серпня 2017

31 серпня 2017

Відбулась конференція Тростянецької районної організації ветеранів України

  • Edit
      31 серпня голова Тростянецької районної організації ветеранів України Микола Мельник провів позачергову конференцію з головами селищної, сільських організацій ветеранів.
На конференції були розглянуті  питання щодо внесення змін до статуту  Тростянецької районної організації ветеранів України та щодо обрання делегатів на Х позачергову конференцію обласної ради організації ветеранів України на 14 вересня 2017 року.
 
IMG 6461IMG 6468IMG 6469
Детальніше

30 серпня 2017

Витрати та доходи домогосподарств Вінницької області у 2016 році

  • Edit
dokhody-i-raskhody-ukraincev-s-1999-po-2012-godУ 2016 році за даними вибіркового обстеження умов життя домогосподарств   кількість  домогосподарств  Вінницької  області  склала  637,3 тисяч.
Середній розмір домогосподарства становив 2,48 особи.
Критерієм якості матеріального становища населення є частка грошових доходів в сімейному бюджеті, яка витрачається на продовольчі товари. Відомо, що чим вище ця частка, тим нижче рівень матеріального добробуту.
За даними вибіркового обстеження умов життя домогосподарств у 2016 році у структурі сукупних витрат домогосподарств області найбільш вагомою статтею витрат продовжують залишатись витрати на харчування – 52%,
Вартість харчування в середньому  на одну  особу становила 48 грн на добу проти 45 грн у попередньому році.
У структурі сукупних витрат на харчування найбільша частка витрачалася на м`ясо і м`ясопродукти – 19%, хліб і хлібопродукти – 16%, овочі (включаючи картоплю) – 14%, молоко, сир та яйця – 12%, рибу, рибопродукти та фрукти – по 5%.
Відповідно, населення вимушене обмежувати свої потреби у придбанні товарів культурно-побутового призначення, в оновленні гардеробу. На купівлю непродовольчих товарів та послуг домогосподарства щомісячно спрямовували 40% сукупних витрат, у тому числі на  оплату житла, комунальних продуктів та послуг  – 14%  (у середньому 820 грн. за місяць у розрахунку на одне домогосподарство), на оновлення гардеробу – 6%, на інші напрями споживання (на охорону здоров'я, транспорт, зв'язок, на придбання предметів домашнього вжитку, побутової техніки, відпочинок і культуру та освіту) від 4,4% до 1,4% сукупних витрат.
 Середньомісячні сукупні витрати одного домогосподарства області у 2016 році склали 5891 грн проти 5104 грн у минулому році. Для порівняння: одне домогосподарство України витрачало 5720 грн.
Сукупні витрати на одного члена домогосподарства склали 2902 грн на місяць  проти 2502 грн у попередньому році.
У 2016 році у порівнянні з 2015 роком не відбулося суттєвих змін у  співвідношенні рівня середньомісячних сукупних витрат однієї особи з відповідними розмірами середньомісячного фактичного прожиткового мінімуму (110% проти 111%).
 Свої  потреби домогосподарства задовольняють за рахунок ресурсів, які надходять з різних джерел. Середньомісячні сукупні ресурси одного домогосподарства Вінницької області у 2016 році склали 6363 грн проти 5680 грн у попередньому році (по Україні – 6239 грн).
Сукупні доходи на одного члена домогосподарства області становили 3135 грн на місяць проти 2784 грн у 2015 році (по Україні – 2957 грн).
В структурісукупних ресурсів домогосподарств грошові доходи складають 83% (5283 грн в середньому на місяць на одне домогосподарство), з яких:
47% - це оплата праці;
27% - пенсії, стипендії, допомоги, пільги, субсидії та компенсаційні виплати;
9% - доходи від продажу сільськогосподарської продукції;
5% -  доходи від підприємницької діяльності та само зайнятості;
12% - допомога від родичів та інші грошові доходи.
Детальніше

У Тростянці відбулась традиційна серпнева конференція педагогічних працівників

  • Edit
     IMG 6459Сьогодні у Тростянецькому районному будинку культури відбулась традиційна серпнева конференція педагогічних працівників,  на яку були запрошені представники навчальних закладів району. Участь у педагогічній  конференції взяли голова районної держаної адміністрації Леонід Лобань, голова районної ради Людмила Скапровська та заступник голови районної державної адміністрації Віктор Задорожний.
         Урочисто відкрила конференцію начальник відділу освіти райдержадміністрації Ольга Ільченко. У своїй доповіді вона підвела підсумки роботи галузі за минулий рік та окреслила завдання на 2017/2018 навчальні роки.
«Шановні освітяни району, гості традиційної серпневої  педагогічної конференції! Прийміть  найщиріші вітання з нагоди початку  нового 2017-2018 навчального року! Мені приємно зустрічатися з учителями, педагогічною  громадськістю і я  ніколи  не уникаю таких зустрічей. Можу запевнити, що освітня галузь є основним пріоритетом у влади. Протягом минулого навчального року завершено будівництво Цибулівського дошкільного навчального закладу придбано 3 шкільних автобуси, значно покращено матеріально-технічну базу як дошкільних так і шкільних закладів. Багато зроблено в напрямку енергозбереження тощо.Наші зусилля, в першу  чергу, спрямовані на формування належних умов навчання дітей, забезпечення якості харчування, удосконалення матеріально-технічної бази, зміну світогляду у ставленні  дітей та дорослих до здоров’я, популяризацію здорового способу життя.Ми пишаємося досягненнями учнів та вчителів району у Всеукраїнських, обласних олімпіадах, змаганнях, конкурсах. Переконаний, освіта району є однією із кращих як в області так і в Україні. Що сьогодні нам потрібно –  так це створювати умови  комфортності для учнів та вчителів. Звичайно, десь не вистачає коштів, щось не виходить, але не все зразу» - звернувся до учасників конференції голова районної державної адміністрації Леонід Лобань та подякував освітянам за плідну роботу протягом всього навчального року.
У ході проведення конференції учасниками було розглянуто та обговорено низку актуальний питань, які стосувались початку нового навчального року.
Не лише на словах дякували за плідну працю. За підсумками роботи у 2016-2017 навчальному році з рук голови райдержадміністрації Леоніда Лобаня, голови районної ради Людмили Скапровської, начальника відділу освіти райдержадміністрації Ольги Ільченко та голови Тростянецької районної ради профспілки працівників освіти і науки Валерія Єндерюкова освітяни отримали почесні грамоти обласної державної адміністрації та обласної Ради, а також грамоти Тростянецької районної державної адміністрації та районної ради.
Піднесений настрій учасникам педагогічної конференції створили представники художньої самодіяльності району.
 
DSC06937DSC06940DSC06946
 
DSC06956
Детальніше

Фінансові результати діяльності великих та середніх підприємств Вінницької області за перше півріччя

  • Edit
Без названияЗа даними Головного  управління статистики у Вінницькій області за січень–червень 2017р. великими та середніми підприємствами області (без урахування результатів діяльності банків та бюджетних установ, підприємств сільськогосподарського виробництва) отримано  прибуток   до оподаткуванняна суму 790,2 млн.грн, що на 16,7% більше в порівнянні з відповідним періодом минулого року. За підсумками діяльності першого півріччя 2017р. прибутковими є майже три чверті підприємств (72,3%), водночас, проти січня–червня 2016р. кількість  прибуткових підприємств  зменшилась на 0,5в.п.
Найбільший вплив на формування фінансового результату області мала діяльність промислових підприємств, якими за січень–червень 2017р. отримано 915,5 млн.грн прибутку до оподаткування. В порівнянні з січнем–червнем 2016р. в промисловості кількість збиткових підприємств зменшилась на 4,5 в.п., а сума допущених збитків збиткових підприємств скоротилась на 15,3%; поліпшились фінансові результати діяльності підприємств  з виробництва харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів,  машинобудування, постачання  електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря, водопостачання, каналізації та поводження з відходами.
Негативний вплив на формування фінансового результату області мала діяльність підприємств оптової та роздрібної торгівлі, ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів, якими за січень–червень  2017р. отримано 184,6 млн.грн збитків; транспорту, складського господарства, поштової  та кур'єрської діяльності (отримано 110,9 млн.грн збитків).
Детальніше

29 серпня 2017

У районі відбулись спортивні змагання, присвячені 26-ій річниці незалежності України

  • Edit
DSC06928Святкування Дня Незалежності в районі відзначилось не лише проведенням масових свят в селищі, а й низкою спортивних заходів в населених пунктах району, участь в яких взяли як представники Тростянеччини так і сусідніх районів.
23 серпня в селі Демківка відбувся районний турнір з волейболу серед команд колективів фізкультури. Участь в якому прийняли 4 команди, зокрема: команди сіл Олександрівки, Демківки, Ободівки та Тростянця. В напруженій боротьбі І місце вибороли представники Ободівки, ІІ місце – представники Тростянця і ІІІ місце волейболісти Олександрівки відповідно.
26 серпня на спортивному майданчику з синтетичним покриттям  біля НВК «СЗШ І – ІІІ ст. №1-гімназія» відбувся турнір з баскетболу 3х3, участь в якому взяли п’ять команд з Ободівки, Тростянчика, Тростянця та сусідньої Бершаді. В ході змагань І місце здобули спортсмени з Бершаді, ІІ – спортсмени з Тростянця, та ІІІ – баскетболісти з Тростянчика. Привітати команди та нагородити переможців на турнір завітала завідувач сектором з питань сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації Аліна  Горбата.
Феєричним завершенням спортивних заходів 26 серпня став майстер клас бронзових призерів Чемпіонату України з волейболу серед команд суперліги волейбольного клубу «Вінниця». Присутніми на змаганнях були голова Вінницької обласної державної адміністрації Валерій Коровій, президент федерації волейболу Вінницької області Микола Чумак, начальник управління фізкультури та спорту облдержадміністрації Сергій Чернявський, які привітали всіх присутніх та вручили подарунки.
Приємно, що всю гру учасників змагань підтримував народний депутат України Микола Кучер, за підтримки якого значною мірою покращилось фінансове становище клубу. Дуже важливо, коли за вагомого сприяння команда має можливість проводити навчально-тренувальні збори та  змагання в плані підготовки до наступного Чемпіонату України з волейболу серед команд суперліги, грати у якісній формі та просто відчувати таку важливу підтримку.
 
Сектор з питань сім’ї, молоді та
спорту райдержадміністрації
 
DSC06905DSC06908DSC06914
DSC06921DSC06922DSC06928
 
IMG 1842IMG 1843
Детальніше

28 серпня 2017

У Тростянці відкрили нове приміщення ЦНАПу, 12-ти квартирний житловий будинок та парк

  • Edit
DSCN398626-та річниця незалежності України стала для тростянчан багатою на гарні події. До району завітала офіційна делегація дружнього Ходзеського повіту Республіки Польща, 10-річчя співпраці з яким відзначаємо у цьому році. Радісні емоції подарували святкові заходи з нагоди Дня незалежності, які відбулись 24 серпня.
Продовженням низки приємних дійств стало відкриття центру надання адміністративних послуг 26 серпня,  який функціонуватиме у приміщенні районної ради та райдержадмінстрації.
Центр просторий, обладнаний за сучасними вимогами, забезпечений кращою доступністю для відвідувачів.
На його відкриття завітали народний депутат України Микола Кучер та голова Вінницької обласної державної адміністрації Валерій Коровій.
У своєму вітальному виступі Валерій Вікторович, зокрема, зазначив: «Відбулись події, які внесли багато змін і до законодавства щодо державної служби, запровадження антикорупційного законодавства та ін. Але базовим елементом є бюджетна децентралізація.
Епіцентром, серцевиною райдержадміністрацій є центри надання адміністративних послуг. Це ті центри, які спонукають владу не керувати людьми, а надавати їм послуги.
Вінницька область є абсолютним лідером з надання адміністративних послуг.
Надання адмінпослуг притягує у владу молодь, яка не заангажована на стереотипах. Це дає нам можливість із впевненістю дивитися у завтрашній день».
Голова облдержадміністрації привітав усіх присутніх із святом Незалежності, Днем смт Тростянця. Відзначив, що це один з найкращих центрів та вручив керівнику ЦНАПу куллер.
Із вітаннями до учасників дійства також звернулись народний депутат України Микола Кучер та голова районної державної адміністрації Леонід Лобань.
Начальнику відділу адміністративних послуг райдержадміністрації Олександру Балухатому вручили символічний ключ.
Поважні гості перерізали символічну стрічку, оглянули приміщення ЦНАПу та поспілкувалися з тими, хто безпесередньо надає адміністративні послуги.
 
 
Наступною подією стало введення в експлутацію 12-ти квартирного житлового будинку на вул. Космонавтів (смт Тростянець).
Його будівництво розпочалося у 2013 році в рамках реалізації Регіональної цільової  програми будівництва доступного житла у Вінницькій області на 2010-2017 роки за ініціативи голови Тростянецької районної державної адміністрації Олександра Кравченка.
         У 2013 році Вінницька обласна рада своїм рішенням внесла доповнення до регіональної програми, включивши до переліку об’єктів зведення будинку в смт Тростянець. Замовником будівництва 3-х поверхового 12-ти квартирного житлового будинку став обласний Фонд сприяння інвестиціям та будівництву. Головний підрядник будівництва  – ПП «Рослана», які доклали чимало  зусиль,  щоб сьогодні  власники житла  отримали  ключі  від  своїх нових осель.
На урочисте відкриття завітали: народний депутат України Микола Кучер, голова Вінницької обласної державної адміністрації Валерій Коровій, голови Тростянецької районної ради та райдержадміністрації Людмила Скапровська та Леонід Лобань, голова та заступник голови Вінницького обласного фонду сприяння інвестиціям та будівництву Володимир Бабошин та Ігор Домбровський, керівники ПП «Рослана» Роман та Людмила Сорокаліта, власники квартир та жителі селища.
Усі поважні гості звернулись з вітальними словами до присутніх.
Голова облдержадміністрації привітав молоді сім’ї, які сьогодні мають можливість набути власне гніздечко та побажав їм щасливого затишку в цих оселях, а тростянчанам – божого благословіння. Подякував керівництву Тростянецького району та смт Тростянця за рух вперед.
Народний депутат України Микола Кучер та голова Вінницької обласної державної адміністрації Валерій Коровій вручили власникам квартир ключі від нових осель. Потім відбувся розіграш речової лотереї для новоселів  від забудовника ПП «Рослана».
Із щирими словами вдячності від жителів будинку виступила Валентина Пересунько.
Після урочистого перерізання символічної стрічки всі охочі мали змогу оглянути приміщення новобудови.
 
 Фейєричним завершенням насиченого на події дня стало святкування Дня смт Тростянець та відкриття парку.
Роботи з реконструкції паркової зони в смт Тростянці розпочались у листопаді 2016 року. Початком будівництва було втілення в життя проекту «Будівництво гідротехнічних споруд захисту від підтоплення земель центральної частини та паркової зони  смт Тростянець Вінницької області  І -ІІ черги».
Кошти в розмірі 1,0 млн.грн. на реалізацію даного проекту були виділені обласною конкурсною комісією з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища. Роботи проводились до січня 2017 року і розпочались навесні, плавно перейшли в освоєння проекту «Реконструкція елементів благоустрою південно-східної частини центрального парку в смт Тростянці Вінницької області, «Реконструкція зон відпочинку південно-східної частини центрального парку в смт Тростянець Вінницької області», «Реконструкція обладнання зовнішнього освітлення південно-східної частини центрального парку в смт Тростянець Вінницької області».
         Реалізація проектів здійснюється за кошти селищного бюджету, за кошти державного бюджету, 1,7 млн.грн., які були виділені за сприяння депутата Верховної Ради України Миколи Кучера та кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища в розмірі 690 тис.грн., які виділені в серпні 2017 року обласною конкурсною комісією  на озеленення смт Тростянець, у тому числі територій прилеглих до заказника місцевого значення «Тростянецький», створення фітокліматичних зон.
        
         Виступаючи перед присутніми Валерій Коровій привітав усіх з 26-ю річницею незалежності України та Днем смт Тростянець, відзначив, що ми живемо в дуже непростий час – час викликів, час багатьох проблем та запитань відносно того, наскільки ми, українці, спроможні керувати, наводити лад у власній країні.
«Гортаючи сторінки історії останніх трьох непростих років, ми повинні пам’ятати тих 209 вінничан, які віддали своє життя за Україну. Ми повинні пам’ятати їх сім’ї і все робити для того, щоб бути гідними їх слави та пам’яті.
         За цих 3 роки ми зробили дуже великий поступ вперед. Ми маємо військо українське, яке є гарантом безпеки кожного з нас, пройшли реформу силової системи. Ми повинні гарантувати безпеку для наших дітей, онуків на наших вулицях.
         Нам потрібно розвивати власний край. Місцеві бюджети України зросли у 4,5 рази і складають більше 2 млрд.грн.
         Честь і хвала кожному, хто своєю працею, своїм натхненням крок за кроком формує засади нової, сучасної, європейської держави Україна! Честь і хвала тростянчанам, які підтримують селищного голову і роблять разом все, щоб Тростянець був найкращим селищем в Україні!» - зазначив Валерій Вікторович.
         Також голова облдержадміністрації відзначив роботу Тростянецького селищного голови Людмили Червонецької, її команди та вручив Людмилі Іванівній відзнаку переможця обласного конкурсу «Людина року - 2017» в номінації «Сільський, селищний голова».
 
         Після урочистостей символічним перерізанням стрічки депутат Верховної Ради України Микола Кучер, голова Вінницької обласної державної адміністрації Валерій Коровій, заступник голови обласної Ради Ігор Хміль, керівники району, Тростянецький селищний голова Людмила Червонецька відкрили парк, посадили на його алеях дерева. Після огляду території паркової зони усі були в захваті від побаченого.
         Ввечері в Тростянці пройшло ряд мистецьких заходів за участю мешканців та гостей селища.
 
DSCN3987DSCN3990DSCN3995
 
DSCN4004DSCN4009DSCN4010
DSCN4010DSCN4011DSCN4013
DSCN4019DSCN4021DSCN4041
DSCN4051SAM 5844SAM 5845
SAM 5847SAM 584921034549 10159277865175230 3712468588802635423 n
21077262 10159277874755230 3738112344201810986 n21078700 10159277875170230 6955528321160825019 n21105512 10159277865155230 750437234090543375 n
21077308 10159277866470230 5344376713444757180 n21077577 10159277817940230 7181568288868427196 n
21105521 10159277866950230 6303037661794683935 n21105682 10159277875335230 1789103662101863297 n21105841 10159277866875230 8078906332483489016 n
21105927 10159277874710230 2090931127946828086 n21106430 10159277874845230 5393684653912057644 n21106479 10159277818070230 2474009226443608941 n
21106521 10159277818565230 3025755481528947713 n21150348 10159277867265230 5644178032106351773 n21192186 10159277866965230 2076705709638341767 n
Детальніше

27 серпня 2017

День незалежності України

  • Edit
SAM 570624 серпня 1991 року – дата, яка назавжди змінила думки та погляди людей, які прагли свободи та незалежності, дата, яка стала визначною подією в історії становлення нашої держави, дата, яка закарбувалась в серці кожного щирого українця.
Це день утвердження демократії нашого народу – День незалежності України!
Цьогоріч 24 серпня Україна святкує 26-ту річницю проголошення незалежності.
У цей день районні урочисті заходи розпочались відкриттям районної Дошки Пошани, яку відкрили учасник антитерористичної операції Віталій Крушельницький та завідуюча Козинецьким дошкільним навчальним закладом «Дзвіночок» Надія Кушлан. Також відбулось вручення свідоцтв про занесення на районну Дошку Пошани кращих трудівників та трудових колективів району за вагомий внесок у соціально-економічний, культурний розвиток Тростянецького району
         Із вітальним словом до присутніх звернулись  голова районної державної адміністрації Леонід Лобань та голова районної ради Людмила Скапровська.
         Святкові заходи продовжились урочистою ходою учасники дійства,  пронесли 30-ти метровий прапор України центральною вулицею смт Тростянець і зупинилась біля Меморіалу пам’яті. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих воїнів у зоні проведення антитерористичної операції та Героїв Небесної Сотні, взяли участь церемонії  покладанні квітів до Меморіалу пам’яті.
         Тим часом на стадіоні смт Тростянець розпочався районний фестиваль народної творчості «Скарби Тростянеччини», де кожна територіальна громада району мала змогу продемонструвати, чим славиться їх край. Роботи місцевих майстрів, вироби з дерева, лози та глини, яскраві барви вишитих рушників та картин, різноманітні дідухи, запашні короваї та пироги все це різноманіття об’єднав щорічний фестиваль, який могли відвідати усі тростянчани та гості нашого району.
         Флешмоб «Ми діти твої, Україно» привернув увагу усіх гостей свята до головної сцени, де по завершенню виступу учнів НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1 – гімназія» смт Тростянець та Тростянецької СЗШ І-ІІІ ст. №2   розпочались урочисті заходи з нагоди 26-ї річниці незалежності України.
         Із привітаннями до гостей свята звернулися голова райдержадміністрації Леонід Лобань, а також староста Ходзеського повіту Республіки Польща Юліан Гермащук.
         На головній сцені відбулось вручення почесної грамоти Вінницької обласної державної адміністрації та Вінницької обласної Ради художнику із с. Четвертинівка Василю Слободянику та відзнаки «Гордість району»  започаткованої вперше у цьому році.
         Святкування Дня незалежності України продовжилось концертом за участю місцевих аматорських творчих колективів.
         Родзинкою вечора був виступ заслужених артистів України Дмитра та Назарія Яремчуків, а також козацьке вогняно-піротехнічне шоу «Полум’я Віків».
Усі бажаючі  могли продовжити святковий вечір запальними танцями не  дискотеці за участю професійного Djта МС.
Це неймовірно чудове свято відбулося за підтримки народного депутата України Миколи Кучера.
 
SAM 5686SAM 5699SAM 5701
 
SAM 5707SAM 5714SAM 5715
SAM 5717SAM 5720SAM 5735
SAM 5740SAM 5741SAM 5751
SAM 5759SAM 5762SAM 5765
SAM 5768SAM 5771SAM 5773
SAM 5777SAM 5783SAM 5791
SAM 5796SAM 5803SAM 5815
SAM 5818SAM 5819SAM 5822
SAM 5824SAM 5826SAM 5827
Детальніше

24 серпня 2017

Дорогі тростянчани! З Днем Незалежності вас!

  • Edit
1 82Щиро вітаю вас з 26-ю річницею Незалежності України!
Цей знаменний день утвердження демократії нашого народу став подією в історії, яка закарбувалась у серці кожного щирого українця.  Дата 24 серпня 1991 року  назавжди змінила думки та погляди людей, які прагли свободи та незалежності, стала могутнім стимулом для плідної, натхненної праці заради кращого майбутнього, миру та добробуту.
Запорука державотворчого успіху – у злагоді, відповідальності, в об’єднанні зусиль кожного українця, а з тим –  мільйонів громадян вільної і незалежної країни.  Сподіваємось, що сумлінною працею ми зможемо зміцнити силу і славу України.
Ми створюємо новітню українську державу, втілюємо в реальність одвічну мрію нашого народу – бути незалежним і вільним у своїх поглядах та переконаннях. Це велика честь і відповідальність перед власним сумлінням і майбутніми поколіннями.
Нехай мир і злагода панують у нашому спільному домі. Нехай кожен день додає нам енергії, снаги і впевненості у завтрашньому дні.
Зичу вам та вашим родинам міцного здоров’я, добробуту, життєвої наснаги, впевненості у власних силах і нових звершень на благо України!
Зі святом вас! Із Днем Незалежності!
 
З повагою
    Голова районної державної адміністрації      Л.ЛОБАНЬ
Детальніше

Зустріч з владою ЛЕОНІД ЛОБАНЬ: „ДАЙ, БОЖЕ, НАМ ЛЮБИТИ УКРАЇНУ ПОНАД УСЕ”

  • Edit
SAM 5679Спілкувався Анатолій САВЧЕНКО
Традиційно, в переддень іменин України, голова райдержадміністрації відповідає на запитання журналіста „Тростянецьких вістей”. Вдруге на цій посаді ділиться своїми думками Леонід Лобань:
- Леоніде Івановичу, за кілька днів народ України відзначатиме черговий день своєї незалежності, до якої ішов через століття, а його кращі сини й доньки зараз відстоюють територіальну цілісність нашої держави на Сході країни. Що для вас особисто значить незалежність?
- Це досить філософське запитання. Особливо воно актуальне сьогодні, коли в державі четвертий рік триває неоголошена війна і  наші захисники всіма силами, а іноді здоров’ям і життям відстоюють кожний шматочок землі на східних кордонах України заради незалежності. Таким чином, вони утверджують віковічну мрію прадавнього українського народу бути вільним.
Маючи багатий життєвий досвід, впевнено можу сказати, що особисто для мене незалежність країни – це наша особиста незалежність, а також унікальна можливість збудувати розвинене та забезпечене громадянське суспільство. Тільки у самодостатності й  достатку кожного громадянина полягає сила і міць держави. І про це треба пам’ятати. А ще варто усвідомити, що саме від нашої діяльності, способу життя і  мислення залежить те,  якою буде Україна.
Завжди згадую цитату борця за Незалежність і Свободу українського народу В’ячеслава Чорновола. Він за життя сказав: «Дай Боже нам любити Україну понад усе сьогодні – маючи, щоб не довелося гірко любити її, втративши. Настав час великого вибору: або єдність і перемога та шлях до світла, або поразка, ганьба, і знову довга дорога до волі». Зараз як ніколи ці його слова актуальні, а тому нам потрібно об’єднатись та згуртуватись, щоб не втратити цю вистраждану незалежність, не втратити віру у прекрасне майбутнє, яке обов’язково настане в Україні, бо ми є – народ, і ми є - сила.
- Ми, люди старшого покоління, добре пам’ятаємо події двадцятишестирічної давності, коли під час засідання у Верховній Раді України до зали засідань група депутатів-патріотів внесла синьожовтий стяг. З того часу прийняттям Акта про Незалежність України розпочався новий виток в історії держави. У кожного з нас був момент, коли вперше в душі розгорнувся жовто-синій стяг. З Вами це коли сталося? Адже 23 серпня у нас День державного прапора.
- Ви знаєте, вперше перехопило дух справді тоді, коли двадцять шість років тому 24 серпня занесли до Верховної Ради України величезне синьо-жовте полотнище. Під час перебудови радянського союзу ці явища розглядалися як провокація.
А справжнє почуття прийшло тоді, коли я приймав присягу державного службовця, і давав обіцянку  служити народові України, дотримуватись Конституції та законів України.  Але у  той час синьо-жовтий прапор був  одним із державних символів України, що закріплені статтею Конституції України, символом офіційних державних заходів та свят, перемог наших спортсменів в олімпійських іграх та уособлював в собі блакитне небо та пшеничну ниву. Сьогодні державний символ України став частинкою душі кожного справжнього українця. Адже українське знамено в ХХІ столітті стало основою патріотизму та боротьби за незалежність України, починаючи з 2004 року. Мені випала нагода бачити його на териконах Донбасу, у бліндажах захисників України, на домовинах загиблих героїв. Тому синьо-жовтий стяг у моїй душі з кожним роком тріпотить все більшим поривом, бо те, що ми переживаємо сьогодні, розвинені держави проходять за значно більший проміжок часу.
- Після кожної української революції наш народ переживав період великого розчарування. Ось і тепер: економічна криза, маленькі зарплати, смішні пенсії, на які не можна вижити. А ще й війна. Звідки черпати віру і надію?
-  Проблема великої частини нашого народу полягає в тому, що ми шукаємо недоліки скрізь і в кожному, але тільки не в собі. Нам легше подивитися через тин до сусіда й порахувати його статки. Те, що десь в когось краще від сусіда, то не приймається. Але один сусід з зарплати платить податки, чим фінансує розчарованого українця, а другий отримує прибутки з прихованої від оподаткування діяльності. Він не знає куди діти кошти, вкладає їх в ремонти, придбання техніки й так далі. Він отримує допомогу від держави у вигляді субсидій і, як правило, звинувачує її у праведних і неправедних гріхах.
   Я не скажу, що сьогодні в Україні все гладко. Викорінити з себе ті негативні явища, що закладалися генетично, досить не легко. Ми маємо чимало корупціонерів у державних органах влади, дійшло до того, що ледь не продали в тринадцятому-чотирнадцятому роках Україну. Маємо багато продажних суддів, правоохоронців, прокурорів, політиків. Ми сьогодні з цим боремося, маючи ряд гучних затримань. І треба набратися терпіння. Край корупції за один день покласти не можна.
   Але Україна починається з кожного з нас. І поки ми на переламаємо своєї свідомості, не перестанемо хитрощами витягувати з бюджету останні соки й не почнемо дбати один про одного, до того часу будемо бідкатися й скаржитися на державу.
То ж віра повинна жити в кожному, тим паче, коли в Україні справді триває неоголошена війна. Рідну землю боронять від агресора наші співвітчизники. Їм набагато важче від нас. І коли опускаються руки, згадайте про них.  
-         Леоніде Івановичу, Україна вже більше трьох років воює з окупантами. Оскільки ви є першою особою в районі й активним волонтером, якому добре відомі дороги Донбасу й проблеми захисників територіальної цілісності, скажіть, будь-ласка, який внесок робить Тростянеччина в перемогу? Скільки наших військовослужбовців взяли участь і зараз беруть у захисті східних кордонів України? Яка робота ведеться з учасниками АТО, їх сім’ями?
- Керівництво району не стоїть осторонь трагічних подій, які відбуваються на сході України.  Починаючи з 2014 року районна державна адміністрація тісно співпрацює з волонтерськими рухами району, які постійно підтримують українських воїнів, що знаходяться в зоні антитерористичної операції. За сприяння народного депутата України Кучера М.І., депутатів обласної ради, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, організацій, благодійних фондів та громадян Тростянеччини станом на перше липня 2017 року надавалась допомога в зону АТО. Зокрема, землякам доставлено в зону бойових дій майже  300 тонн продуктів харчування, засобів індивідуальної гігієни - на суму близько 140 тис.грн., та ін. Загальна вартість зібраної благодійної допомоги в натуральному вигляді в перевезенні товару становить близько 1 млн. 790 тис. грн.
За рішенням сесій місцевих рад району виділяються бюджетні кошти на підтримку військовослужбовців та членів їх сімей.
На обліку перебуває 293 учасники АТО, які мають посвідчення учасників бойових дій, та 7 інвалідів з числа учасників АТО, яким встановлено відповідний статус згідно Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». З початку року надано матеріальну допомогу одному пораненому та 12 демобілізованим військовослужбовцям для подальшого лікування на загальну суму 57 тис. грн.
Також закуплено 5 путівок на суму 31,5 тис. грн. для забезпечення санаторно-курортним лікуванням учасників бойових дій з числа учасників АТО.
Не залишаються поза увагою і сім’ї загиблих учасників АТО. В цьому році проведено виплату щомісячної соціальної грошової допомоги 6 членам сімей загиблих учасників АТО для компенсації за пільговий проїзд на суму 7,2 тис. грн.
-         Виходячи з нашої розмови, само собою напрошується запитання про те, з якими показниками у всіх сферах підійшов наш район до свята СВОБОДИ?
-         Однією із складових сфери матеріального виробництва  в економіці району є промисловість. Обсяг реалізації продукції на промислових підприємствах  в діючих цінах   за І півріччя 2017 року склав 117,3 млн.грн.,  або 134,1 відсотка у порівнянні з відповідним  періодом 2016 року. Збільшення обсягів  реалізації промислової продукції  відбулося в зв’язку  з тим, що ПАТ «Тростянецький м’ясокомбінат» наростив об’єми виробництва (+27,2 млн.грн.).
11 липня 2017 року розпочав роботу ДП «Тростянецький спиртовий завод»,  підприємство  реконструйовано для виробництва біоетанолу та його похідних (у вересні 2016  року відновив діяльність, однак вже в другій декаді жовтня знову зупинився).
У звітному періоді район демонстрував стабільну, ефективну роботу аграрного сектору, впевнено утримував хороші позиції за сільськогосподарськими показниками.
Що стосується рослинництва, то у сільськогосподарських підприємствах району до збирання підлягало зернових культур на площі 23,8 тис. га, в тому числі ранніх зернових - 17,2 тис. га. Для того, щоб збиральні роботи провести у оптимальні строки, господарства району стовідсотково підготували зернозбиральну техніку.
Валовий збір зернових культур згідно плану становить 145319 т, при урожайності 55,2 ц/га, в тому числі ранніх зернових - 76449 т, при урожайності 44,4 ц/га.
Господарства району повністю забезпечені паливно-мастильними матеріалами на період збирання урожаю.
За 6 місяців 2017 року агроформування виробили 103733 тонни м’яса, 75637 тонн молока. На фуражну корову надоєно 3242 кг молока, на вирощування і відгодівлі молодняка ВРХ отримано 672 грамів середньодобового приросту, а по свинях - 440 грамів.
За січень-червень 2017 року зареєстровано 138 суб’єктів малого підприємництва, в тому числі 4 юридичних особи та 134 фізичних осіб-підприємців.
Бюджет Тростянецького району за перше півріччя 2017 року виконано по доходах на 50,7 відсотків до уточненого плану на рік. Так при уточненому плані на 2017 рік  296,6 млн. грн. до бюджету району надійшло 150,4 млн. грн. Це дає змогу забезпечити своєчасну  виплату заробітної плати в бюджетних закладах району.
Середньомісячна заробітна плата в районі (основного статистичного кола підприємств) за січень-травень 2017 року, в розрахунку на одного штатного працівника, складає 5559,4  грн., ріст її склав 147,6% до відвідного періоду 2016 р. (3767,6 грн). Згідно рейтингу середньомісячної заробітної плати, серед районів області,  за січень-грудень 2016 року наш район займав 4 місце.
Важливим питанням є стан автомобільних  доріг району як місцевого, так і загального користування. На їх ремонт станом на перше липня 2017 р. використано 2441 тонн асфальтобетону та асфальтобетонної суміші, в т.ч. за рахунок коштів Служби автомобільних доріг у Вінницькій області - 377 тонни, за рахунок спонсорської допомоги суб’єктів підприємницької діяльності та місцевого бюджету – 2064 тонни. Загальний обсяг виконаних робіт - близько 4,8 млн.грн.
За рахунок коштів місцевого бюджету  (797,2 тис.грн.) та коштів суб’єктів підприємницької діяльності (155,4 тис.грн. - 21 юридична особа взяла участь у фінансуванні) проведено ремонт  емульсійно – струменевим методом автомобільної дороги - Р-33 Вінниця –Турбів –Гайсин –В.Михайлівка (в напрямку смт Тростянець – с. Нова Ободівка). Загальний обсяг виконаних робіт становить 952,4 тис.грн.
Сільськими та селищною радами проводиться ремонт автомобільних доріг комунальної форми власності. Станом на перше липня 2017р. загальний обсяг виконаних робіт автомобільних доріг становить 1569 тис.грн.
-         Чи є в районі „вузькі” місця та які плани у соціально-економічному аспекті на найближчу перспективу?
-          Економічна і політична ситуація  в районі стабільна, і досягається це багатьма факторами, одним з яких є конструктивна співпраця райдержадміністрації, районної, селищної та сільських рад і представників громадськості. Завдяки спільним зусиллям, у 2017 р. в соціально-економічному розвитку району досягнуто позитивних тенденцій в інвестиційній діяльності та в соціальному розвитку закладів бюджетної сфери району, покращення благоустрою населених пунктів. 
В першу чергу, з метою залучення додаткових коштів для розвитку району, підготовлено та подано на 14-й обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад 38 проектів (100 відсотків від можливих). Переможцями від Тростянецького району стали 14 проектів, в т.ч.: 8 проектів на загальну суму фінансування 3,2 млн.грн. З них: кошти сільських рад – 853,0 тис.грн., кошти  обласного фонду – 851,4 тис.грн., інші джерела – 1,5 млн.грн.; 4 проекти, фінансування, яких здійснюватиметься  з екологічного фонду, на загальну суму 1,8 млн.грн., кошти сільських рад – 571,3 тис.грн., кошти  обласного фонду – 685 тис.грн., інші джерела – 543 тис.грн.
При цьому у 2017 році на території району  заплановано виконати 2 інвестиційні проекти за рахунок коштів обласного природоохоронного фонду, а саме придбання сміттєвозів Ободівською та Новоободівською сільськими радами, кошти фонду становлять 1100, тис.грн та 800 тис.грн. відповідно.
Крім того, від району в 2016 році та в І півріччі 2017 року подано до державного фонду регіонального розвитку для включення в перелік об’єктів, які будуть фінансуватися у 2017 році, 6 інвестиційних пропозицій, переможцем визначено проект реконструкція Будинку культури с. Летківка Тростянецького району. Фінансування проекту з фонду  складає 500  тис.грн.
Також у 2017 році заплановано  реалізувати 14 проектів, фінансування яких здійснюється з державного бюджету як цільова субвенція на суму 4,6 млн.грн.
На стадії  реалізації  перебуває ще 1 проект - будівництво сонячної електростанції (геліостанції) ТОВ «Альтен-інвест» в смт Тростянець, потужністю 2,8 Мвт., орієнтовною вартістю  до 100 млн.грн. На даний час заверено будівництво І черги потужністю 300 кВт. Планується створення 10-12 робочих місць.
На перспективу планується будівництво бригади № 43 по вирощуванню курчат-бройлерів  ТОВ «Вінницька птахофабрика» в  с. Оляниця (за межами населеного пункту).
 
-         В державі активно впровадждується адміністративна реформа з об’єднанням територіальних громад. Є такий позитивний досвід у понад двадцяти об’єднаних територіальних громадах області. Більшість сільських голів району побували в Польщі, де подібний процес приніс тільки бажаний результат у соціально-економічний розвиток їхніх гмін. У нас, на Тростянеччині, цей процес гальмується. Чому?
-         Щодо об’єднання громад, вважаю, не треба нікого ні до чого силувати. Всі пройдуть той шлях, який мають пройти. Ми бачили наслідки адміністративної реформи в Польщі. Процес передачі повноважень і реформ тривав там двадцять років. Тому не треба нікого гонити, а треба вчити, показувати кращі приклади. 
Це дуже глибока реформа, одна з головних реформ в Україні, бо від процесу державотворення, а маленька сільрада теж процес державотворення, залежить державотворення у всій країні. У нас немає можливості скопіювати у когось чиюсь модель,та й не потрібно. У поляків була своя ситуація, в інших європейських країн своя. А у нас ще й війна. Частину України забрали, загарбали, відчужили і 70 відсотків держави працює сьогодні на оборону.
Сільські голови  за сприяння керівництва райдержадміністрації неодноразово відвідували об’єднанні територіальні громади і сусідніх районів, і, навіть, областей, з метою перейняття їх досвіду у процесі об’єднання. В цьому процесі є помилки, є хибні кроки. Але не помиляється той, хто нічого не робить.
 Але народні обранці, на майбутнє, мають усвідомити, що коли громада дає тобі великі повноваження, то ти маєш відповідати перед громадою і брати відповідальність на себе за ті рішення, що прийматиме виконком чи сільська або селищна ради. І вже ні на кого не скинеш вину, ні на районну адміністрацію, ні на районну раду. Відповідаєш тільки ти.
-         І на завершення. Що хочете побажати напередодні національного свята нашим землякам, які є часткою народу України?
-          Найперше, що хотів би побажати – це віри у майбутнє нашої країни та витримки.
     Зараз дуже багато робиться на державному рівні: це – введення безвізового режиму ЄС, реформи освіти, охорони здоров’я, армії тощо… І усе це вимагає фінансування і величезних зусиль як глави держави, так і його команди аж до районного рівня. Звісно, позитивних результатів не може бути через день, тиждень чи місяць. Рух уперед – то велика й кропітка робота. Тож і маємо працювати сповна кожен на своєму рівні,  відповідально ставитися до своїх обов’язків. Тоді у державі буде видно позитивні зміни.
     Отже, напередодні Дня незалежності хотів би побажати традиційно миру нашій країні, щоби на війні не гинули солдати та щоби матері не оплакували своїх синів. Добробуту і злагоди кожній родині.
 
 
 
 
 
 
Детальніше

23 серпня 2017

10-ти річчя співпраці з Ходзеським повітом Республіки Польща – незабутній досвід

  • Edit
IMG 8184Міжнародна співпраця надає територіальним громадам унікальну можливість запозичувати позитивний досвід громад інших країн в економічній, соціальній та культурній сферах. 
Тростянецький район ось уже 10-ть років пишається плідною  співпрацею із дружнім нам Ходзеським повітом Республіки Польща.
Історія співпраці Тростянецького району з Ходзеським повітом розпочалася в 2007 році, коли було підписано угоду про міжрегіональне співробітництво. Відтоді відбулися неодноразові зустрічі з поляками, обмін досвідом та делегаціями. Особливо пишаємося тим, що  наші учні, наші діти, наше майбутнє має можливість побувати у наших польських друзів, перейняти досвід, відкрити для себе нові знайомства на завести друзів. Для багатьох із цих дітей такі поїздки є доленосними, адже вони приймають рішення навчатися у вищих начальних закладах Польщі, аби здобути якісну європейську освіту.
За 10-ти річну історію існування угоди на території території Ходзеського повіту побувало 7 офіційних районних та учнівських делегацій, а це більше 100 чоловік.
Угода, укладена на невизначений термін, ґрунтується на принципах рівності, взаємодії та балансу, а також дає можливість розвивати співробітництво в окремих галузях, таких як: місцеве самоврядування, економіка та інновації, освіта, наука та наукове дослідництво, молодь, соціальне забезпечення та охорона здоров’я, культура і спорт. Цією угодою ми прирекли наш район на успішний розвиток, розширення дружніх кордонів та налагодження плідних взаємостосунків з Європою. Адже Україна – це Європа!
У цей урочистий день, День Державного Прапора України, а також на честь приїзду польської делегації, голова Тростянецької районної державної адміністрації Леонід Лобань разом із старостою Ходзеського повіту Юліаном Гермащуком відкрили  «Пам’ятний знак» з нагоди 10-ї річної співпраці з Ходзеським повітом Республіки Польща. І це дуже символічно, адже всиляє надію не лише на співпрацю, а й на тісну дружбу майбутніх поколінь.
«Сьогодні я хочу побажати вам, дорогі наші гості, друзі, партнери процвітання, здійснення усіх планів та головне мирного неба над головою, а також довгого та приємного співробітництва з Тростянецьким районом. Зі святом усіх нас!» - сказав голова райдержадміністрації Леонід Лобань. 
 
IMG 8185
IMG 8186
 
DSC06652
DSC06655
IMG 8177
Детальніше

Тростянеччина запрошує відеоролик

Відправити в DeliciousВідправити в DiggВідправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в StumbleuponВідправити в TechnoratiВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в BobrdobrВідправити в LiveinternetВідправити в LivejournalВідправити в MoymirВідправити в OdnoklassnikiВідправити в VkcomВідправити в Yaru
eskisehir escort escort izmit escort bursa ankara escort bayan samsun escort elazig escort bayan erzurum escort bayan