту. Для заборони в’їзду громадян у зону можливого ураження встановлено 
36 мобільних постів 
по області та 5 постів безпосередньо в районі події.
Всього для забезпечення публічної безпеки і порядку від Нацполіції задіяно 249 осіб, 45 транспортних засобів та 15 патрульних автомобілів управління патрульної поліції.
Для недопущення фактів мародерства в місті Калинівка, несанкціонованого допуску громадян до зони можливого ураження від Національної гвардії залучено 227 осіб та 17 од. техніки.
Довідково: особовий склад Нацгвардії виконує завдання шляхом патрулювання в складі 22 спільних з Нацполіцією, 18 самостійних, 4 автомобільних патрулів організовано роботу  контрольно-перепускного пункту.
Працює телефонна “гаряча лінія” Штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації за номером 043-332-14-63.
Керівником робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації призначено Першого заступника Голови Вінницької облдержадміністрації Гижка А.П.
Керівником штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації призначено голову Калинівської районної державної адміністрації Гаврилюка В.О.
На місці події працює мобільна оперативна група ДСНС на чолі з  Першим заступником Голови ДСНС Мельчуцьким О.Г.
Детальніше

Тростянеччина запрошує відеоролик

Відправити в DeliciousВідправити в DiggВідправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в StumbleuponВідправити в TechnoratiВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в BobrdobrВідправити в LiveinternetВідправити в LivejournalВідправити в MoymirВідправити в OdnoklassnikiВідправити в VkcomВідправити в Yaru
eskisehir escort escort izmit escort bursa ankara escort bayan samsun escort elazig escort bayan erzurum escort bayan