На головну

03 серпня 2017

ОНОВЛЕНА ПРОГРАМА ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ: ЩО НОВОГО?

 • Edit
subsidiyaЗ 1 травня 2017 року в Україні діє оновлена програма житлових субсидій. На основі змін органи соціального захисту населення провели перепризначення субсидій на наступний рік та розрахували її розміри на літній період, а з жовтня розрахують на новий опалювальний сезон.
          Збільшується соціальна норма для непрацездатних. Якщо в помешканні проживає одна-дві непрацездатні людини, соціальна норма, за якою їм рахуватиметься розмір допомоги, збільшується з 49 кв. м.  до 75 кв. м.
            Зміни в опалювальний період. Якщо раніше субсидія на опалювальний сезон для тих, у кого індивідуальне опалення, призначалася з 1 жовтня до 30 квітня, то відповідно змін субсидія нараховується з 16 жовтня до 15 квітня.
            Заборгованість за комуналку. Поточна заборгованість, тобто не сплачені комунальні послуги у березні, травні та червні, не впливає на процес перепризначення житлових субсидій на новий період. Береться до уваги заборгованість, накопичена субсидіантом до лютого 2017 року.
Основною вимогою для отримувача субсидії є сплата комунальних послуг з урахуванням призначеної допомоги. Тобто у період отримання субсидії заборгованості не може виникати взагалі. Тому очевидно, що це заборгованість, яку домогосподарство накопичило до моменту оформлення субсидії.
            Держава, надаючи субсидію, дає можливість сім’ї протягом року вирішити питання з накопиченою в минулому заборгованістю за комунальні послуги. Якщо цього не зроблено, держава знову ж таки йде назустріч громадянам і дає змогу оформити договір реструктуризації боргу з постачальником послуги для автоматичного продовження субсидії на наступний рік (2017-2018рр.). Невеличкі борги – 100-500 грн. можуть бути сплачені протягом двох місяців.
У ситуації, коли громадяни не погоджуються із заборгованістю вони можуть оскаржити. На підставі рішення суду про анулювання боргу дія житлової субсидії відновлюється з моменту призупинення, тобто з травня 2017 року. Нових субсидіантів це не стосується.
            За який період враховують доходи. Якщо раніше при розрахунку розміру субсидії бралися до уваги доходи за минулий календарний рік –  з січня до грудня минулого року, то з 1 травня 2017 року  враховуються за останні 4 квартали, що передують місяцю, з якого призначається субсидія.
Тобто у травні-червні в процесі перепризначення українцям субсидій на новий період – 2017-2018рр – субсидіантам врахують їх доходи не за весь 2016-й рік, а за три квартали 2016 року і один квартал 2017 року. Новим субсидіантам врахують доходи за попередні чотири квартали з моменту оформлення заяви і декларації.
            Про що необхідно повідомляти органи соцзахисту? Якщо допомогу призначено, протягом місяця субсидіанти зобов'язані повідомляти (телефоном чи особисто) органи соціального захисту населення про наступні зміни:
 • складу зареєстрованих у житлі: хтось виписався чи прописався
 • соціального статусу членів сім’ї: хтось звільнився або влаштувався на роботу, став пенсіонером, виповнення неповнолітньої дитини 14 річного віку
 • про здійснення одноразової покупки, яка перевищує 50 тисяч гривень
Монетизація частини зекономлених субсидій.
Виплата «живих» грошей здійснюється Урядом вперше за роки української незалежності. Це перший крок до повної монетизації пільг і субсидій.
Монетизації за результатами попереднього опалювального сезону підлягає економія електроенергії, якщо вона використовувалася для опалення, в еквіваленті вартості 150 кВт та природного газу -  100 кубометрів. Максимальна сума коштів, які може отримати громадянин - 135 грн. за зекономлену електроенергію та близько 700 грн. за зекономлений обсяг газу.
Громадяни, які зекономили ресурси, мають до 1 вересня поточного року звернутися до органів соціального захисту із відповідною заявою та вказати реквізити банківського рахунку або поштового відділення, куди можна перерахувати кошти. Виплата коштів відбуватиметься у вересні-жовтні цього року.
Управління праці та соціального захисту населення отримало списки одержувачів субсидій від ВАТ “ВінницягазЗбут” (Тростянецьке відділення), які надано в сільські ради для ознайомлення жителів відповідних громад з нарахованими сумами. В разі розбіжностей за консультацією звертатись до вищезазначеного підприємства. Додатково надано бланки заяв, які можна заповнити по місцю проживання.
Заява про виплату частини невикористаної суми субсидії подається до управління праці та соціального захисту населення Тростянецької райдержадміністрації або по місцю проживання до уповноваженої особи сільської ради.
Детальніше

Майже на три мільйони гривень обласний Фонд сприяння інвестиціям та будівництву надав кредитів на придбання доступного житла в Тростянці

 • Edit

DSC06435    В серпні цього року заплановано введення в експлуатацію 12-ти квартирного житлового будинку в смт. Тростянець. За словами першого заступника голови облдержадміністрації Андрія Гижка, який днями здійснив перевірку готовності цього будинку до експлуатації, його будівництво розпочалося у 2013 році в рамках реалізації Регіональної цільової програми будівництва доступного житла у Вінницькій області на 2010-2017 роки. Загальна вартість становить 5 млн. грн.

   «Ще у 2013 році Вінницька обласна рада своїм рішенням внесла доповнення до регіональної програми включивши до переліку об’єктів зведення будинку в селищі Тростянець.А передувало цьому звернення Тростянецької районної адміністрації до обласного Фонду сприяння інвестиціям та будівництву, який і став замовником будівництва 3-х поверхового 12-и квартирного житлового будинку» - наголосив голова Фонду Володимир Бабошин. «Відповідно до рішення Тростянецької селищної ради Фонду була виділена земельна ділянка в смт. Тростянець по вул. Космонавтів площею 0.30 г» - продовжив посадовець.
   За словами Володимира Бабошина, у будинку 6 двокімнатних квартир площею 55м2 та 6 трьохкімнатних - площею 73м2. Вартість квадратного метра 6500 грн.
   Згідно правил надання пільгових довгострокових кредитів, Фондом було надано 10 кредитів на загальну суму 2 750 тис. грн.
   Кредити отримали 5 працівників агропромислового комплексу, 2 лікаря, 1 вчитель, 1 працівник місцевого самоврядування та 1 працівник Національної поліції.
   Слід відзначити, що відповідно до регіональної цільової програми будівництва (придбання) доступного житла у Вінницькій області на 2010-2017 роки протягом семи років було здано в експлуатацію 8 таких будинків у Вінницькому, Шаргородському, Томашпільському, Іллінецькому, Мурованокуриловецькому районах та у місті Вінниці.
 
DSC06420DSC06422DSC06425
 
DSC06431DSC06435DSC06437
DSC06442DSC06450DSC06459
DSC06464
Детальніше

Відбулося засідання районної комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам

 • Edit
2.08.2017 0012 серпня відбулося засідання районної комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, яке провела Олена Гонтар – заступник начальника управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації.
          У ході комісії розглядались питання щодо призначення/ відновлення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам згідно заяв про призначення щомісячної адресної допомоги, з якими звернулись внутрішньо переміщені особи, по якому прийнято рішення щодо призначення та відмову в призначенні цієї допомоги; подання Бершадського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області на отримання інформації для призначення (відновлення) виплати пенсії (щомісячного довічного утримання) внутрішньо переміщеним особам, по якому прийнято рішення щодо призначення та виплати пенсії ВПО вперше; подання відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Тростянецькому районі на отримання інформації для здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування, згідно якого прийнято рішення про підтвердження фактичного  місця проживання на території Тростянецького району зазначених в запиті внутрішньо переміщених осіб на підставі актів обстеження державного соціального інспектора.
 
2.08.2017 0022.08.2017 0032.08.2017 004
Детальніше

Відбулося чергове засідання комісії з питань проведення обстеження санітарного стану ставка «Французький»

 • Edit
DSC0640802 серпня 2017 року голова райдержадміністрації Леонід Лобань провів чергове засідання комісії з питань проведення обстеження санітарного стану ставка «Французький» в смт Тростянець, на якому прийното рішення підготувати відповідні листи в Державну екологічну інспекцію у Вінницькій області, Міністерство аграрної політики та продовольства України, Тростянецьке відділення поліції Бершадського ВП ГУНП у Вінницькій області та здійснити комісійний виїзд на офіційне місце скиду нечистот спиртового заводу.
             В результаті виїзду встановлено, що відходи виробництва направлені на визначені місцяі – бардополя, які знаходяться в південно-західних околицях смт Тростянець на відстані близько 1,5 км, система працює. Але разом з тим аналіз води з водойми показав, що вміст в ній аміаку в 4 рази перевищує допустиму норму, а вміст кисню – у 4 рази менший. На поверхні водойми спостерігаються утворення темно - коричневого кольору не властиві для водойм які не зазнали стороннього впливу.
     Окрім того, представниками Державної екологічної інспекції у Вінницькій області повторно здійснено виїзд на місце викидів та відібрано чергові проби води для дослідження.
 
DSC06406DSC06410DSC06412
Детальніше

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА НЕСВОЄЧАСНЕ ПРОВЕДЕННЯ АТЕСТАЦІЇ РОБОЧИХ МІСЦЬ ЗА УМОВИ ПРАЦІ

 • Edit
AttentionВІДПОВІДНО ДО ПУНКТУ 4.2 ПОРЯДКУ ПРОВЕДЕННЯ АТЕСТАЦІЇ РОБОЧИХ МІСЦЬ ЗА УМОВАМИ ПРАЦІ, ЗАТВЕРДЖЕНОГО ПОСТАНОВОЮ КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ВІД 01.08.1992 РОКУ №442 «ПРО ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ АТЕСТАЦІЇ РОБОЧИХ МІСЦЬ ЗА УМОВАМИ ПРАЦІ», ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА СВОЄЧАСНЕ ТА ЯКІСНЕ ПРОВЕДЕННЯ АТЕСТАЦІЇ ПОКЛАДАЄТЬСЯ НА КЕРІВНИКА ПІДПРИЄМСТВА, ОРГАНІЗАЦІЇ.
Згідно п. 4-1 зазначеного Порядку, атестація робочих місць за умовами праці проводиться атестаційною комісією, склад і повноваження якої визначається наказом по підприємству в строки, передбачені колективним договором, але не рідше одного разу на 5 років.
За результатам атестації визначається право працівників на пільги і компенсації за роботу в несприятливих умовах, а саме: пенсію за віком на пільгових умовах, щорічну додаткову оплачувану відпустку за роботу зі шкідливими і важкими умовами праці, скорочену тривалість робочого тижня та інші пільги, передбачені законодавством.
Законодавством України визначена відповідальність посадових осіб за несвоєчасне проведення атестації робочих місць за умовами праці.
Згідно частини I глави 5 статті 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення встановлених термінів виплати пенсій, стипендій, заробітної плати, виплата їх не в повному обсязі, терміну надання посадовими особами підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та фізичними особами – підприємцями працівникам, у тому числі колишнім, на їхню вимогу документів стосовно їх трудової діяльності на даному підприємстві, в установі, організації чи у фізичної особи – підприємця, необхідних для призначення пенсії (про стаж, заробітну плату тощо), визначеного Законом України “Про звернення громадян”, або надання зазначених документів, що містять недостовірні дані, порушення терміну проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку її проведення, а також інші порушення вимог законодавства про працю –
тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян – суб’єктів підприємницької діяльності від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Детальніше

Пам’ятка для працівників в умовах підвищеної температури повітря

 • Edit
1c67bf9a586b1fa6e8458a28e8934232Спекотний мікроклімат має шкідливий вплив на організм людини, викликаючи погіршення самопочуття, зниження працездатності, загострення хронічних хвороб. Особливо це стосується тих, хто працює на відкритих місцевостях, у виробничих і громадських приміщеннях без кондиціонування. Робочий процес за таких умов необхідно організовувати х урахуванням заходів профілактики перегрівання організму.
          З метою профілактики перегрівання організму (гіпертермії) необхідно організувати раціональний режим праці. При роботах на відкритих місцевостях і температурі зовнішнього повітря 35°С і вище, тривалість періодів безперервної роботи повинна складати 15-20 хвилин з наступною тривалістю відпочинку не менше 10-12 хвилин в охолоджуваних приміщеннях. При цьому допустима сумарна тривалість термічного навантаження з робочу зміну для осіб які використовують спеціальний одяг для захисту від теплового випромінювання не повинна перевищувати 4-5 годин, і 1,5-2 години для осіб без спеціального одягу.
          В охолоджуючих приміщеннях, аби уникнути негативного впливу на організм великого перепаду температури, слід підтримувати температуру повітря на рівні 24-25°С.
          Робота при температурі зовнішнього повітря більше 37°С за показниками мікроклімату відносяться до небезпечних (екстремальних). За цієї температури не рекомендується проведення робіт на відкритому повітрі. Слід змінити порядок робочого дня та перенести години роботи на ранковий або вечірній час.
          Для захисту від надмірного теплового випромінювання необхідно використовувати спеціальний одяг або одяг з натуральних тканин. В умовах підвищеної температури рекомендується допускати до роботи осіб, які відповідно до проведених медоглядів не мають проблем із здоров’ям. З метою профілактики зневоднення організму рекомендується правильно дотримуватися питного режиму. Рекомендована температура питної води, напоїв, чаю +10-15°С.
          Для оптимального водозабезпечення рекомендується також відшкодовувати втрату солей і мікроелементів, що виділяються з організму з потом, за рахунок вживання підсоленої води, мінеральної лужної води, молочно-кислих напоїв (знежирене молоко, молочна сироватка), соків, вітамінізованих напоїв, киснево-білкових коктейлів. Пити воду слід часто і потроху, щоб підтримувати хорошу гідратацію організму (оптимальний вміст води в організмі, який забезпечує його нормальну життєдіяльність, обмін речовин). При температурі повітря більше 30°С в виконанні робіт середньої тяжкості, потрібно випивати не менше 0,5 л. води на годину – приблизно один стакан кожні 20 хвилин.
 
Детальніше

Цьогоріч при наданні субсидії збільшується соціальна норма для непрацездатних

 • Edit
20170509З 1 травня 2017 року в Україні діє оновлена програма житлових субсидій. На основі змін органи соціального захисту населення провели перепризначення субсидій на наступний рік та розрахували її розміри на літній період, а з жовтня розрахують на новий опалювальний сезон.
Для більшості субсидіантів перерахунок проведено автоматично.  Повторно подавати документи на оформлення субсидії необхідно лише тим, хто орендує житло та у кого відбулися зміни у складі сім’ї. Для решти субсидіантів перерахунок проведуть, без повторного звернення. 
Відповідно до оновленої програми надання субсидій збільшується соціальна норма для непрацездатних.Якщо в помешканні проживає одна-дві непрацездатні людини, соціальна норма, за якою їм рахуватиметься розмір допомоги, збільшується з 49 кв. м.  до 75 кв. м.
Субсидію можна оформити і на дачу. Оформити її можна так само як і на квартиру чи будинок. Для цього необхідно подати у місцеве управління соціального захисту населення заяву і декларацію про доходи. Рішенням Комісії з питань соціального захисту населення, які діють при управліннях соцзахисту, субсидія на дачу фінансуватиметься за рахунок місцевих бюджетів.
Якщо раніше субсидія на опалювальний сезон призначалася з 1 жовтня до 30 квітня і перераховувалася відповідно до рішення органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади про дату початку та закінчення опалювального сезону, то у 2017-2018рр. для користувачів централізованого опалення залишається прив’язка до відповідних рішень органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади, а для тих, у кого індивідуальне опалення, субсидія нараховується з 15 жовтня до 15 квітня.
Детальніше

УВАГА! Шахраї, від імені керівництва Вінницької облдержадміністрації, збирають гроші для АТОвців, дітей та інвалідів

 • Edit
8На Вінниччині знову почастішали випадки, коли шахраї, від імені керівників обласної державної адміністрації, вимагають гроші від представників бізнесових кіл нібито на термінову допомогу для учасників АТО, соціальні потреби дітей та інвалідів, або  вирішення інших фінансових проблем.
У зв’язку з цим, голова облдержадміністрації  Валерій Коровій наголошує, що ні він, ні його заступники, ні керівники структурних підрозділів ОДА  з подібними проханнями не звертались і не звертатимуться до громадян краю.
У випадку виникнення  подібних ситуацій прохання повідомити правоохоронні органи та безпосередньо довести до відома керівництва області.
Детальніше

Тростянеччина запрошує відеоролик

Відправити в DeliciousВідправити в DiggВідправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в StumbleuponВідправити в TechnoratiВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в BobrdobrВідправити в LiveinternetВідправити в LivejournalВідправити в MoymirВідправити в OdnoklassnikiВідправити в VkcomВідправити в Yaru
eskisehir escort escort izmit escort bursa ankara escort bayan samsun escort elazig escort bayan erzurum escort bayan