листопада 2016

30 листопада 2016

Вчилися робити добро !

  • Edit

DSCN155029 листопада 2016 року  в КО «Тростянецький Будинок дитячої творчості» відбулася зустріч з волонтерами району  на тему : «Бути справжнім волонтером». На зустріч були запрошені Комар Тетяна Вікторівна та працівник Територіального центру соціального обслуговування Тростянецького району  Чорновіл  Віра Дмитрівна. Волонтер, Тетяна Вікторівна,  детально  розповіла гуртківцям про свою діяльність, про те з якими труднощами вона стикалася в зоні АТО, яку саме допомогу надавала  і як бійці на неї реагували. Також була запрошена бібліотекар дитячої бібліотеки  Супрун Наталя Григорівна, яка розповіла вихованцям  більш детально про волонтерську діяльність за допомогою презентації «Волонтери». Вихованці закладу в знак подяки підготували для волонтерів  виступи: декламували вірші, від яких наверталися сльози на очі, співали пісень, які торкалися до глибин серця. На згадку про зустріч подарували волонтерам квіти та сувеніри.

Ми щиро вдячні Тетяні Вікторівні та  Вірі Дмитрівні,  за те що вони на власному прикладі показують, що коли є бажання допомогти людині то можливість завжди знайдеться. Радіємо, що у Тростянці є люди, які завжди готові прийти на допомогу і безкорисливо її надати. Бажаємо усім волонтерам мирного неба над головою, всіх благ і нехай на вашому обличчі завжди сіяє усмішка!

                                        За інформацією Тростянецького БДТ

DSCN1526

DSCN1534

DSCN1540

Детальніше

У Тростянчику обговорили питання об’єднання

  • Edit
DSC03752      29 листопада 2016 року  голова  райдержадміністрації Леонід Лобань спільно з Тростянецьким селищним головою Людмилою Червонецькою побували на сесії Тростянчицької сільської ради де одним із питань обговорювалось питання об’єднання територіальних громад смт Тростянця і селаТростянчик.
      У своєму вступному слові Леонід Іванович  акцентував ,що боятись децентралізації не потрібно,а навпаки процес децентралізації передбачає передачу владних та фінансових повноважень з центру, з регіонального рівня на місця, де люди більш чітко можуть давати оцінку і впливати на розвиток ситуації.  Держава сьогодні передає фінансовий ресурс, стимулюючи цей процес, зокрема виділяючи субвенцією на вирішення інфраструктурних проблем об’єднаних територіальних громад,- на дороги, водогони тощо.

    Людмила Іванівна Червонецька розповідаючи про процес об’єднання зупинилася також на  позитивних досягненнях, пов’язаних із бюджетною децентралізацією, яка засвідчила, що найбільш ефективно ці повноваження використовують самодостатні територіальні громади – рівня міст обласного значення,а також окреслила зміни, що чекають на території в результаті їх об’єднання: надходження до новоствореної громади 60 % ПДФО, що досі концентрувався на районному рівні, пряма субвенція з державного бюджету на первинну медицину і на освітянську галузь, фінансовий ресурс від сплати місцевих податків та зборів.
За результатами обговорення Тростянчицький сільський голова Петро Будянський та депутатський корпус вирішили вивчити дане питання більш детально та невдовзі провести громадські слухання стосовно об’єднання територіальних громад смт Тростянця і селаТростянчик.


Відділ організаційної, інформаційної діяльності та комунікацій з
громадськістю апарату райдержадміністрації
 
DSC03749
DSC03750

DSC03755
DSC03757

DSC03758

DSC03748

Детальніше

29 листопада 2016

В Тростянецькому товаристві «Україна-Т» святкували підведення підсумків завершення хліборобського року

  • Edit
DSC03715  Сільськогосподарська галузь для української держави завжди була однією їх пріоритетних сфер розвитку як зовнішньої, так і внутрішньої економіки країни. Господь наділив українську державу багатими на чорнозем, родючими землями. Українська земля завжди  славилася добрими, талановитими та працьовитими людьми. Наша держава була і залишається осередком міцних та усталених сільськогосподарських традицій. Завдяки “золотим рукам”, мудрості, досвідченості аграріїв живе наша українська нива. 
В Тростянецькому товаристві «Україна-Т» зберігаються  багаторічні традиції і щороку збираються за щедрим столом, щоб подякувати всьому колективу і відзначити працю кожного. Так тут звикли шанувати людську старанність, наполегливість та відданість хліборобській праці.
Тож 29 листопада 2016 року в ТОВ «Україна-Т» смт. Тростянець святкували підведення підсумків завершення хліборобського року.
В урочистостях взяв участь директор Департаменту агропромислового розвитку Вінницької обласної державної адміністрації Микола Неїлик. У вітальному слові Микола Миколайович сказав, що 2016-й рік для аграріїв, і в цілому для економіки Вінницької області, став найбільш успішним за всю історію незалежності України. Рекордним урожаєм в понад 5,5 млн. тонн, регіон завдячує і чудовим погоднім умовам, і новим технологіям, новим підходам в системі організації аграрного бізнесу, і зростанню інвестицій у цей сектор економіки, та  побажав господарникам Тростянеччини добра, успіхів та наснаги і  нагородив  грамотами  Департаменту кращих працівників господарства.
Привітали хліборобів ТОВ «Україна-Т» голова Тростянецької райдержадміністрації Леонід Лобань, голова районної ради Людмила Скапровська. У вітальному слові Леонід Іванович сказав: «  В усі часи праця хліборобів була в пошані, а людей, доля яких пов'язана з мистецтвом сіяти і вирощувати хліб, виробляти цінну і якісну продукцію тваринництва, по праву називають годувальниками. Завдяки вашій хазяйновитості, людським зусиллям, знанням і наполегливості розвивається сільське господарство, яке є визначною складовою розвитку держави, запорукою її процвітання. Низький уклін всім вам за хліб на столах, за самовіддану працю і вірність обраній справі! Селяни не політики, вони роблять свою справу вчасно і на совість, тому що земля не терпить неправди. Її необхідно вчасно обробляти і вести себе з нею так, як вона цього заслуговує. Спасибі за працю, за розуміння важливості своєї справи, за те, що шануєте землю і збираєте багаті врожаї». Після завершення привітання керівництво району нагородили кращих працівників Почесними грамотами Тростянецької райдержадміністрації та районної ради і грошовою винагородою.
Також вітали аграріїв «Україна-Т» і Тростянецький селищний голова Людмила Червонецька, директори Тростянецьких СЗШ №1, №2 та вихованці Будинку дитячої творчості.
Серед присутніх у святковій залі були ветерани - ті, хто віддав багато років свого життя праці в господарстві, хто стояв у витоків його створення і розвитку, кому варто завдячувати за сьогоднішній його успіх, та працівники господарства.
Керівник господарства, заслужений працівник сільського господарства - Василь Тарасюк, звертаючись до присутніх, зазначив: «Ми завершили уже всі сільськогосподарські роботи і можемо підвести певні підсумки. Рік був нелегким, але незважаючи на це, отримано гарні результати». Та подякував працівникам за працю.
Всі працівники господарства були відзначені грамотами та цінними подарунками.
Святкову атмосферу в залі створювали:   народний артист України Микола Янченко, переможець «Х-фактор» Дмитро Бабак та Тетяна Денисюк .
 
 
Відділ організаційної, інформаційної діяльності та комунікацій з
громадськістю апарату райдержадміністрації
 
DSC03692
 
DSC03693
 

DSC03695

DSC03691

DSC03696

DSC03701

DSC03705

DSC03706

DSC03707

DSC03709

DSC03710

DSC03712

 DSC03714

DSC03715

DSC03719

DSC03721

DSC03722

DSC03727

DSC03730

DSC03732

DSC03734

DSC03739

DSC03742

DSC03744

DSC03746

 

 

Детальніше

28 листопада 2016

Виступ Президента України у День пам’яті жертв голодоморів в Україні

  • Edit

3333Натуга на руках,
від втоми чорних,
здувала жили,
ніби мотузки.
Каміння клацало зубами
в жорнах,
жувало жовті зерна на друзки.
І сіялось не борошно,
а мука…

Ваша Святосте!
Ваші блаженства!
Преподобні отці!
Високоповажні представники дипломатичного корпусу!
Шановні свідки Голодомору!
Дорогі співвітчизники!
Ми, українці, з давніх-давен вирощуємо хліб під безмежним небом на безкраїх чорноземах. Жорна, ручний млин, були символом родючості нашої української землі. Із минулого століття це знаряддя, за допомогою якого мололи борошно, щоб потім пекти хліб, стало ще і згадкою про голод, згадкою про смерть. Пусті жорна – нагадування про велику біду українського народу. Тому я й почав свій виступ зі строф великого нашого поета Василя Симоненка.
Геноцид тридцятих років – прямий наслідок втрати державності в двадцятих роках. Окупація нашої України радянською Росією стала можливою внаслідок роз’єднання та внутрішніх чвар політичних сил молодої української держави. Вони входили і виходили з коаліцій; розгойдували вулицю; плели один проти одного хуторянські інтриги і навіть піднімали повстання. Вони наївно вірили, що отаманщина – це є найкраща форма демократії.
Неначе позакладало. Неначе було їм пороблено… Захоплені внутрішньою війною всіх проти всіх вони ніби і не помічали чорної хмари, яка сунула на Україну з півночі, сходу та півдня. Не чули гуркоту грому і не бачили смертоносної блискавки, аж поки нею і не повбивало.
«Крізь незгоду всі пропали, самі себе звоювали».
Минулого місяця з нагоди сто п’ятдесятиріччя Михайла Грушевського, першого українського Президента, я виступав перед студентами-істориками, і ми загадали відому цитату Василя Ключевського: «Історія не вчителька, а наглядачка – вона нічому не навчає, а тільки карає за незнання уроків». Альтернативна історія, або як ще кажуть, «якбитологія», – насправді лише жанр фантастики. Історія дійсно не має умовного способу. Звісно, і незалежність не гарантує від неврожаїв, але всі знають: в сусідніх з СРСР країнах українців не нищили конфіскацією їжі. Тож очевидно: збережи Україна свою самостійність, жодних спланованих голодоморів не було би також. 
Колективізація й придушення опору селянства, винищення української інтелігенції та ліквідація української Церкви не дали того результату, на який розраховували в Москві. І тоді тоталітарний режим спланував Голодомор та втілив його в життя в масштабах геноциду. Метою імперії було знищення будь-яких можливостей для національного самовизначення нашої держави України. Реалізація цієї мети передбачала ліквідацію національно-свідомої частини тогочасного суспільства, насамперед селянства та інтелігенції.
Мільйони українців були цілеспрямовано принесені в жертву молоху голодної смерті. На найродючішій у світі землі люди згасали від голоду, мучилися, дичавіли. «Сусідка Ганна, - згадував очевидець Голодомору Іван Васильович Булавенко з Київщини, - схватила кишки дохлої коняки і стала тягнути, а друга жінка стала виривати. Відпихали одне одного, могли сокирою рубонути по руках. Коли закінчились усі продукти, першим помер батько. Галя просила маму, аби та одрізала з батька кусок м’яса, бо йому вже не боляче… Потім осліпла від голоду мати…»
Невимовно важко це цитувати. Я прошу пробачення за такий відвертий натуралізм, але це наша гірка і трагічна правда. Дуже важливо, що ми цю правду маємо знати. Дуже важливо, що ми цю правду не маємо ніколи забути. «Історія лише тоді стає історією, коли події минулого пропущені крізь розум і серце нащадків, коли людська пам’ять – мов наскрізна рана», - дуже слушно писав історик та краєзнавець Михайло Сікорський, який сам залишив пронизливі спогади про Голодомор, і який, до речі, створив Музей хліба. 
Днями виповнюється рівно десять років, коли Верховна Рада ухвалила закон, яким Голодомор 1932–1933 років визнано геноцидом. Уявіть собі – п’ятнадцять років Україна жила незалежною, аж до того, як наважилися прийняти цей закон.
Таку оцінку тих трагічних подій підтримує переважна більшість українців. Я, як народний депутат, теж голосував за цей закон. Десятки країн світу кваліфікують цей злочин тоталітарного режиму саме як геноцид.
Я щойно підписав Указ «Про заходи у зв’язку з 85-ми роковинами Голодомору 1932 – 1933 років в Україні – геноциду Українського народу», в якому, в тому числі дав доручення Міністерству закордонних справ продовжувати роботу щодо визнання світовою спільнотою, іноземними державами та міжнародними організаціями Голодомору геноцидом Українського народу.
Апологети заперечення Голодомору – геноциду живуть здебільшого в одній географічній точці. Вони ховають від науковців архівні документи та судом забороняють відповідні праці українських авторів. Можна, звичайно, зачистити від книжок про Голодомор багатостраждальну Бібліотеку української літератури у Москві. Але ж із історії Голодомор викреслити неможливо.
Два злочини, геноцид та російська агресія на Донбасі, переплелися в долі Миколи Павловича Онищенка, який щойно виступав. В дитинстві він пережив Голодомор, в дев’яносто років став вимушеним переселенцем. Що те, що інше – завдяки Москві.
Тридцять другий та тридцять третій надломили мою націю, але Україну і українців не зламали. Після десятиліть нищення, Україна звелася на ноги. В 91-му поставила крапку в історії імперії. А нині протистоїть спробам відродити цю імперію і впевнено захищає рубежі свободи – свободи власної і свободи Європи. 
Дорогі співвітчизники!
Злочини проти людяності не мають терміну давності. З об’єктивних причин організаторів Голодомору неможливо покарати, але вірю, що вони вже горять в геєні вогняній. Ми ж маємо виконати святий обов’язок перед пам’яттю мільйонів закатованих голодом українців – ми маємо зберегти Україну. Україну єдину, соборну, незалежну. Як Президент відчуваю відповідальність за збереження нашої незалежності та соборності не лише перед теперішнім поколінням, але й перед мільйонами тих, які дивляться на нас із оцього наразі холодного неба. Запорукою нашої перемоги може бути лише непохитна єдність українського народу.
У 2007 році на цьому місці постав Меморіальний комплекс, який став місцем паломництва для багатьох українців. Але музейної частини, яка б відповідала кращим світовим зразкам музейно-меморіального мистецтва, досі не побудовано. Я переконаний, що слід розпочати роботу з метою створення гідного музейного закладу. До цієї справи мають долучитися також і неурядові кола – представники українського бізнесу, українська, а також світова громадськість.
Дорогі українці!
На вшанування пам’яті невинних жертв Голодомору оголошую загальнонаціональну хвилину мовчання.

Детальніше

Володимир Гройсман вшанував пам'ять жертв голодоморів в Україні

  • Edit

загруженоПрем’єр-міністр України Володимир Гройсман разом із Президентом України Петром Порошенком вшанував пам'ять жертв голодоморів в Україні. 
Голова Уряду разом із іншими офіційними особами пройшли скорботною ходою від Меморіалу пам’яті жертв голодоморів в Україні. Під час жалобної церемонії пролунала молитва, після чого було оголошено загальнонаціональну хвилину мовчання та розпочато Всеукраїнську акцію «Запали свічку!». 
Володимир Гройсман поклав до скульптури «Гірка пам’ять дитинства» символічну композицію з зерном та запалив лампадку перед монументом «Свіча пам’яті». 
У жалобних заходах також взяли участь члени українського Уряду, народні депутати України, представники дипломатичного корпусу, громадських організацій та релігійні діячі.

 

Детальніше

Валерій Коровій: «Ми повинні все зробити, щоб завершити поточний рік найбільш успішно. Маємо для цього всі передумови»

  • Edit
0На цьому голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій наголосив під час щотижневої оперативної наради з керівниками структурних підрозділів ОДА.

За словами очільника регіону, у 2016 році за підсумками роботи сектору АПК Вінниччина має найвищі показники урожайності в Україні та найвищий вал зернових, найбільший обсяг сільськогосподарської продукції в цілому та в розрахунку на 1 особу, найкращі показники за темпами приросту сільськогосподарської продукції, а також перші позиції в державі за виробництвом молока, м’яса та цукру.

«Це результат сприятливих погодних умов та великого потенціалу, закладеного в аграрний бізнес. Більше того, в цьому році Уряд вперше створив належні умови, і за рахунок конкуренції на ринку збуту є нормальні ціни на сільськогосподарську продукцію. І зараз дуже важливо, щоб це відчули люди: через виплачені заробітні плати, сплачені податки, через добровільно реалізовані соціальні проекти в сільській місцевості», - наголосив Валерій Коровій. 

Водночас він зауважив, що нині для регіону дуже відповідальний період, тож необхідно все зробити, щоб успішно завершити поточний рік. «Маємо для цього всі передумови», - підкреслив голова ОДА.
Детальніше

Прийняли участь у чемпіонаті області зі спортивного орієнтування.

  • Edit
DSCN149825-27 листопада  2016 року  у місті Ладижині  було проведено осінній Чемпіонат  області зі спортивного  орієнтування серед  вікових категорій:
 10 -18 років, 21 і  старші.   У Чемпіонаті приймали участь 93 учасника із  10 команд  області.
 Команда вихованців гуртка  «Спортивний  туризм»  Тростянецького Будинку дитячої творчості  мала змогу взяти участь  у даному виді змагань.
До складу  команди  ввійшли учні НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1- гімназії», Летківської  СЗШ І-ІІІ ст. Змагання проводилися  по трьох  дистанціях : 25 листопада – міський спринт ( орієнтування  в заданому напрямку  по карті, по місту Ладижин ), 26 листопада -  середня дистанція (  урочище Коростовець, Гайсинського району – орієнтування в заданому напрямку  по карті),            27 листопада-  2-х етапна естафета  на коротких дистанціях  (лісопаркова зона поблизу  міста Ладижин).  Вихованці гуртка  приймали участь у  такому виді змагань вперше, але результати  гарні.  У  віковій категорії хлопці 14років , Кравець Максим  став  переможцем, отримав ІІІ місце, у віковій категорії  дівчата-12років :  Кіліч Ніколь  та Рослік Ангеліна  посіли  відповідно  4 та 5  місце. В загальному  заліку  команда Тростянецького району  посіла   5 місце. 
Батьки та вихованці  гуртка  «Спортивний туризм» щиро  дякує  в.о. завідувача  сектором з питань сім’ї,  молоді та спорту  Тростянецької  райдержадміністрації  -  Слободянику  Григорію Федотовичу,  за надану  фінансову підтримку та можливість  взяти участь у даних змаганнях.  Сподіваємось, що  спортивне орієнтування  і в нашому  районі стане пріоритетним  та популярним видом спорту  серед  молоді !
 
За інформацією
 Тростянецького Будинку дитячої творчості
 
DSCN1510
 
 
DSCN1517
 
DSCN1518
Детальніше

Вітаємо з перемогою!

  • Edit
imageНещодавно у Вінницькому обласному центрі технічної творчості учнівської молоді був проведений  обласний конкурс юних майстрів декоративно – ужиткового мистецтва «Творча майстерня». У конкурсі взяли участь вихованці гуртків декоративно – ужиткового напрямку з 27 районів та міст області, всього 31 команда та 61 учасник.
Тростянецький район представила команда у складі Петришиної Крістіни (напрямок «Вироби з бісеру»), керівник гуртка Швець Т.В.  та Жук Софії (напрямок «В’язання  гачком»), керівник гуртка Гречко О.Г.  У конкурсі «Домашнє завдання» Петришина Крістіна зайняла ІІ місце, а у конкурсі «Бліц-турнір» - І місце. Команда юних майстрів  КО «Тростянецький Будинок дитячої творчості» зайняла загальне ІІ місце.
Вітаємо з перемогою!
 
             За інформацією
Тростянецького Будинку дитячої творчості
Детальніше

Місія «Тижня права»

  • Edit
P1060655 З 1950 року 10 грудня відзначається День прав людини. Указом Президента України від 08.12.2008 року № 1149 започатковано Всеукраїнський тиждень права щороку в тиждень, що включає 10 грудня – День прав людини, який відзначається в пам’ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.
            Розпорядженням голови Тростянецької районної державної адміністрації № 241 від 18.10.2016 року «Про проведення в районі у 2016 році Всеукраїнського тижня права» заплановані заходи тижня права і в Тростянецькому районі.
Становлення України  як  демократичної,   правової   держави, формування засад    громадянського суспільства зумовлюють необхідність підвищення рівня правової культури населення.
            Як завжди актуальним залишається вирішення на державному рівні питання  подальшого розвитку правосвідомості населення, подолання правового нігілізму, задоволення потреб громадян у одержанні знань про право. Це може бути забезпечено, насамперед, шляхом удосконалення правової освіти населення, як однієї із складових Всеукраїнського тижня права.
Правова освіта населення полягає у здійсненні комплексу заходів виховного, навчального та інформаційного   характеру, спрямованих  на  створення  належних  умов для набуття громадянами обсягу правових знань та навичок у їх застосуванні, необхідних для реалізації громадянами своїх прав і свобод, а також виконання покладених на них обов’язків.
Правова освіта також є складовою частиною системи освіти і має на меті формування високого рівня правової культури та правосвідомості особи, її ціннісних орієнтирів та активної позиції як члена громадянського суспільства.
            Активна участь  в  організації  і  здійсненні   заходів   із правової   освіти  населення в рамках Всеукраїнського тижня права органів виконавчої влади, органів місцевого  самоврядування,  об’єднань  громадян, навчальних та культурних  закладів, видавництв  та видавничих організацій,  засобів масової інформації та поєднання  комплексу  заходів  у  сфері правової освіти, сприятиме підвищенню рівня правової культури як окремих громадян, так і суспільства в цілому; формуванню у громадян поваги до права, гуманістичних правових  ідей, загальнолюдських та національних правових цінностей, а також подоланню правового нігілізму; підвищенню рівня правової поінформованості населення.
 
 
Заступник начальника
Тростянецького бюро правової допомоги                                                              Олег Ткач
Детальніше

26 листопада 2016

НОВА ФОРМА ДЕКЛАРАЦІЇ ПРО МАЙНОВИЙ СТАН І ДОХОДИ ВВОДИТЬСЯ З 1 СІЧНЯ 2017 РОКУ.

  • Edit
33333    Гайсинська ОДПІ нагадує, що наказом Міністерства фінансів України від 15.09.2016 №821 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859», що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 11.10.2016 за №1349/29479 (далі – Наказ №821), внесено зміни до форми податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація).
    Так, зокрема, передбачено зменшення обсягу декларації (зменшення кількості додатків з чотирьох до двох) та змінено порядок розрахунку податкових зобов’язань фізичних осіб – підприємців.
       Відповідно до пункту 3 Наказу №821, він набирає чинності з 31.12.2016.
      Звертаємо увагу, що нова форма Декларації вводиться в дію з 1 січня 2017 року.
 
                                      За матеріалами відділу організації роботи Гайсинської ОДПІ
Детальніше
Герб України                       
                               ТРОСТЯНЕЦЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ                                             
             24300 Україна Вінницька область Тростянецький район   
             смт Тростянець вул. Соборна буд. 37 тел. (04343) 2-22-05, 2-23-64

факс (04343) 2-21-45 Email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 

Герб Тростянця

eskisehir escort escort izmit escort bursa ankara escort bayan samsun escort elazig escort bayan erzurum escort bayan